Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Poziom Hormonów???

Junior Member

Poziom Hormonów???

Witam mam pytanie odnośnie hormonów.Jako że jest to forum poswięcone kulturystyce chodzi mi o hormony anaboliczne które znajdują się w naszym ciele i stymulują tak porzadane procesy anaboliczne,czyli budujące mięśnie.Mam pare pytatań odnośnie ich i prosze o szczere odpowiedzichciałbym zaznaczyc iż nie uzywam żadnych środków dopingujacych i daltego prosze to uwzględnić przy odpowiedzi na moje pytania.(waga 86 kg wzrost 181cm starz tren. 3,5 roku obecnie trening na mase):
    1.Jakie są głowne hormony anaboliczne i które są najważniejsze np. ?jak w sposób NATURALNY i bezpieczny podnieść ich poziom w organizmie?(chodzi mi o konkretne sposoby dieta ,trening ,zioła,i czy jest to bezpieczne itp.?
    2.Jak sprawdzić czy nasza gospodarka hormonalna dobrze funkcjonuje i kiedy się ona unormuje np.poziom testosteronu (mam 19 lat)itp.?
    3.Czy to prawda że gdy np. organizm wpada w katabolizm to wydziela sie hormon wzrostu jako zabezpieczenie?
    4.W jakich porach dnia poziom hormonów anabolicznych jest największy?
    5.Czy mozna np. poprzez konkretne ćwiczenia(pompki itp. pzred snem stymulować wytwarzaniue w organizmie hormonów anabolicznych aby podczas snu mięśnie się lepiej regenerowały i rosły.
    6.Czy to prwda że długi wysiłeknp: pływanie ,bieganie zmniejsza wydzieleanie testosteronu w organiźmie, a krótkie intensywne ćwiecznia z dużymi ciężarami stymulują organizm do jego wydzielania?
    7.Jaki posiłek przed snem może powodować stymulacje organizmu do wytwarzania hormonów anabalocznych ile taki jest?)
    8.Czy to prawda że od grupy krwi zalezy wchałnialność białka z pozywienia np. że z grupy 0 to z produktów mlecznycj a z mięsa mniej itp.
    9.Czemu jeżeli zjem serek wiejski który ma taką samą zawartosć białka co np. tuńczyk to czuje się taki pobudzony(jakby sie podwyższył mój poziom testosteronu.Czy to znaczy że mój organizm lepiej wykorzystuje taki pokarm i wydziela w ten sposób cenne hormony?
    10.Cukier jest szkodliwy dal organizmu kulturysty więc czemu gdy zjemy coś złodkiego to wydziela się insulina aj est to już hormon potrzebny i proces porządany?Więc jak to jest ,można jeść słodkie zeczy w pewnych porach dnia aby podnieść sobioe pozim insuliny?jeżeli tak to w jakich?
    11.Bardzo prosze o dokładne i fachowe odpowiedzi na wszystkie pytania i zgóry dziękuje(Podkreślam że cwicze w sposób naturalny a odpowiedzi na te pytania maja posłużyc mi różniez jako obalenie lub potwierdzenie wileu tez,legend i newsów krążących po siłowniach)
    Pozdro

- Hormon wzrostu (HGH) wydzielany przez przysadke mozgowa;

-w wieku 20 lat stezenie HGH we krwi wynosi okolo 10ng/ml, w wieku 60 lat okolo 5ng/ml;

-zwiekszone wydzielanie tego hormonu obserwuje sie podczas takich czynnikow jak bol, zimno, urazy, wysilek fizyczny;

-spadek wydzielania zaobserwowano przy wysokim poziomie cukru we krwi i w przypadku otylosci, stres;

-aktywnosc fizyczna i wlasciwe odzywianie sprzyjaja utrzymaniu hormonu na wysokim poziomie;

-w cyklu dobowym kulminacja nastepuje w godzinach nocnych po zasnieciu;

-dieta bogata w bialko (mieso);

-suplemety: zma, gaba, tribulus terrestris, L-Arginina L-Ornityna L-Lizyna (ten ostatnie zawiera ULTIMATE AOL);

-Badania hormonalne - badania w labolatorium, dla HGH koszt 40zl, mozna rowniez zbadac poziom DHEA (50zl) i testosteronu (40zl);

- co do serka zapewne Ci sie tylko wydaje chociaz w serku sa dodatkowo weglowodany (laktoza do galaktozy i glukozy zredukowana czesciowo) + tluszcz stad jednoczesnie wieksze zrodlo energii byc moz to ma wplyw na Twoje odczucia;

- zywienie wg grup krwi to bzdura (moim zdaniem)

Junior Member
    Podobnie uważam że żywienie nie jest tak bardzo zależne od grupy krwi. Zwłaszcza że każdy ma inne predyspozycje do przybierania na wadze a jeszcze podłoże genetyczne ma znaczenie.