Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: zdrowa przemiana materii

zdrowa przemiana materii

NIE TYJESZ, PONIEWAŻ JESZ ZA DUŻO.
    TYJESZ, PONIEWAŻ JESZ ZA MAŁO.

Jeść to, co podstawowe i ważne dla naszego organizmu. Nasze ciało potrzebuje podstawowych składników odżywczych, by mogło być silne i zdrowe. Z tego wynika, że w odżywianiu WAŻNA JEST JAKOŚĆ, A NIE ILOŚĆ.

Junior Member
    To prawda, odkryłam to na swoim własnym przykładzie. Wcześniej ciągle stosowałam jakieś diety i głodziłam się. Ale potem i tak musiałam zjeść to, czego mi brakowało i to w dużo większej ilości. Gdy zaczęłam jeść 6 posiłków dziennie regularnie, w regularnych odstępach oczywiście w małych porcjach, odkryłam pewien balans. Już nie jestem głodna, mój organizm nie dopomina się nadmiaru jedzenia, bo i tak je dostaje niemalże bez przerwy. Ja jestem szczęśliwa, bo w końcu czuję spokój, obżarstwo zniknęło.

Senior Member
    Pamiętajmy,że dobra dieta nie polega na tym aby się głodzić,ponieważ to nie jest żaden sposób na odchudzanie. Dobra dieta to dostarczanie organizmowi najbardziej optymalnych składników żywieniowych,tak aby uzyskać zamierzony efekt. Inaczej wszystko wróci efektem jo-jo.

Senior Member Awatar jagienkaFit
    ja pracuję z moimi Podopiecznymi zasady ŻEBY CHUDNĄĆ TRZEBA JEŚĆ, ale na bazie nowej piramidy zdrowia i dobrych kalorii - super rezultaty! bez głodzenia się i aktywnie!

Senior Member
    Zbyt szybka utrata wagi w wyniku diety bez ćwiczeń, bardzo często wiąże się z utratą tkanki mięśniowej a nie tłuszczowej co prowadzi do spadku przemiany materii o 10-20%, co dodatkowo utrudnia proces odchudzania, a także wyjaśnia dlaczego tak łatwo wówczas wpaść w efekt jo-jo.
    Przemianę materii pobudza również seler i jest małokaloryczny

Senior Member Awatar jagienkaFit
    Oliku-nie tylko seler naciowy, rowniez pieprz cayenne, kiełki i zielona grrbaa w specjalnej mieszance z ziołami

Senior Member
    Zgadzam się z powyższymi opiniami i dodam jeszcze od siebie,że przy gwałtownym spadku masy może potem dojść do efektu jo jo. Także trzeba być ostrożnym.

Cytat Zamieszczone przez kaszubanna Zobacz posta
    NIE TYJESZ, PONIEWAŻ JESZ ZA DUŻO.
    TYJESZ, PONIEWAŻ JESZ ZA MAŁO.

Jeść to, co podstawowe i ważne dla naszego organizmu. Nasze ciało potrzebuje podstawowych składników odżywczych, by mogło być silne i zdrowe. Z tego wynika, że w odżywianiu WAŻNA JEST JAKOŚĆ, A NIE ILOŚĆ.
    Jak najbardziej, liczy się jakość i regularność a nie ilość.

Jak się bardzo męczymy z wagą to warto postawić na takie składniki odżywcze w codziennej diecie, która zwiększają spalanie tłuszczów lub poprawiają metabolizm. Wiele można się dowiedzieć od sportowców i z ich diet http://likemed.com/pl/. Na przykład numer jeden tenisa stosuje z rana szklankę ciepłej wody, między innymi, co zwiększa u niego metabolizm w ciągu dnia. Jest to lepsze rozwiązanie, niż zimna woda. Ci ludzie korzystają z najlepszych na świecie dietetyków, więc warto ich posłuchać czasem.

Junior Member
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Cześć, po ciąży potrzebowałam trochę czasu by wrócić do formy. Dałam sobie jednak trochę czasu i są rezultaty. Przede wszystkim nie szłam w żadne rewelacyjne środki. Zaczełam od oczyszczenia organizmu - np. dieta owocowo warzywna. I tak przez 10 dni - tylko warzywa, owoce + woda. Waga - trochę spadła ale nie na tyle żeby jakoś o tym głośno mówić. Natomiast unormowała się przemiana materii - teraz jem ok 20 - 30% mniej niż przed dietą i widać już wyraźnie efekty. Więcej pożywienia - nie potrzebuję, najadam się mniejszymi porcjami. Ilość posiłków w ciągu dnia - co około 3 - 4 godziny. Śniadanie najważniejsze. Jak to wyprostowałam, włączyłam ćwiczenia - teraz jadę indoor cycling (na rowerach stacjonarnych) i zajęcia fitness raz w tygodniu (Fit Mania w BB) - zwykle jakiś aerobik. I powoli dobijam do granicy 65 kg - przyznaje że w ciąży ważyłam ponad 20 kg więcej.
    Za zdobyta wiedzę trzeba zapłacić bólem.
    http://www.fitmania.eu

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów