Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42

Wątek: zdrowa przemiana materii

slusznie nie mozna sie glodzic bo organizm zacznie magazynowac tluscz z obawą z e nie wie kiedy dostanei znow jesc

Zaproś białko do menu
    Glu*ka*gon, hor*mon an*ta*go*ni*stycz*nie dzia*ła*ją*cy do in*su*li*ny, jest uwal*nia*ny w od*po*wie*dzi na pro*duk*ty biał*ko*we, ale o ni*skiej za*war*to*ści tłusz*czu, takie jak chudy ser, chude mięso z kur*cza*ka, ryby, biał*ko jaj i ser*wat*ka w prosz*ku. Glu*ka*gon daje sy*gna*ły do ko*mó*rek tłusz*czo*wych, aby uwol*ni*ły tłuszcz do krwio*obie*gu, a ko*mór*ki wy*ko*rzy*sta*ły go do za*mia*ny na ener*gię. Biał*ka jaja są naj*lep*szym i naj*le*piej przy*swa*jal*nym źró*dłem ami*no*kwa*sów dla or*ga*ni*zmu, nie*ste*ty, nie*do*ce*nia*nym. Warto je jeść przy*naj*mniej kilka razy w ty*go*dniu. Biał*ka te bu*du*ją mię*śnie, przy*spie*sza*ją me*ta*bo*lizm i uła*twia*ją spa*le*nie tłusz*czu. Są sy*cą*ce. Na samo stra*wie*nie i przy*swo*je*nie ami*no*kwa*sów z jajka or*ga*nizm zu*ży*wa ok. 35 kcal.

Junior Member
    Przegląda
    Szczecin
    Moim problemem jest to ze staram się trzymac diete jeem tyle co moi koledzy a mimo to waże od nich o 10 kg i nie mogę przytyć moja waga to 70 kg ;/
    Tabletki na spalanie tłuszczu to idealny środek na walkę z uciążliwymi kilogramami.

Senior Member
    dieta musi być indywidualnie dostosowana do organizmu

Senior Member
    Zdrową przemianę materii zapewnia nam produkty z większą ilością błonnika, istnieje tu pole do urozmaicenia posiłków. Ważna jest też regularność.
    Akademia Rozwoju: http://ar.pl

Junior Member
    Ja brałam Acetomale dwa miesiące i zgubiłam oponkę ogólnie 11 kg spadło Do tego stosowałam dietę i to wszystko. Super suplement, chudłam bez większego wysiłku. W końcu czuję się ze sobą dobrze metabolizm przyspieszyl!

Lightbulb

Przemiana materii podstawowa i dodatkowa
    Wyróżniamy podstawową i dodatkową przemianę materii. Podstawowa przemiana materii (PPM) jest to energia niezbędna do podtrzymania podstawowych czynności życiowych (np. utrzymania temperatury ciała, oddychania, pracy serca, wątroby, mózgu, krążenia krwi itp.), gdy śpimy (w całkowitym spokoju), w temperaturze pokojowej i normalnych warunkach klimatycznych. Dokładne obliczenie PPM nie jest proste. Ale przyjmuje się, że organizm zdrowej kobiety w średnim wieku zużywa w tym celu 0,8–0,9 kcal w ciągu godziny na kg masy ciała. Np. pani 40-letnia, drobnej budowy ciała, ważąca 60 kg potrzebuje 1152–1296 kcal na dobę. Mężczyźni zużywają 1 kcal, bo ich masa jest większa. U osób zdrowych podstawowa przemiana materii utrzymuje się na tym samym poziomie. Dodatkowa przemiana materii to energia zużywana podczas codziennych czynności, np. biegania, pracy. Zależy od płci, wieku, stylu życia.

Blog o mnie - http://zwierzakiwdomu24.bloog.pl/id,...ium,index.html. Masz jakieś uwagi ?
    Ostatnio edytowane przez EkoSigne1046 ; 01-06-2015 o 18:24

Istnieje wiele naturalnych sposobów na to, by usprawnić pracę układu trawiennego, a co za tym idzie, zachować szczupłą sylwetkę. Po pierwsze, należy zwiększyć ilość spalanych kalorii, dzięki wzmożonej aktywności fizycznej. Ruch to niekwestionowany lider w szybkim spalaniu tkanki tłuszczowej. W zależności od rodzaju ćwiczeń fizycznych można wyszczuplić talię lub uda albo sprawić, że sylwetka stanie się bardziej masywna. Utrata wagi jest znacznie szybsza, gdy wysiłek włożony w ćwiczenia jest umiarkowany. Dlatego też szybsza przemiana materii jest możliwa bardziej, jeśli wykonujemy przysiady, niż gdy biegamy na długie dystanse.

Senior Member
    Pamiętajmy, aby wybierać węglowodany o niskim indeksie glikemicznym tj. brązowy ryż, pełnoziarniste pieczywo, płatki owsiane, które nasycą nas na dłużej, nie powodując wahania poziomu cukru we krwi i napadów wilczego głodu.
    Akademia Rozwoju: http://ar.pl

Czym można zastąpić ostre przyprawy, które podobno pobudzają metabolizm? Mam zespół jelita drażliwego, dla mnie nawet pieprz jest ciężki do strawienia. Właściwie wszystkie przyprawy poza słodkimi powodują u mnie podrażnienia.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów