Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Wątek: zdrowa przemiana materii

Ja przede wszystkim polecam pieprz cayenee, naprawdę porządnie podkręca metabolizm i pomaga szybciej shcudnąć, nie mówiąc juz o lepszym trawieniu

prawda prawda , jak jesz za mało to metabolizm się zwalnia i dlatego potem zamiast chudnąć to tyjemy, a jeść trzeba , ale tez pod warunkiem ,że jemy zdrowo wg piramidy żywienia bez fast foodów itp.

Junior Member
    Jasne, że tak. Zauważyłam to po swoim otoczeniu, że ładne, szczupłe dziewczyny to te, które non stop coś jedzą. Coś w tym jest, że jak się ograniczasz, to organizm spowalnia i guzik z tego odchudzania wychodzi.

Znane jest tzw. tycie z powietrza:-) każdy z nas ma swój własny metabolizm:-) a kolosalnym znaczeniem dla metabolizmu ma to, co jemy. Problemy z metabolizmem to niedobory składników odżywczych, spowodowane m.in. głodówkami... Brakuje nam konkretnych substancji odżywczych!

Oczywiście, że tak: żeby schudnąć, trzeba jeść. Trzeba tylko jeść odpowiednie rzeczy: zdrowe węglowodany, białko, zdrowe tłuszcze - to wszystko ma ogromny wpływ na nasz organizm. Jedz często, a mało i jedz zdrowe rzeczy, to chyba podstawowa zasada.

Junior Member
    Co sądzicie o zjadaniu suszonych owoców, na przykład winogron, śliwek, moreli. Czy to daje jakieś efekty? Ostatnio gdzieś wyczytałam, że jest taki koktajl, który powoduje spalanie tłuszczu brzusznego w nocy. Składa się z soku aloesowego, cytryny, świeżego ogórka, imbiru, wody. Ktoś coś słyszał na ten temat??

Junior Member
    Metabolizmem, inaczej przemianą materii, określa się wszystkie reakcje biochemiczne zachodzące w komórkach, związane z pobieraniem składników odżywczych (węglowodanów, tłuszczów, białka), przekształcaniem ich w energię oraz wydalaniem produktów ubocznych. W procesie tym uczestniczą witaminy i minerały oraz inne składniki bioaktywne dostarczone w jedzeniu, a także enzymy i hormony wydzielane np. przez przysadkę mózgową, tarczycę, nadnercza, trzustkę, jajniki, które wpływają na tempo przemian.

Hej faktycznie zgodzę się z tym, że to raczej jakość wpływam na to jak wyglądamy. Myślę, że wszystko zależy od naszej przemiany materii.

Wiem, jak ważne jest zdrowe i regularne odżywianie. Ale co zrobić, kiesy ja rano w ogóle nie jestem głodna. Jedzenie wręcz staje mi w gardle. Wstaję między 6:00 a 6:30 i zwykle wypijam małą kawę i do pracy zabieram wodę. Pierwszy głód przychodzi koło 11.

Dodam jeszcze, że nie objadam się wieczorem. Zwykle jem jakąś sałatkę i kromkę pieczywa, ewentualnie wasę. Od tej 11 zjadam 3 posiłki, czasem 4 małe. Ale jednak rano nic i myślę, że przez to mam spowolnioną przemianę materii. Może macie jakieś sposoby aby się przemóc?

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów