Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Czy Rodzice słuchają swoich dzieci

Question Czy Rodzice słuchają swoich dzieci

Mam wrażenie, że współcześnie rodzice nie słuchają i nie wsłuchują się w potrzeby swoich dzieci!!! Dzieci nie chcą jeść...ok ale bez przesady dlaczego rodzice ciągle w nie wmuszają? Dziecko nie zrobi sobie krzywdy, jak będzie głody samo da znak, poprosi....Dziecko nie chce czegoś wykonać bo naprawdę nie ma ochoty, a rodzice na siłę, wymuszają zmuszają, zamiast zapytać, dlaczego, a co bardziej woli...a potem się dziwić, ze dzieciaki są agresywne, nie słuchają rodziców i gwiżdżą na ich polecenia!

??a wy rodzice co o tym myślicie?

Dzieci nie słuchają swoich opiekunów często z przyzwyczajenia, wynika to z tego, że rodzice często zmuszają dzieci do robienia rzeczy na które nie mają ochoty. Zgadza się, gdy dziecko będzie głodne samo zapyta, ale często jest tak że nasi podopieczni odmawiają tego co zdrowe i potrzebne a jedzą to co nie jest wskazane. Moim zdaniem trzeba motywować dzieci do zdrowego trybu jedzenia, trzeba pokazać im że to zdrowe jedzenie jest o wiele lepsze od fast foodów itp Potrzeba sporego wysiłku by to zrobić ale jest to wykonalne no i przynosi efekty.

dokładnie, trzeba być dla dziecka autorytetem i przyjacielem, czyli słuchać go i właśnie wsłuchiwac się w potrzeby, by nie tłumić ich tylko wzmacniać osobowość i wiele rozmawiać
    http://www.open-info.eu/category/poradniki/

Prawda jest taka, że rodzice bardzo często w wirze pracy, kariery, pogoni za pieniądzem nie są dla dziecka wsparciem, nie widza jego potrzeb, jednak też nie można tego wszystkiego uogólniać, dziecko musi się słuchać rodzica, bo inaczej nie da rady nad nim zapanować!

Staram się słuchać i staram się być dobrą mamą ale czasami brakuje już czasu i sił. Ale na szczęście córeczka sama o sobie przypomina tupiąc nóżką i mówiąć "Mama nie ma czasu?" I wtedy przychodzi otrzeźwienie. Czas poświęcony dziecku jest najbardziej wartościową rzecza jakie można mu dać.

Myślę że słuchają niektórzy rodzice. My się wychowaliśmy w domu gdzie słuchano nas i szanowano. I choć teraz mamy po 30 - 40 lat dalej jesteśmy ukochanymi dziećmi swoich rodziców a oni naszą mamusią i tatusiem. Kochamy się. Natomiast mój mąż nadal boi sie porozmawiać otwarcie ze swoim tatą i dla mnie to chore.

Junior Member
    Łapię się na tym, że nie słucham. Trochę siebie tłumaczę bo poi tylu godzinach w pracy słuchać tego dziamgolenia to już ponad siły, ale z drugiej strony jak sie na tym złapię mam wyrzuty, bo dzięki słuchaniu buduje się więź i zdobywa zaufanie dziecka.

Uprawnienia umieszczania postów