Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Wątek: Porady dla ciężarnych

Porady dla ciężarnych

Witajcie,
    w ostatnim czasie dużo czytam, ze względu na zajście w ciążę.
    Czy prawdą jest, że w ciąży należy zmienić pastę do zębów?

Junior Member
    Hmmm.... a skąd takie informacje? Różne ciekawe rzeczy czytałam, ale czegoś takiego jeszcze nie. Czy to porada jakiejś ciotki?

re

No właśnie żadnej ciotki, wyczytałam to w internecie. Ponoć pasta do zębów z fluorem może zaszkodzić dziecku w pierwszym trymestrze ciąży. Szczerze mówiąc ta informacja mnie zszokowała. Czy ktoś może to potwierdzić?

Junior Member
    No właśnie, czy ktoś wie coś więcej na ten temat? W jaki sposób fluor może źle wpłynąć na dziecko?

;-)

wydaje mi się jest to informacja przesadzona....

Cytat Zamieszczone przez Fitka89 Zobacz posta
    No właśnie, czy ktoś wie coś więcej na ten temat? W jaki sposób fluor może źle wpłynąć na dziecko?
    Witaj. Uważam, że to pytanie ma sens. To prawda, że mogłaś coś takiego wyczytać. Ja paste do zębów zmieniłam już dawno temu, na bez fluoru!Szkodzi on ludziom, dziecku napewno też. Jestem w 8 mcu ciąży, także wiem jak ważna jest troska o zęby szczególnie w tym okresie. Przeczytałam pare książek, gdzie są dowody, że fluoru ma wpływ na mózg. Jedną taką ciekawostką to to, że Hitler w okrecie wojny dodawał do wody dużo fluoru, co powodowało że ludzie nie mieli własnej woli, woli walki i szli na rzeź. Także ludziom, którzy jemu "służyli". Druga ciekawosta to taka, że w niektórych regionach Polski w wodzie i tak jest duże stęźenie fluoru, nie trzeba sobie go dodawać.

Jasta, bardzo ciekawa wypowiedź. I chcesz powiedzieć, że korzystasz właśnie z takiej pasty bez fluoru? Jaka to jest dokładnie? Chcę uzyskać jak najwięcej konkretnych informacji.

Ja mieszkam w Irlandii i kupuję tutaj pasty ekologiczne. Ale w Polsce np. możesz kupić, np. Ziaja - szałwiowa pasta do zębów bez fluoru, ok. 5 zł. Levera - pasta bez fluoru - już trochę droższa bo 16 zł. W Polsce jest tego naprawdę więcej niż tutaj. Na internecie można znaleźć dużo inf. na ten temat fluoru.

Zerknęła na sklepy internetowe i okazuje się, że takich past bez fluoru jest więcej - np. Ajona. Co ciekawe, w informacji o niej piszą, że jest sugerowana dla kobiet w ciąży! ( w pierwszym trymestrze)

Kwas foliowy też zaleca się brać przede wszystkim w 1 trymestrze, kiedy układ nerwowy dziecka rozwija się. Tylko, że kwas foliowy jest niezbędny do prawidłowego rozwoju, a fluor zbędny, bo szkodzi na układ nerwowy- upośledza go! Ludzie w dzisiejszych czasach bardziej wpadają w depresję, już słyszy się o depresji u dzieciach, nie wspominając o nastolatkach. Kiedyś tego nie było, może dlatego, że ludzie mniej myli zęby niewiem. Ale moje jest takie zdanie i za to winie poczęści fluor.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów