Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39

Wątek: Dieta przyszłej mamy. Bądź piękna w czasie ciąży !

Junior Member
    1. Ciemna czekolada
    Magnez w niej zawarty zapobiega poronieniu, przedwczesnemu porodowi, wspiera pracę serca, działa przeciwobrzękowo i przeciwskurczowo. Ale ponieważ w czekoladzie są związki, które mogą utrudniać wchłanianie magnezu, nie może być ona jedynym źródłem tego pierwiastka. Poza tym lepiej ze słodyczami nie przesadzać i czekoladę jeść z umiarem.

2. Migdały
    Jedna ze zdrowych przekąsek. Już kilka pomoże ci wygrać z wilczym apetytem. Migdały zawierają nie tylko magnez, ale także wapń.

Junior Member

Arrow

Kofeina obecna w różnego rodzaju napojach (np. cola, kawa, herbata) przedostaje się przez łożysko do rozwijającego się dziecka, ale niestety nie może być przez niego metabolizowana, ponieważ jego organizm nie jest jeszcze w pełni rozwinięty. Z tego właśnie powodu kofeina może niekorzystnie wpływać na rozwój komórek i zmniejszać przepływ krwi przez łożysko, co negatywnie wpływa na rozwój malucha. Picie napojów z kofeiną zwiększa również ryzyko poronienia. Poza tym kofeina jest moczopędna, odwapnia i odwadnia organizm, utrudnia też przyswajanie żelaza.

Wszystko jest*możliwe http://kamilkarpinski.blox.pl/2015/0...ych-tapet.html nasza oferta jest super!
    Ostatnio edytowane przez Olinqwe70 ; 30-06-2015 o 17:50

Junior Member
    Cytat Zamieszczone przez Olinqwe70 Zobacz posta
    Kofeina obecna w różnego rodzaju napojach (np. cola, kawa, herbata) przedostaje się przez łożysko do rozwijającego się dziecka, ale niestety nie może być przez niego metabolizowana, ponieważ jego organizm nie jest jeszcze w pełni rozwinięty. Z tego właśnie powodu kofeina może niekorzystnie wpływać na rozwój komórek i zmniejszać przepływ krwi przez łożysko, co negatywnie wpływa na rozwój malucha. Picie napojów z kofeiną zwiększa również ryzyko poronienia. Poza tym kofeina jest moczopędna, odwapnia i odwadnia organizm, utrudnia też przyswajanie żelaza.
    faktycznie skutki mogą być bardzo groźne a wiele z nas nie zdaje sobie z tego sprawy

Nie ma co popadac w paranoje bo wyszloby na to,ze w zasadzie kobieta w ciazy malo co moze jesc.Nawet tak polecane warzywa i owoce wspomagane sa nawozami i to sztucznymi. Czesto wiecej w nich chemii niz witamin.
    Ewa Prenale jest przeznaczony dla ciezarnych wiec jak najbardziej mozesz go zazywac .
    Sylwiaf wcale nie musisz rezygnowac z jedzenia kielbasy a co najwyzej ostroznie z iloscia i mozesz obrac ze skory zwlaszcza ta z grilla.

Junior Member
    Pamiętam sytuację w której nalałam sobie szklankę coli i nagle do kuchni weszła moja mama ,która siłą colę mi zabrała i powiedziała ,że nie będę piła świństw w ciąży i truła jej wnuka. :] Dodam ,że ja pojęcia zielonego nie miałam ,że nie można pić coli. Ale ja o wielu rzeczach nie wiedziałam ... Nie mialam takiej wiedzy jak obecnie, raczej się tym nie interesowałam.

A no właśnie. Moja zona, przed ciążą królowa wszystkich fitnessów w mieście nabrła teraz bardzo niezdrowych nawyków. Je całe tony niezdrowych rzeczy, bo mówi , że ja do tego ciągnie. Ćwiczenia w ciaży? W życiu. Martwi mnie to.

Kiełbasa jesst wyjatkowo niewskazana dla kobiet w ciąży, tak mi , a właściwie mojej żonie, powiedział lekarz. Że powinna tego typu produktów nawet nie tyle unikać, co zrezygnować z nich całkowicie. Ale ona oczywiście tego nie robi;(

Tak, masz rację, a oprócz tego bardzo dobra jest malina, soki, herbaty, wszystko. Krążą głupie plotki, że może wywołać poronienie, ale to nie prawda- chodzi o jej działanie na macicę, które ułatwia poród, a nie powoduje poronienia.

Ja niestety nie odmawiałam sobie za dużo - fakt że starałam się jeść zdrowo ale miałam też napady i zjadałam 2 paczki chetosów i o dziwo czułam w nich najcudowniejszy smak świata ... no cóz ciąża. A potem cierpiałam bo kilogramy się nagromadziły. Teraz jestem mądrzejsza i w drugiej ciąży będę jadła racjonalnie.

Junior Member
    Dobrze napisane.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów