Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Wątek: czy bieganie powiększa nogi?

Junior Member

czy bieganie powiększa nogi?

Witam mam pyt odnośnie treningu kardio na bieżni-biegam z prędkością 11,0-11,5 km/h 40-50 min ,potem jeszcze idę szybkim tempem ok 7,7 km/h pod dużym skosem ok 30 min.Biorę termogena,stosuje diete ale wydaje mi się,że nogi zaczynają mi się powiększac,zwlaszcza czwrogłowy uda...Brzuch wrócił do formy sprzed ciąży,jest pieknie wyrzeźbiony ale martwią mnie te nogi bo nie chce ich miec nieproporcjonalnie rozbudowanych w stos do reszty ciała.Chciałabym je wyszczuplic...proszę o pomoc.Dodam ,że terning kardio robię średnio 5 razy w tyg,nie zawsze biegam,czasem zamieniam bieżnię na orbitrek albo wybieram tylko szybki marsz.

żeby wysmuklić nogi, bardzo ważne jest rozciąganie, pilates, joga pomogą w tym celu, by miały one ładny kształt i nie były rozbudowane
    http://www.open-info.eu/category/poradniki/

Zgadzam się z tym co pisze wyżej całkowicie
    www.open-info.eu

Dokładnie tak, mięśnie jeśli nie zostaną rozluźnione przybiorą taki strasznie masywny kształt. Chodzi głównie o to, że podczas treningu powiększasz objętość mięśni i po długim okresie regularnych treningów przybiorą one kształt nóg "mężczyzny" - oczywiście nie całkowicie ale zgadza się będą większe/grubsze. Zastosuj się do zaleceń przedmówców i powinno być wszystko w porządku

Na pewno dzięki bieganiu będziesz miała wyraźniejsze kształty nóg

Senior Member
    podpowiem, ze jeżeli chodzi o kształt nóg i bieganie to na łydki świetnie robi bieganie po schodach. To przynosi naprawdę duże efekty po pewnym czasie

Junior Member
    Mi bieganie świetnie wyrzeźbiło nogi na pewno nie przybrały na masie wręcz przeciwnie.

Junior Member
    Ja również po bieganiu widzę zmiany na lepsze, ale też staram się regularnie rozciągać, nie zapominając o poszczególnych mięśniach nóg.

Junior Member
    mi niestety troszkę buły się zrobiły

Senior Member
    Wszystko zależy od konkretnej techniki biegu. Tak czy inaczej jest to zdrowe samo w sobie i na pewno naszym nogom,mięśniom nie zaszkodzi. Może tylko pomóc. Do tego dochodzi także odpowiednia dieta,nie zapominajmy o tym.
    www.KolagenColway.com

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów