Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Wątek: czy bieganie powiększa nogi?

Senior Member
    Cytat Zamieszczone przez valkiria Zobacz posta
    Witam mam pyt odnośnie treningu kardio na bieżni-biegam z prędkością 11,0-11,5 km/h 40-50 min ,potem jeszcze idę szybkim tempem ok 7,7 km/h pod dużym skosem ok 30 min.Biorę termogena,stosuje diete ale wydaje mi się,że nogi zaczynają mi się powiększac,zwlaszcza czwrogłowy uda...Brzuch wrócił do formy sprzed ciąży,jest pieknie wyrzeźbiony ale martwią mnie te nogi bo nie chce ich miec nieproporcjonalnie rozbudowanych w stos do reszty ciała.Chciałabym je wyszczuplic...proszę o pomoc.Dodam ,że terning kardio robię średnio 5 razy w tyg,nie zawsze biegam,czasem zamieniam bieżnię na orbitrek albo wybieram tylko szybki marsz.
    Może warto urozmaicić trening i wprowadzić ćwiczenia rozciągające mięśnie, np. z gumą. Poza tym pamiętaj, iż mięśnie potrzebują przynajmniej jednego dnia na regeneracje, a jeśli katujesz 5 dni intensywnymi treningami to mięśnie nie maja kiedy wrócić do stanu'' normalnego'' tylko zaczynają się rozrastać i powodować wrażenia masywnego ciała.
    Akademia Rozwoju: http://ar.pl

Cool

Masywne ciało no nie wiem...Żeby mieć takie mocne i twarde nogi to trzeba biegać bardzo dużo i do tego dodatkowo mieć jakąś dietę dobrą oraz trenera : ) nie macie co się akurat z tym martwić iż po prostu jeśli chodzi o coś takiego jak no nie wiem po bieganiu amatorskich wasze nogi będą takie iż się nie zmieścicie w spodnie hyhy
    Ostatnio edytowane przez NajMaxine1215 ; 20-09-2016 o 09:26

Senior Member
    Dlugie bieganie tak jak jazda na rowerze działa na spalanie czyli nie powiekszy CI nóg tylko mocno wyrzeźbi i wysmulki mięśnie głównie łydki. Zauwazyłem to od kiedy chodze do Saturn Fitness, na biezni wszystk ozalezy od tego czy biegasz krótkie i szybkie dystanse czy długie maratonowe np 1 godzinne odcinki

Trening biegania absolutnie nie powiększa nóg, to nie jest ten problem. Nie ma zależności takiej, że jak krótkie biegasz to się powiększa, a jak długie to zmniejsza. Generalnie bieganie specjalnie nie wpływa na rozrost mięśni
    Darmowe Porady Jak szybko schudnąć <- zajrzyj na mój blog

Powtórzę to co poprzednicy, najważniejsze jest rozciąganie po treningu. Bieganie jak najbardziej pozwoli wysmuklic nogi, chód również, o ile po każdym treningu porządnie porozciągasz całe ciało. Zresztą tyczy się to nie tylko nóg, ale generalnie wszystkich partii. Bez odpowiedniego rozciągania nie ma kompletnego treningu, a niestety wiele osób o tym zapomina.

No tak bardzo bardzo dużo zapomina a później jak się kończy właśnie trening to zawsze sobie przypominają moje słowa i mówią dobrze Marek mówiłeś, że trzeba się rozciągać. Faktycznie dobrze to mówiłem bo jeśli się tego nie zrobi to jakby to w skrócie powiedzieć kontuzja od razu jest gotowa i po prostu jakoś taka ona jest zdecydowana.

Junior Member
    Mi się zdaję, że to zależy bardzo mocno od tego ile się czasu biega i jak bardzo intensywnie przecież..Ja to na początku nie chciałam się przekonać do biegania z tego powodu, że po prostu jakoś tak no wiecie byłoby trochę źle z tego powodu, że mogłam mieć mięśnie na łydkach itp ale mi koleżanka instrkutkra fitness powiedziała, że nie mam się czego nawet bać.

Junior Member
    Troszkę tak powiększa ale to po prostu mi się zdaję iż to trzeba biegać jakoś już tak bardziej intensywniej i jakoś tak po prostu dłużej : ) bo przecież sprawa ma się w taki sposób, że jak ktoś będzie tylko biegał raz w tygodniu to zdecydowanie mu się jakoś znacząco jakoś te nogi nie powiększą i po prostu to będzie takie trochę słabe.

Wydaje mi się, że nie powiększa nóg, czy raczej mięśni... Trzeba byłoby biegać chyba jak maratończyk, przez parę lat, żeby były widoczne takie efekty. Ja biegam już od 2 lat, codziennie po 5,6 kilometrów i nie mam takich objawów:-) co prawda łydki są mocniejsze, ale wcale nie większe:-)

Junior Member
    Zgadzam się z AR pl ,jeżeli będziesz biegać dzień w dzień bez dnia odpoczynku i dosłownie męczysz te mięśnie ,to potem takie bieganie będzie powodem powiększenia Twoich nóg, poza tym z tego co wiem to przed każdym bieganiem tak jak przed treningiem : rozgrzewka- bieganie- ćwiczenia rozciągające a potem jeden dzień przerwy i potem znów biegi

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów