24-25 WRZEŚNIA 2011r. IRA NADIA KODICHE

ZAPRASZAMY SERDECZNIE TANCERZY NA DWUDNIOWE WARSZTATY W KRAKOWIE

MIEJSCE: Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232, Kraków


DWA RODZAJE ZAJĘĆ:
____________________________

EXPERIMENTAL FUSION DANCE
(DWIE GRUPY)

* grupa zaawansowana
* grupa średniozaawansowana
____________________________

BARRE AU SOL
* grupa open
________________________

OPŁATY ZA ZAJĘCIA:
Cena 1 kursu (2 x 90min.) - 110 ZŁOTYCH
Cena 2 kursów (4 x 90min.) - 200 ZŁOTYCH

Ira Kodiche jest pół Francuzką pół Algierką. Studiowała taniec w Konserwatorium Narodowym, w swoim rodzinnym Angers, na północy Francji. Od dwudziestu lat jest pedagogiem w trzech znanych, paryskich szkołach tańca. Jej styl jest rozpoznawany ze względu na oryginalność i interdyscyplinarność, polegającą na praktycznym łączeniu tańca klasycznego, jazzowego, współczesnego, hip hopu i elementów genetycznie związanych z kulturą Maghrebu.

Przez 10 lat była choreografem dla TVNK Company w Paryżu, współpracując z Thierry Vergerem. Tworzy choreografie do teledysków, filmów i koncertów we Francji. Jako choreograf i pedagog jest znana na całym świecie, pracowała w krajach europejskich a także w Japonii, Izraelu, Wenezueli i.in. Od 10 lat przyjeżdża do Polski współpracując z różnymi zespołami i prowadząc warsztaty, była także choreografem pierwszej edycji You Can Dance Po Prostu Tańcz.


"Moje poszukiwania dążą do próby dostosowania wszystkich stylów do rytmu tańca ... Trzy bieguny: energia cieplna skoncentrowana na środku ciężkości i technika umożliwiają nam transcendencję, teatralność i oryginalność ... gest, który nigdy nie traci na sile i płynne ruchy na podłodze współgrają razem… czasem każda komórka ciała zaangażowana jest w działanie, a czasem zawieszona w czasie by zrobić miejsce dla oddechu i świadomości odzwierciedlenia ruchu wewnątrz siebie..."


Ira w swych choreografiach wykorzystuje urbanistyczny, elektroniczny lub orientalny styl muzyki... pamięć o korzeniach i odkrywanie świata są inspiracją do kreowania tożsamości ruchowej jako przedłużenia własnego ja, jak język: jej własny język gestów.

ZAPISY JUŻ TRWAJĄ!!!!

http://www. kfsm .pl/warszta ty_ira.html

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

_________________
Krakowska Fundacja Sztuki Musicalowej
Łączymy muzykę, taniec i teatr - tworzymy musical