Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Jaki rodzaj fitnessu wybrać?

Jaki rodzaj fitnessu wybrać?

Poczytałam już troche forum i ostatecznie zgłupiałam, więc muszę zapytać
    Chciałam zacząć uczęszczać na zajęcia w klubie fitness, ale nie wiem, które z zajęć wybrać. Chciałam połączyć ćwiczenia z dietą i zrzucić 3-4 kg, takie naprawdę nadprogramowe, przez które moje ciało stało się "galaretowate", tzn. wszędzie mam za dużo tłuszczyku. Nie mam raczej przeciwwskazań do ćwiczeń, raczej wskazane są wręcz takie dla zdrowia kręgosłupa. Mam aktualnie słabą kondycję i średnią koordynację ruchową, ale staram się i nie zniechęcam, więc nie będę płakać, jak nie będę mogła nadążyć za grupą Chcę zacząć od 1 zajęć w tygodniu, potem może 2 razy.

Podpowiedzcie, co będzie dla mnie najlepsze. Jeśli trzeba, odpowiem jeszcze na jakieś pytania

Junior Member
    Cześć!
    Jestem na protalu co prawda nowa, ale utożsamiam się z twoim problemem. Zanim zaczęłam regularnie ćwiczyć miałam podobnie. Dla mnie fantastycznym rozwiązaniem był pilates. Gimnastyka jest dobra dla osób słabo rozciągniętych, pragnących popracować nad wyrzeźbieniem całego ciała. Jak wybierzesz kurs dla początkujących to dasz spokojnie radę z tempem. Możesz poszukać informacji na ten temat w internecie i obejrzeć sobie próbne ćwiczenia na youtube. Polecam

Ja się właśnie zastanawiam czy nie wybrać się na pilates od nowego roku. Słyszałam dużo dobrego na ten temat i widzę też tutaj entuzjastkę pilatesu Nawet nie chodzi mi o to, żeby jakoś schudnąć, bardziej o to, żeby wyprofilować trochę sylwetkę.

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi Może skusze się właśnie na pilates A coś oprócz tego polecacie? Bo chciałbym potem chodzić jeszcze na jakieś zajęcia, jak już się rozkręcę

Junior Member
    Ja próbowałam jeszcze step i jogę. Parę cennych informacji znajdziesz na tej stronie. Co do stepu: pomaga zrzucić zbędne kilogramy, ale podobno jest niezdrowy na biodra. Dlatego przestałam, choć w sumie nie wiem, czy to tylko taka legenda, czy rzeczywiście tak jest.

Cytat Zamieszczone przez fusy Zobacz posta
    Ja próbowałam jeszcze step i jogę. Parę cennych informacji znajdziesz na tej stronie. Co do stepu: pomaga zrzucić zbędne kilogramy, ale podobno jest niezdrowy na biodra. Dlatego przestałam, choć w sumie nie wiem, czy to tylko taka legenda, czy rzeczywiście tak jest.
    Ja tez o tym słyszałam! W sumie jak tak pomyśleć, to już chyba w żadnym klubie znanym mi nie ma zajęć ze stepem...

Zumba

Zumba - mówią że to trening radosci, a poza tym w ciągu jednej godziny spalisz 600 kcal!

Senior Member
    Im większy i bardziej profesjonalny klub tym lepiej. Dzięki temu mamy więcej zajęć do wyboru. Zależy to także od miasta,w małych miejscowościach wybór jest bardzo ograniczony i dlatego większość osób decyduje się ćwiczyć samodzielnie w domu.

Junior Member
    Na spalanie kalorii i wyszczuplenie ciała dobre są takie zajęcia jak step, zumba, cycling, ABT (czasami znane pod nazwą BPU). Z kolei na poprawę kondycji mięśni polecam chociażby TBC, czy ćwiczenia ze sztangą. Najlepszym rozwiązaniem jest chyba chodzenie i na jedne i na drugie, bo i dobrze wyćwiczone mięśnie są ważnym elementem procesu spalania tłuszczu.

Senior Member
    Zapewne zajęcia Fat burning będą idealne do pozbycia się nadmiernego tłuszczyku , do tego ABT i stepy, gdzie będziesz mogła się poruszać i poćwiczyć z obciążeniem by wymodelować sylwetkę. polecam również zajęcia z pilatesu, aby porozciągać mięśnie i nie dać im szansy na zbytnie rozrośnięcie. Przyjemny trening to również zajęcia taneczne, czyli to co kluby fitness proponują- zumbę. Spalasz kalorię w przyjemny sposób, nawet o tym nie myśląc.
    Akademia Rozwoju: http://ar.pl

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów