Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: jak zimować rower?

Junior Member

jak zimować rower?

tzn czy należy jakoś specjalnie zabezpieczyć rower przed zimą? Zdjąć opony czy coś? Mój rower dopiero od kilkunastu dni stoi w piwnicy, ale zastanawiam się, czy właściwie go zabezpieczyłam...

Wystarczy nasmarować napęd i trzymać go tam gdzie nie ma wilgoci to wszystko
    www.open-info.eu

Junior Member
    Jak najlepiej zabezpieczyć rower przed wilgocią?

Najlepiej jeżeli rower jest w ocieplanym garażu,tam spokojnie przezimuje,można go ładnie wyczyścić i o wilgoć też nie ma się co martwić bo po prostu nie wejdzie.

Senior Member
    Aktualnie jest dosyć sprzyjająca pogoda na rower po mieście Zobaczymy co przyniesie kolejny msc.
    Akademia Rozwoju: http://ar.pl

Junior Member
    Rower najlepiej jest podwiesić na jakiś hakach, ponieważ wtedy opona się nie wypaczy. Do tego najlepiej jest mieć miejsce aby była dodatnia temperatura, nasmarować rower i po problemie.

Junior Member
    Co ja robię? Przede wszystkim czyszczę cały sprzęt, spuszczam troszkę powietrze z opon, aby nieużywane nie były w stanie ciągłego napięcia. Najlepiej trzymac go w domu, bo piwnicach w blokach, to jest zazwyczaj wilgoc, i tylko będzie sprzyjać rdzewieniu. nasmarować zapobiegawczo i powyjmować baterie z oświetlenia.

W większych miastach (na pewno we Wrocławiu) można wynająć za niewielkie pieniądze box na rower w ocieplanej hali na dowolny okres czasu, dobra opcja jak ktoś nie ma piwnicy

Junior Member
    To bardzo dobra propozycja z tym boxem na ocieplanej hali,orientujesz się może jakie są koszty? Pytam z czystej ciekawości bo to naprawdę fajny sposób na to aby bezpiecznie przezimować rower,niz pozostawić go gdziekolwiek,a często widzi się że stoją nawet na dworze i potem szybko łapie je rdza.

Junior Member
    Cytat Zamieszczone przez Bici.com.pl Zobacz posta
    To bardzo dobra propozycja z tym boxem na ocieplanej hali,orientujesz się może jakie są koszty? Pytam z czystej ciekawości bo to naprawdę fajny sposób na to aby bezpiecznie przezimować rower,niz pozostawić go gdziekolwiek,a często widzi się że stoją nawet na dworze i potem szybko łapie je rdza.
    W duzych miastach moze spoko. Ale jak sie mieszka tak jak ja na wsi to daj spokoj. Nawet do domu nie wsadzisz, ewentualnie do garazu, ale najczesciej po prostu w szopie. Takie niestety standardy. Chociaz ja sobie z problemem a moze raczej z zagrozeniem rdzy radzilem tak, ze po prostu smaruje co roku calosc nanoprotechem, bo to jednak chroni przed rdza. Poki co, od 3 lat nic mi sie nie dzieje. A co do opon to raczej nie zdejmuje, nie widze sensu

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów