Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Wątek: Wstręt do Warzyw i Owoców.

Może to też kwestia ich przyrządzenia aby zaczęły ci smakować ? Nie lubiłam szpinaku ale odpowiedni przyrządzony i podany jest wyśmienity.

Cytat Zamieszczone przez Kameleon Zobacz posta
    Cześć.

Niechętnie o tym pisze ale...od kiedy pamiętam, czyli jeszcze za młodu gdy byłem dzieciakiem miałem wstręt do warzyw.
    Nigdy mi nie smakowały, tak samo jak owoce. Gdy po prostu mam zjeść jakieś warzywo czy owoc to robi mi się niedobrze.
    Czywiście lubię owoce typu np: Jabłko, banan. Innych już nie, a warzyw poza ziemniakami nie
    Byłem u lekaża i jedyne co mi powiedział to że to jest "niemożliwe abym nie lubił warzyw czy owoców".
    Kłopot w tym że mam wolną przemianę materii...bardzo wolną. Mam nadwagę, a nie jjem dużo. W ciągu dnia max 4 posiłki...
    Czy brak warzyw i owoców w życiu codziennym będzie miało poważny skutek w przyszłości?
    I czy coś można z tym zrobić?
    Witaj,
    Szczerze mówiąc to jestem w podobnej sytuacji... nie jem większości warzyw, tj.: pomidory, papryka, kalafior....ciężko się przełamać, zwłaszcza kiedy jesteśmy dorośli i mamy jasno sprecyzowany gust. Z tego względu (niedobory witamin i składników mineralnych - bo nie oszukujmy się, same ziemniaki nam ich nie dostarczą), zaczęłam suplementację diety chlorellą. To alga, która ma wiele, podkreślam - wiele właściwości zdrowotnych. Jej stosowanie przede wszystkim zaopatrzy organizm w witaminy i minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ale i przyspieszy przemianę materii i oczyści organizm z toksyn i złogów. Wypróbuj chlorellę w tabletkach, przystępna forma. Używam tej >> http://www.cosdlazdrowia.pl/algi/chl...-g/produkt-144 i polecam.
    Powodzenia
    www.cosdlazdrowia.pl - Miejsce zdrowej żywności

Junior Member
    Przegląda
    Warszawa
    Może zmień sposób w jaki je jesz. Zawsze możesz dodać coś do nich. Albo możesz usmażyć kurczaka i dodać kilka plasterków pomidora.
    Fajnie wyjdzie. Możesz też wyciskać z nich sok i łączyć go w różne miksy. https://www.youtube.com/watch?v=2FVWRWIUV70
    W takim czymś możesz sobie dowolnie tworzyć smaki, może jakiś by tobie zasmakował. Zawsze można spróbować zrobić coś na słodko.

Staraj się przemycać małe ilości różnych warzyw. Może sie w czymś rozsmakujesz. A może zupy kremy? Wtedy doprawiasz do smaku i fizycznie nie widzisz tych warzyw. Albo np. koktajl z banana Plus trochę innych owoców? Ja tak dziecku przemycam i jakoś sie udaje.

to na pewno, szczególnie warzywa są niezbędne w diecie każdego człowieka. spróbuj jeść je w innej postaci, np jako zupa krem albo koktajl z dodatkiem miodu. Poszukaj przepisy i spróbuj.

Junior Member
    Idź do diabetologa może pomoże Ci z tym problemem, bo to jest dziwna sprawa. Ja bez warzyw nie mogę żyć.

Senior Member
    Przegląda
    Kraków
    Wiele osób ma wstręt do takich produktów, a to naprawdę wielka szkoda. Za ich pomocą można naprawdę wiele zmienić na lepsze pod względem diety.

Junior Member
    Spróbuj miksować! Np. sos do spaghetti z przemiksowaną papryką
    Jestem tak alternatywny, że noszę okulary zimowe

Junior Member
    Wstręt do warzyw i owoców? Nie zazdroszczę, bo dla mnie to niemal główne źródło pożywienia. Dieta bezglutenowa stety / niestety rządzi się swoimi prawami

Jeju nie wyobrażam sobie nie jeść warzyw i owoców, przecież są takie pyszne, ja mogę nie zjeść mięsa a jakieś warzywa muszą być. Może sposobem jest tak jak ktoś wspomniał wcześniej przyrządzanie w alternatywny sposób, czy te zupy kremy z grzankami ( np zupa krem z soczewicy z serem odpowiednio doprawiona smakuje troche niczym mięsko, takie mam wrażenie, jest to inny smak niż tradycyjnych warzyw) zawsze ktoś może znaleźć jakiś smak dla siebie. Grunt to się nie zniechęcać i próbować róznych metod obróbki skoro nie smakują surowe Moje dzieciaki też nie przepadają ale jakoś koktajl z bananów czy sok jabłuszkowy domowy czy wspomniane zupy kremy przechodza bo "mama bee w tej zupie pływa, nie zjem" nie ma miejsca, musi być wszystko zmiksowane, wyciśnięte na gładziutką masę

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów