Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Wątek: Czy można odchudzać się w ciąży?

Ja się nie odchudzałam, bo uważam, że dziecko potrzebuje różnych składników odżywczych, przecież skąd ma je wziąć jak nie od nas, mam? Ważyłam dużo więcej niż przed ciążą, ale czego się nie robi dla malucha. Znajoma poleciła mi olejek busajna, na którym owszem dużo schudłam. Moje fałdki zostały zminimalizowane, potem zaczęłam się zdrowo odżywiać i mam sylwetkę sprzed ciąży. Polecam ten olejek, fajnie i szybko działa a nie jest drogi

Junior Member
    "Musisz jeść za dwoje" - czyli ile powinnam przytyć?

REKLAMA

Kobieta w ciąży słyszy to zdanie każdego dnia. Od mamy, babci, teściowej, męża... Większość przyszłych matek rezygnuje na ten czas z diety. Czekolada nabiera bardziej intensywnego smaku, a ogórki kiszone wodzą na pokuszenie i osłabiają silną wolę. Z reguły każdy dodatkowy kilogram cieszy przyszłą matkę.

Według specjalistów kobieta w ciąży powinna przytyć od 8 do 13 kilogramów. Na tę ilość składa się waga dziecka ok. 3 kg, powiększona macica - 1 kg, łożysko - 0,5-1 kg, płyn owodniowy - 1-2 kg, większe piersi - 1-2 kg, wzrost objętości płynów ustrojowych do 3 kg. Każdy kolejny kilogram to tłuszcz.

Junior Member
    Brytyjscy naukowcy z National Institute of Health Research (NIHR) donoszą na łamach "British Medical Journal", że niskokaloryczna dieta odchudzająca w okresie ciąży nie szkodzi ani kobiecie, ani dziecku. Oczywiście, pod warunkiem że dieta bazuje na zdrowych produktach spożywczych.

Tak wynika z obserwacji 44 różnych badań, w których wzięło udział ponad siedem tysięcy pań w ciaży. Jak podaje BBC, zdrowe odchudzanie może nawet przynieść wiele korzyści, zmniejszając komplikacje w ciąży i podczas porodu. Walka z nadwagą w ciąży pomoże uchronić przyszłą mamę przed cukrzycą, nadciśnieniem, stanem przedrzucawkowym oraz przedwczesnym porodem.

Junior Member
    W samej idei tego, by nie przytyć za bardzo ciąży, nie ma niczego złego. Kobieta w stanie błogosławionym powinna kontrolować swoją wagę. Przybieranie na wadze w tym czasie to znak, że wszystko rozwija się prawidłowo i zgodnie z naturą. W ciągu całej ciąży, czyli przez 9 miesięcy kobieta powinna przytyć ok. 12 – 13 kg (dużo zależy tu od indywidualnych predyspozycji organizmu). Można się zacząć poważnie niepokoić, kiedy kobieta zaczyna tyć ponad 5 kg w ciągu miesiąca.

Wątpię, żeby lekarz pozwolił na odchudzanie w ciąży. Zresztą najważniejsze jest zdrowie dziecka. Nie mówię o tym, żeby zapomnieć o sobie, ale jak dla mnie wystarczy się zdrowo i regularnie odżywiać. Uważam, że w ciąży nie można się głodzić, a skoro nie chcesz za dużo przytyć, to po prostu jedz zdrowo i racjonalnie w miarę potrzeb.

Junior Member
    Samo odchudzanie nie, ale dbanie o to co się je tak. Przecież nikt nie każe przyszłej mamie jeść ton słodyczy, czy się opychać. Ma ona po prostu nie chodzić głodna i dostarczać organizmowi niezbędnych składników, a nie kalorii. Jedzenie niezdrowych rzeczy, też nie wpływa korzystnie.

Junior Member
    Opłakane skutki odchudzania w czasie ciąży

Lekarze są jednak zgodni: niezależnie od tego, jak kobieta boi się przytyć w ciąży, dieta odchudzająca jest w tym czasie absolutnie zakazana. Bo rujnuje zdrowie przyszłej mamy. - Ciąża i płód i tak wezmą z organizmu kobiety to, co potrzebne, niezależnie od tego, czy ciężarna dostarcza sobie wystarczającej ilości składników pokarmowych. Niedobory powstałe w wyniku ograniczania liczby kalorii, ilości białka i minerałów będą miały wpływ głównie na organizm i zdrowie odchudzającej się matki - wyjaśnia dr Grzegorz Południewski. - Później taka kobieta może mieć znaczne problemy np. z zębami i kośćmi - ostrzega.

Junior Member
    Ja jakoś nie przystojne do tego filmu ani do odchudzania w ciąży. Przecież właśnie w tym momencie nie dbamy o siebie tylko o naszego szkraba.

Junior Member
    Niedawno jeszcze kobiety w ciąży opierały się nieustającej modzie, dotyczącej odchudzania się i diet. One miały wręcz społeczne przyzwolenie na to, by wyglądać obficie, a babcie i mamy chętnie podtykały im smakołyki: jedz za dwoje. To często prowadziło do dużej nadwagi i nie było zdrowe ani dla dziecka, ani dla kobiety. Dieta w ciąży jest jak najbardziej wskazana, ale dieta nie odchudzająca stricte, ale odżywcza, optymalna dla mamy i dziecka:-) Pamiętać należy także, że wszystkie tabletki odchudzające mogą mieć działanie teratogenne lub toksyczne na rozwijający się płód. Możliwy jest przedwczesy poród. Wyższy jest współczynnik umieralności noworodków.

Junior Member
    Wiem, że w ciąży nie można się odchudzać. Proszę o poradę w jaki sposób mogę spróbować nie dopuścić do sytuacji z pierwszej ciąży. Jaki jest minimalny limit kalorii dla kobiet w ciąży dla poszczególnych trymestrów?? Może są jakieś specjalne diety dla kobiet z takim problemem??
    Z góry dziękuję za pomoc
    pozdrawiam

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów