Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Sauna po wysiłku

Sauna po wysiłku

Jeśli ktoś z was wie co jest poprawniejsze:
    - sauna po wysiłku np. mecz piłkarski 90 min
    - sauna nie poprzedzona żadnym wysiłkiem
    i potrafi to fachowo uzasadnić to poproszę o rozwinięcie tematu./

Wydaje mi się, że sauna po wysiłku fizycznym. Pocenie się usuwa odpady, wyrównuje temperaturę i chłodzi, utrzymując skórę czystą i piękną. Para wytwarzana poprzez oblewanie gorących kamieni wodą, korzystnie jonizuje powietrze, co zapobiega zmęczeniu, nerwowości i niepokojowi. Sauna jest relaksująca i oczyszczająca. Łatwiej jest oddychać w saunie, która zmiękcza skórę i usuwa bóle mięśni i stawów. Nawet wysokie ciśnienie krwi zostaje tymczasowo obniżone.

Senior Member
    fakt, w saunie dobrze sie oddycha,ale ja np. po wyjsciu z sauny(jesli ide wieczorem) mam problemy z oddychaniem przez nos w czasie snu,poniewaz mam strasznie wysuszona sluzowke...to normalne?

a i jeszcze jak temat sauny sie zaczal to mam pytanko

jesli chce polaczyc bicze szkockie,solarium, aquaaerobic/siłownia(doradźcie co lepsze,bo sie waham jeszcze ) i saune to w jakiej kolejnosci to wykonywac,zeby byly najoptymalniejsze efekty? i oczywiscie,jesli bede to wszystko jednego dnia robila

np. 3xtydzien bicze,aquaaerobic/siłownia, 2xsolarium i 1xsauna?

i ktoregos dnia bym musiala wszytsko naraz wykonac,wiec zastanawiam sie jaka kolejnosc powinna byc

czy to bedzie za duzo wysilek dla organizmu, wykonanie tego naraz? moze lepiej rozlozyc na 2 wejscia na dzien? 1 rano,drugie wieczorem?

pozdrawiam :wink:

» Moderator Awatar fbb007
    myślę, że tu znajdziecie podstawowe informacje, nie kazdy może korzystać z sauny, są dwa rodzaje sauny i odradza się korzystania z sauny po wysiłku i przemeczeniu
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Sauna#Przeciwwskazania

Junior Member Awatar safin
    Wszystko zależy po jakim wysiłku i z jakiej sauny się korzysta, generalnie moim zdaniem na odwrót - po wysiłku.
    Nie wyobrażam sobie mocnego wyczerpującego treningu zaraz po saunie, wcześniej nabawicie się zawału serca. Tak więc po rozsądnym i normalnym treningu sauna tym bardziej infrared jak najbardziej wskazana.

Ja mogę z własnego doświadczenia powiedzieć, że skorzystanie z sauny tego samego dnia, w którym mieliśmy intensywny wysiłek fizyczny pomaga ograniczyć negatywne następstwa tego wysiłku, np. zakwasy czy inne bóle mięśniowe. Jeżeli ma się taką możliwość to myślę, że warto z niej skorzystać.