Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Instruktor fitness osób 55+

Smile Instruktor fitness osób 55+

Społeczeństwo Polskie się starzeje. Oszacowano, że za 50 lat będziemy najstarszym regionem Europy!
    Dlatego myślę, że prowadzenie zajęć z osobami starszymi, to świetny pomysł na poszerzenie swoich kwalifikacji. Fitness dla seniorów staje się coraz bardziej popularny! Np. w Studio Active Woman w Krakowie, które prowadzi zajęcia dla seniorów, wszystkie grupy są przepełnione, a chętnych ciągle przybywa. Jeżeli ktoś z was też chciałby prowadzić takie zajęcia, polecam zrobienie kursu o specyficznej nazwie "kinezygerontoprofilaktyka". W skrócie mówiąc prowadzenie zajęć z osobami 55 +
    Jeśli ktoś chce się dowiedzieć czegoś więcej na temat kursu zapraszam na http://www.uroda.krakow.pl/szkolenia/

Ja szczerze polecam ten kurs jako inwestycję w swoją przyszłość. A z doświadczenia wiem, że zajęcia z seniorami to super zabawa i bardzo wdzięczna praca

Junior Member Awatar martalibudzic
    Przegląda
    Ostrów Wlkp, Nowy York
    Dla osób na emeryturze polecam Uniwersytet III Wieku, który z roku na rok przyciąga do siebie coraz to większe grupy słuchaczy. Aktywni seniorzy spotykają się tam systematycznie na ulubionych zajęciach, gdzie rozwijają swoje zainteresowania i pasje na które wcześniej w życiu zawodowym nie mieli czasu. Uniwersytety III Wieku niesamowicie mobilizują osoby starsze do różnego rodzaju aktywności intelektualnej a przede wszystkim aktywności ruchowej. Za przykład mogę śmiało podać Uniwersytet III Wieku w Ostrowie Wielkopolskim. Aktywni seniorzy korzystają tam z zajęć takich jak choreoterapia - terapia tańcem, gimnastyka ruchowa, Nordic walking, Pływanie, Kursy Tańca Towarzyskiego, Samoobrona, Turystyka i wiele innych... Dodatkowym atutem Uniwersytetu III Wieku są organizowane imprezy okolicznościowe, rajdy, wycieczki, które są świetną okazją do integracji słuchaczy. Osobiście prowadzę liczne zajęcia ruchowe na UTW tj. choreoterapia, gimnastyka ruchowa, Nordic Walking, rajdy czy sekcję rowerową. Aktywnie uczestniczę w imprezach, rajdach i wycieczkach dzięki czemu znam ten temat od środka. Szczerze zachęcam wszystkie osoby starsze, które szukają kontaktu z innymi, bo warto uczyć się, rozwijać, aktywizować tak aby nadać swojemu życiu głęboki sens.

Uprawnienia umieszczania postów