Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 76

Wątek: Praca w zawodzie

Junior Member

Praca w zawodzie

Tak się zastanawiam czy ktoś z Was pracuje w swoim wyuczonym zawodzie? Sporo moich znajomych choć skończyło studia robi coś zupełnie odmiennego od skończonego kierunku i nie chodzi tu nawet o to, że nie chcą pracować w zawodzie, ale nie mogą.
    Stąd moje pytanie czy w ogóle warto studiować skoro w Polsce nie ma pracy;/
    A jak to jest z Wami? Pracujecie w zawodzie?

Teraz ciężko znaleźć studia, po których będziemy mieć pracę. Zazwyczaj ląduje się w miejscach nie adekwatnych do studiowanego kierunku. Z tego co mi wiadomo to na WSB jest duży odsetek osób, które znalazły pracę właśnie w swoim kierunku. WSB stawia na osoby młode i ambitne, o czym z resztą świadczyć może ten konkurs, w którym można wygrać stypendium http://przyszlosczwsb.pl/

Junior Member
    Ja nie znam praktycznie nikogo kto pracuje w wyuczonym zawodzie. To co się dzieje w tym kraju to jest czysta paranoja

A ja znam sporo osób pracujących w swoim zawodzie. Jak ktoś pojdzie na kierunki techniczne to ma sporą szansę na zatrudnienie w zawodzie. No i ważne aby już na studiach próbować się gdzieś załapać

Do tego dodaje jeszcze takie kierunki jak prawo czy medycyna,gdzie jednak mimo wszystko pracujemy po nich w swoim zawodzie,np jako lekarz. Ale poza tym przyznaję rację,wiele osób kończących studia nie pracuje w swoim zawodzie i na co dzień zajmuje się czymś zupełnie odmiennym.

Senior Member
    najgorsze jest to że do wykonywanej pracy wcale nie są potrzebne studia

Lightbulb

No niestety taka jest prawda w Polsce, że papierek studiów wyższych już jest niepotrzebny. Bo wystarczy zobaczyć w statystyki i wszystko tam jest czarno na białym ile jest co roku absolwentów takich magistrów i później jak ogromnie wzrasta bezrobocie.

Ostatnio edytowane przez contessauk2075 ; 27-02-2015 o 11:45

No niestety nie są do wykonywanej pracy żadne studia potrzebne i sam ja o tym wiem. Nie poszedłem na studia i lepiej to zrobiłem ponieważ od razu po skończeniu szkoły średniej zacząłem pracę jako przedstawiciel handlowy i nie straciłem tych 5lat po których i tak nie ma pracy w zawodzie, jak to moi znajomi co będą mieli z tym problem.

Thumbs up

Ze studiami jest bardzo niepewna sytuacja na rynku. Gdzieś przeczytałam artykuł właśnie o tym, że teraz młodzież od razu po szkole średniej jedzie za granicę...Nawet już w liceum wiedza, ze tutaj nie będą szły na studia bo to kolejne opłaty i chcą odciążać rodziców.

Ostatnio edytowane przez Setsuko2539 ; 02-03-2015 o 14:23

Junior Member
    Przegląda
    Wrocław
    Niestety wiele kierunków (przynajmniej w mojej opinii) jest bardzo niepraktycznych. Dużo, dużo, dużooo wiedzy teoretycznej i mało praktycznej. A później pracodawca sam musi taką osobę wyszkolić...

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów