Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 76

Wątek: Praca w zawodzie

Smile

Tak chcą odciążać rodziców bo jak widzą co się dzieje to nie ma sensu się pchać właśnie na studia bo i po co jak tutaj nawet w Polsce nie ma nawet pracy po maturze a co dopiero wlaśnie po studiach...To jest taki polski absurd wszędzie Ci wmawiają ucz się a będziesz najlepszy i dużo zarabiał a później oceny z zajęć nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości...

Ostatnio edytowane przez proharvey98 ; 08-04-2015 o 10:40

Junior Member
    Przegląda
    Warszawa
    Ja akurat, monżna powiedzieć pracuję w zawodzie wyuczonym Także czasami jest to możliwe, tylko trzeba świadomie wybierać kierunki

Cool

To Ci się bardzo poszczęściło naprawdę : ) ja akurat ukończyłem studia techniczne a bardziej pracuję w branży dziennikarskiej więc tutaj jakiegoś pokrycia niestety nie ma hyhh : D zdecydowanie jeśli ktoś idzie na jakiś kierunek bo po tym będzie największe zatrudnienie to może się jakoś rozczarować z tego powodu iż nie będzie robił tego co lubi
    Ostatnio edytowane przez NajMaxine1215 ; 20-09-2016 o 09:25

Unhappy

To chyba się powinieneś cieszyć, że i tak jakąś pracę znalazłem bo jak patrzyć z drugiej strony to przynajmniej masz pracę biurową a nie jak większość osób musisz iść gdzieś akurat do jakiejś ciężkiej fizycznej pracy. Akurat tutaj jest źle z tym jak ktoś kończy studia i od razu ląduje na kasie w jakimś markecie..

dajemy Ci dobre ceny szkolenia unijne sorry- no i co? Jest tak!
    Ostatnio edytowane przez Prokeesha76 ; 05-05-2015 o 13:39

Unhappy

Uważam, że studia nie są potrzebne do tego by akurat pracować w zawodzie (no nie zawsze tak jest) ale głównie co jest najważniejsze to po prostu jest doświadczenie a także no wiecie umiejętności konkretne..Jeśli o mnie chodzi to ja po maturze już miałem plan na siebie - poszedłem do szkoły policealnej i w między czasie chodziłem na kurs języka i po zakończeniu policealnej szkoły wyjechałem za granicę i godnie mogę żyć

Nie bujamy Was tapety z włókna szklanego chcesz poznać – wchodź!
    Ostatnio edytowane przez edradevil97 ; 25-05-2015 o 16:09

Thumbs up

Trochę w tym racji i może jest ale jak dobrze określiłeś no nie do końca hyhy Jeśli o mnie chodzi to ja się zdecydowałem po prostu iść inna droga i zapisałem się na studia zaoczne i na początku w Polsce bez żadnego stażu ciężko byłoby mi znaleźć dobra pracę ale po prostu no wiecie po pół roku szukania w końcu coś znalazłem.

Tego bloga nie możesz przegapić - http://na-drodze-trasie.blog.pl/. Autor będzie wdzięczny za wejścia.
    Ostatnio edytowane przez ECOSUNNI2777 ; 26-05-2015 o 12:54

Junior Member

Exclamation

Cóż zrobienie studiów w dzisiejszych czasach może i nie jest już prestiżowe, ale nadal jest przydatne. Ciężko teraz znaleźć lepiej płatną pracę, gdzie studia by się nie przydały. Jestem świadoma tego, że często studia są oderwane od rzeczywistości i tak naprawdę praktyka dopiero uczy nas to co najważniejsze, ale na pewno w jakiś sposób ułatwiają znalezienie pracy.

Spadnij wreszcie z obłoków zestawy co2 propozycja nie do odrzucenia!
    Ostatnio edytowane przez Ekozula74 ; 28-05-2015 o 10:19

Junior Member

Unhappy

W moim przypadku ciężko mówić o jakimś wyuczonym zawodzie: jestem po 3 latach filologii, bez licencjatu. Robię czasem tłumaczenia na zlecenie, dostaję marną kasę, bo 18zł za stronę, ale zawsze coś, choć w sumie bardziej to robię, bo lubię. No i często zleceń nie mam, bo to rzadki język. A na co dzień studiuję i pracuję jako kelnerka (zarobków nie będę podawać, bo nie mieszkam w Polsce, więc to bez znaczenia), wcześniej pracowałam też jako hostessa i w sklepie z ciuchami.

Tworzę nowego bloga - http://kzaspalski.blog4u.pl/komentar...-fachowca.html, czekam na porady dotyczące wyglądu.
    Ostatnio edytowane przez Bogudar90 ; 01-06-2015 o 17:47

Ja na przykład jestem po prawie, ale znaleźć pracę w jakiejś korporacji albo w ogóle instytycji państwowej graniczy z cudem. Jedynie co się uda, to sprzedawca w sklepie, tradycyjnie ulotki albo hostessa hostessa, a z tych powazniejszych to ewentualnie jakiś asystent, ale bynajmniej nie prawny . Jezeli ktoś ma rodzine prawnicza to ok, ale w przeciwnym wypadku jest ciężko.

Moja kobieta jest po mechatronice i niestety nawet po takim kierunku technicznym, niby zamawianym, od prawie roku nie może znaleźć pracy w zawodzie. Aktualnie jest sekretarką w firmie i nie zanosi się żeby w najbliższym czasie dostala jakąś pracę jako mechatronik. Jeżeli są już jakieś oferty, to przyjmują mężczyzn albo kogoś z rodziny :/.

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów