Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 76

Wątek: Praca w zawodzie

Moja siostrzenica skończyła informatyke i prace dostała zaraz po studiach, ale fakt, dziewczyna bardzo ambitna i w czasie studiów robiła wiele praktyk. Wiem, że wiele osób z jej roku nadal szuka, ale to chyba kwestia małej siły przebicia bo akurat informatycy nadal mają wzięcie.

No tak informatycy nadal mają wzięcie ale to musi być dobry informatyk a nie tylko taka osoba co skończyła niby tą informatykę i co prawda ma tytuł tego magistra czy też inżyniera i po priostu umie tylko włączyć przycisk power i wie jak się zalogować na fejsunia i nic jakoś więcej ; D taki informatyk to nie informatyk według mnie

Tak to wtedy jest normalny chyba użytkownik kompa i nic więcej hehe : )jeśli chodzi o mnie to różnie jest..Mam kilku kolegów po informatyce i niektórzy normalnie pracują w zawodzie i od razu po studiach dostali robotę a niektórzy tej roboty nie dostali i pracują w takich zwykłych miejscach jak np stacja paliw, jazda tirem itp

Hardzo dużo osób tak ma, co świadczy głównie o tym, jkie wykształcenie otrzymujemy- jest nieprzystające do realiów, uczymy się nie tego, co mogłoby się przydać i w efekcie bierze sie albo pracę jaka akurat jet, albo bierze sie za coś, do czego się ma zdolności, bez paperka.

Cytat Zamieszczone przez windykacja Zobacz posta
    Ja nie znam praktycznie nikogo kto pracuje w wyuczonym zawodzie. To co się dzieje w tym kraju to jest czysta paranoja
    Paranoja. Szaleństwo. Popiepszony system edukacji. Jest taki żart, żeby iść na studia, to się będzie wykształconym bezrobotnym. Jeszcze po ekonomii jakoś sobie poradzisz, ale filozofia czy filologia polska są hobbystycznym dodatkiem do kasy w markecie.

Cytat Zamieszczone przez MRJANETTE70 Zobacz posta
    No tak informatycy nadal mają wzięcie ale to musi być dobry informatyk a nie tylko taka osoba co skończyła niby tą informatykę i co prawda ma tytuł tego magistra czy też inżyniera i po priostu umie tylko włączyć przycisk power i wie jak się zalogować na fejsunia i nic jakoś więcej ; D taki informatyk to nie informatyk według mnie
    Prawda jest taka, że nie ma złych informatyków, chyba że po jakiejś mizernej szkółce policealnej, ale to i tak ciężko zdać egzamin nawet technika. Na studia już dostanie się jesyczynem , a co dopiero utrzymanie się na nich. Chyba, że ktoś lewiznę zrobił.

Marzy mi się , żebyśmy wreszcie my, Polacy, byli zmuszeni do zrezygnowania z naszego hobby, czyli narzekania, choćby względem pracy. Zresztą, za pracą poleciałyby kolejno pozostałe sprawy: pieniądze, samopoczucie, godne i fajne życie.

Junior Member
    Pracodawca nawet nie chce takiego pracownika i mówi do niego taki sztamponowy tekst zostaw Pan CV to się odezwiemy..Każdy to chyba słyszał. Uczelnie nie uczą ludzi zdolnych do pracy, uczelni uczą ludzi zdolnych do zaliczania projektów i do jakiś tam laboratoriów śmiesznych..

Jak się niema konkretnego doświadczenia tylko dyplom uczelni to jest ciężko coś znaleźć, trzeba na początek szukać jakichś starzy i praktyk.

Junior Member
    Z ta praca po studiach to roznie bywa. Jak student szuka pracy, to pracodawca chcialby kogos po studiach i kilkuletnim doswiadczeniem i dac najnizsza krajowa. A jak juz czlowiek skonczy studia, to sie okazuje, ze pracy dla niego nie ma, bo zmienilo sie zapotrzebowanie.

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów