Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Brzydkie rzęsy i paznokcie

Brzydkie rzęsy i paznokcie

Podejrzewam, że przez nadmierne stosowanie kosmetyków zniszczyłam sobie rzęsy i płytki paznokci. Teraz już od kosmetyków odeszłam, ale samodzielnie nie chce mi się nic zregenerować. Potrzebna chyba pomoc z zewnątrz, ale właśnie jaka?

Znaczy nie tuszujesz rzęs i nie malujesz paznokci? ojej nie wyobrażam sobie, ja mogę np. bez telefonu przeżyć, ale bez lakieru na paznokciach i tuszu na rzęsach nie wyjdę z domu. Teraz kosmetyki są raczej porządne, nie wiem jak można od nich sobie zniszczyć coś. Lakiery są z witaminami itp.

Nie no, używam maskary jak wychodzę. Ale nie używam takich ton jak wcześniej. Paznokcie maluję tylko bezbarwnym, nie stylizuję, nic z tych rzeczy. A te witaminy jak widać nie pomagają skoro mam rzęsy i paznokcie zniszczone

a jakie odżywki stosujesz? pewnie żadnych...
    z tych jakie stosowałam mój numer 1 to Odżywka karatynowa Gal
    odzywka-keratynowa-2.jpg

wydajna, tania i rzeczywiście wzmocniła mi paznokcie. Stosuję profilaktycznie raz w tygodniu, bo ogólnie nie mam problemów z rzęsami ani paznokciami.

Mam odżywkę właśnie w tym bezbarwnym lakierze do paznokci. Na rzęsy taką specjalną maskarę. Ale jak widać, albo zniszczenia są zbyt duże, ale te kosmetyki są do kitu. A jak tę odżywkę keratynową aplikować?

Senior Member
    Do rzęs możesz kupić odżywkę w drogerii, a do paznokci polecałabym raczej jakieś domowe zabiegi.

Junior Member
    Do rzęs można w drogerii ale polecam zwykły olejek rycynowy. Kupisz go za parę złotych w aptece a na rzęsy działa cuuuuuda. Nałożyć go na noc i tyle

Warto też zastanowić się nad jakimiś suplementami diety, które mogą wspomóc kondycje rzęs oraz paznokci. Chyba dobrze byłoby zastosować np. krzem organiczny albo jakiś wyciąg ze skrzypu polnego. Przy regularnym stosowaniu tego typu specyfiki mogą pomóc.

Może nie tyle nadmierne stosowanie kosmetyków,ile to iż były one nieprawidłowe i marnej jakości,stąd faktycznie mogłaś zniszczyć płytkę paznokci teraz aby ją odbudować,polecam postawić na dobrą dietę i sprawdzone kosmetyki,w tym nakładać odżywkę w postaci olejku rycynowego.

Junior Member
    Cytat Zamieszczone przez koniczynka05 Zobacz posta
    Podejrzewam, że przez nadmierne stosowanie kosmetyków zniszczyłam sobie rzęsy i płytki paznokci. Teraz już od kosmetyków odeszłam, ale samodzielnie nie chce mi się nic zregenerować. Potrzebna chyba pomoc z zewnątrz, ale właśnie jaka?
    na rzęsy jedyne co mi przychodzi do głowy to nakłądanie olejku rycynowego lub odzywka long4 lashes u mnie się sprawdziła a paznokcie hmm jakis suplement dobry calcium panthotenicum albo biotyna plus wcieranie olejkow

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów