Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Czym leczyć katar?

Junior Member Awatar kataryna

Czym leczyć katar?

Macie jakieś sprawdzone sposoby na katar? Kropli unikam jak ognia, bo podrażniają i wysuszają mi śluzówkę. Co bezpiecznego, a jednocześnie skutecznego mogę stosować?

Junior Member
    Ja na taki przewlekły katar stosuję inhalacje z soli morskiej, na krótkotrwały zwykłe krople. Możesz spróbować też maści majerankowej, chociaż mi osobiście nie bardzo pomaga.

Junior Member
    męczy mnie dość często katar i pojawia się wysuszona śluzówka. Kiedyś stosowałam każde krople ale dodatkowo używałam wody morskiej w areozolu żeby nawilżać nos. Jednak kiedyś trafiłam na krople do nosa Euphorbium Heel i zauważyłam że mają inne działanie niż normalne krople. Pomagają, ale nie wysuszają. Tu jest link do składu jakby ktoś chciał zobaczyć: doz.pl /apteka/p1814-Heel-Euphorbium_ S_aerozol_do_nosa_20_ml

Junior Member Awatar kataryna
    cin, dzięki za odpowiedź, kupiłam euphorbium i jest rzeczywiście dużo lepiej. Zwalcza katar a do tego fajnie nawilża śluzówkę.

1. Inhalacje – wykonaj je z naparu rumianku lub olejków aromatycznych , świetnie sprawdza się eukaliptusowy, wdychanie pomoże udrożnić zatkany nos i spokojnie usnąć.

2. Domowy rosołek – świetnie rozgrzewa i nawadnia przy przeziębieniu, z pewnością pomoże szybciej stanąć na nogi.

3. Herbata z sokiem z malin lub z czarnego bzu – doskonale rozgrzewa i nawadnia.

4. Czosnek – ma działanie antybakteryjne, nazywany jest często naturalnym antybiotykiem. Można dodawać go drobno pokrojonego do kanapek lub jeść np. z miodem. Aby złagodzić jego ostry smak i zapach polecamy zjedzenie malutkich kawałeczków czosnku razem z pomidorem.

5. Natka pietruszki – ma wysoką zawartość witaminy C. Dosypmy dużą jej ilość do rosołu i posypmy drobno posiekaną kanapki.

6. Nawilżanie powietrza – do nawilżacza powietrza lub kominka wlewamy kilka kropli olejki eterycznego - sosnowy, miętowy lub eukaliptusowy, niech zapach przez kilka godzin rozchodzi się po pokoju, pomoże udrożnić nos i odświeży i zdezynfekuje powietrze w pokoju.

7. Cebula – drobno kroimy wrzucamy do garnka, zalewamy wrzątkiem, nakrywamy głowę ręcznikiem i nachylamy się nad garnkiem i wdychamy – taka inhalacja udrażnia zatkany nos.

8. Chrzan – otwieramy słoiczek, najlepiej Świerzego nie zwietrzałego chrzanu i wąchamy, zdaniem niektórych osób skuteczne w walce z zatkanym nosem i katarem.

9. Sól – wsypujemy sól do płóciennego woreczka, podgrzewamy w piekarniku, kilka razy na dzień przykładamy do policzków i czoła.

10. Gorąca kąpiel – para z gorącej wody pomoże udrożnić zatkany nos, dobrze jest dodać do wody soli mineralnych lub olejków aromatycznych.

Junior Member
    Ja na katar kroję cebule i jem po plasterku co jakiś czas,zawsze mi katar po tym przechodzi.

Robie tak samo jak Halink, poza tym stosuje olejek z oregano, przeziębienie mi nie straszne

Junior Member
    A co z imbirem? Czemu został pomniejszony?

Inhalacje Amolem we wrzącej wodzie pod ręcznikiem też mają pozytywny wpływ.
    Moja dieta i ćwiczenia: http://lionfitness.pl/

Junior Member

Arrow

Jeśli ja się z tym męczę to po prostu idę do apteki i pytam tam właśnie farmaceuty co by mi poradził na takie coś, żeby mi szybko przeszło o ile to jeszcze jakieś leki to pytam go również o jakieś sprawdzone domowy sposoby. Uważam właśnie, że taki sposób może być dobry bo przeszukiwanie for może być bardzo męczące.

Ostatnio edytowane przez THEJA78 ; 04-03-2015 o 19:54

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów