Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: Czym leczyć katar?

Junior Member
    Najlepiej wiadomo sprawa, że domowe sposoby. Po prostu jak już coś nas bierze to najlepiej w miarę swoich możliwości iść do łóżka przykryć się kocem i po prostu pić jakąś ciepłą herbatkę malinową. Jest to najlepszy sposób moim zdaniem na przetrwanie tej męczącej choroby. Jak już źle to się położyć i czekać aż nam mama pomoże bo ona się zawsze martwi o swoje dziecko

Red face

Ja również unikam kropli z tabletek mogę polecić clatrę ale jest na receptę. Najlepiej to przejść się do dobrego lekarza i on indywidualnie dobierze odpowiednią terapię. Należy pić rozgrzewające herbatki, itp. Ja osobiście pije pokrzywową. Jest naturalnym antybiotykiem i ma mnóstwo cennych składników.

Nasze ceny wyciągną Ciebie z kłopotów http://monikaw.blogan.pl/kategoria-g...rzystnej-cenie przekonasz się.
    Ostatnio edytowane przez DeedeeWks86 ; 04-05-2015 o 11:54

Junior Member
    Witaj, chyba nie ma sprawdzonego leku na katar. Prędzej mażemy sobie ulżyć podczas kataru niż go wyleczyć. Może jakieś kropelki w aptece, inhalacje i amol.

Ja mam sprawdzony sposób na katar:-) zero kropli, zero acataru, bo on co prawda wysusza sluzówke, ale właśnie na pieprz, a potem ten katar trwa dwa razy dłużej... łykam tabletkę na alergię, która blokuje śluz, ale nie tak drastycznie, łagodnie i już:-)

Junior Member
    Przegląda
    Rzeszów
    Katar najlepiej leczyć odpowiednio dobranymi kroplami do nosa (z umiarem), inhalacjami z dodatkiem olejków eterycznych lub gotowych preparatów (jak Amol) - warto jednak pamiętać, że udrażniają drogi oddechowe i przynoszą ulgę tylko na chwilę. Na katar pomaga także nawilżanie nosa wodą morską.

Junior Member
    ja jem dużo czosnku i piję hebatę z lipy i tymianku bo działa bakteriobójczo i przeciwirusowo. ogólnie z katarem ciężko jest przed 4 dni smarkam megadużo no ale tak trzeba zeby oczyscic nos i zatoki z zalegającej wydzieliny. łagodząco działa też sól morska np Marimer i on nie spływa do gardła czego w kroplach bardzo nie lubię...

Jak leczyć naturalnie katar alergiczny, będący efektem uczulenia między innymi na czekoladę, cytrusy i owoce drobnopestkowe. Mam przesyt od leków sterydowych, obawiam sie też nadmiernego tycia po nich.

Junior Member
    Według mnie takie sposoby naturalne. Przede wszystkim warto jeść dużo owoców oraz warzyw. Również też warto jeść dużo orzechów. Podobno jak się zje dużo orzechów to mozna liczyć na to, że się nie będzie miało żadnego kataru i że będzie się swodobnie oddychało

Junior Member
    Witam , ja polecam inhalacje one nie podrażniają nosa, chodzi o użycie specjalnych olejków do inhalatora, można to kupić w aptece lub w sklepach z ziołami.

Junior Member
    Ja często miewam katar niestety, jak jest lżejszy to zazwyczaj inhalacje i maść majerankowa daje radę, przzy większym katarze, mocno zatykającym noc, u mnie wtedy jeszcze zazwyczaj dochodzi zapalenie zatok więc i ból głowy itp, to mi nasodren pomaga, trochę piecze przy zapiskaniu ale pomaga i szybko odtyka

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów