Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Czy lubicie muzykę, którą puszczają na siłowniach/zajęciach?

Junior Member
    Przegląda
    poznań

Czy lubicie muzykę, którą puszczają na siłowniach/zajęciach?

Ostatnio jak byłem na indoory cycling, trener puszczał bardzo mocną rockową muzykę. Kilka kawałków było fajnych, szczególnie w podjazdach i mocnych interwałach. No, ale 50 min mocnego rocka to chyba troche za długo (przy najmniej dla mnie). Ogólnie przy tego typu zajęciach jest bardzo ważna dobra muza, bo tworzy nastroj i nadaje tempa...ale ostatnio szczerze mówiąc, gdzie się nie pojawię, to naprawdę ta muzyka nie powala, ale psuje atomsfere. Myślę, że jakby kluby bardziej zadbały o oprawę muzyczną byłoby po prostu milej, to się nazywa audiomarketing, tutaj więcej: http://www.ims.fm/czym-jest-audiomarketing-63,34.html. W sumie nie wiem, czy trzeba do tego wynajmować zewnętrzną firmę, czy nie.

Senior Member
    Cytat Zamieszczone przez berburn Zobacz posta
    Ostatnio jak byłem na indoory cycling, trener puszczał bardzo mocną rockową muzykę. Kilka kawałków było fajnych, szczególnie w podjazdach i mocnych interwałach. No, ale 50 min mocnego rocka to chyba troche za długo (przy najmniej dla mnie). Ogólnie przy tego typu zajęciach jest bardzo ważna dobra muza, bo tworzy nastroj i nadaje tempa...ale ostatnio szczerze mówiąc, gdzie się nie pojawię, to naprawdę ta muzyka nie powala, ale psuje atomsfere. Myślę, że jakby kluby bardziej zadbały o oprawę muzyczną byłoby po prostu milej, to się nazywa audiomarketing, tutaj więcej: http://www.ims.fm/czym-jest-audiomarketing-63,34.html. W sumie nie wiem, czy trzeba do tego wynajmować zewnętrzną firmę, czy nie.
    Zazwyczaj instruktorzy dbają o to, aby muzyka podkreślała charakter ćwiczeń i zagrzewała do boju, źle dobrana muzyka co prawda nie działa korzystnie na wykonywanie zestawu ćwiczeń.
    Akademia Rozwoju: http://ar.pl

Zależy, jaka siłownia i jaka muzyka. Są różne szkoły-jedne siłownie puszczają w hd stereo składanki, inne na telewizorach hd puszczają programy muzyczne... Ja mam swoja muzykę, skompletowaną idealnie na siłownię, taką która daje mi power max, zakładam słuchawki i jestem w swoim świecie:-) lepiej mi się wówczas ćwiczy i jestem bardziej skupiona.

Dla mnie muzyka na ćwiczeniach jest bardzo ważna, często przez zły dobór ciężko mi się ćwiczy po prostu, a czasem dzięki dobrze dobranej muzyce mam 100% więcej motywacji i siły. W Twoim przypadku radziłbym rozglądnąć się za takimi samymi zajęciami, ale w innym klubie. Każdy instruktor dobiera indywidualnie muzykę.

Junior Member
    No tak jest, że każdy instruktor ma swoje preferencję co do muzyki. Mi nie zawsze się podoba muzyka, która jest puszczana na zajęciach i ona według mnie jest bardzo kiepska. Zawsze jak instruktor coś włącza to ja to olewam i słucham według własnych preferencji u mnie na moich słuchawkach z telefonu komórkowego. Jak ćwiczę to mam inny świat i muszę słuchać mojego rocka.

Akurat ja mam ten komfort,że można puszczać dowolną muzykę trenując na domowej siłowni,wtedy czujemy się niczym ani nikim nieskrępowani,a to naprawdę komfort:0 Z doświadczenia wiem,że we wszelkich ogólnych siłowniach czasem muzyka potrafi być bardzo irytujaca.
    FightSklep.pl zajmuje się sprzedażą sprzętu sportowego, do sportów walki i fitness

Senior Member
    Co ostatnio nachalnie rzuca mi się w oczy, a w sumie ucho - to powtarzalność muzyki, co zajęcia leci ta sama składanka. Przy kontynuacji zajęć przez pewien okres, rutyna w muzyce staje wielkim uprzykrzeniem treningu.
    Akademia Rozwoju: http://ar.pl

Tak. To znaczy nie. ) . Teraz chodze w inne miejsce , gdzie puszczają rocka , hardrocka , i przede wszystkim hardcore , a to lubię, w poprzedniej był lepszy sprzęt co prawda , ale nie znoszę chamskiej , prymitywnej techniawy , tej z gatunku maszyna do szycia.

Mi ze słuchawkami nie jest zbyt wygodnie. koncentruję się na nich pod wieloma względami- żeby nie przerwać kabla , żeby telefon nie upadł... a co najgorsze by było- że kogoś nie usłyszę , zrobię komuś krzywdę , nie wiem , schodząc z bieżni chociazby.

Ja nie potrafię żadnego treningu czy to biegowego, czy siłowego robić przy muzyce. Jestem skoncentrowana tylko i wyłącznie na treningu. Czasami w drodze wyjątku nagrywam coś swojego na mp3 ale ogólnie muzyka na siłowni mnie drażni.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów