Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Wątek: Zdrowie, a ćwiczenia fizyczne

Junior Member

Zdrowie, a ćwiczenia fizyczne

Witam. Nie wiem, czy w dobrym dziale umieściłem temat. W razie czego proszę o przeniesienie. Otóż zacząłem niedawno ćwiczenia aerobowe, typu pajacyki, bieganie w miejscu, skoki w górę w miejscu, brzuszki, itp. Mam pytanie. Co może być nie tak, że np przy bieganiu w miejscu, lub podskakiwaniu, czy też pajacykach, odczuwam nieprzyjemne uczucie kłucia w okolicy serca? Podskakuję, biegam w miejscu, to czuję takie kłucie i muszę na chwilę przestać. Znowu ćwiczę i to samo. Nie miałem nigdy problemów zdrowotnych związanych z sercem. A może to coś innego? Dziękuję za informacje.

Senior Member
    Kłucie w klatce piersiowej może być spowodowane bardzo poważną chorobą.Przyczyn może być wiele, jak przetrenowanie, stres czy choroba wieńcowa. Powinieneś jak najszybciej spotkać się z lekarzem i przedstawić problem.
    Akademia Rozwoju: http://ar.pl

Mam podobne zdanie na ten temat i również uważam,że powinieneś czym prędzej udać się do lekarza a do tego czasu nie przemęczać i generalnie uważać,nie stresować.

To pierwsza rzecz którą powinieneś zrobić,czyli udać się na badania i koniecznie daj znać co sie okazało oraz co było przyczyną tego kłucia. Daj koniecznie znać na forum.

Exclamation

Nie koniecznie musi być to poważna wada, która może mu przeszkodzić w trenowaniu. Po prostu nie był przyzwyczajony do wysiłku fizycznego i serce nie jest przyzwyczajone do tak dużego ciśnienia. Owszem, warto jest zrobić EKG dla własnego bezpieczeństwa, ale też nie ma co straszyć człowieka. Na pewno będzie wszystko w porządku tylko trzeba stopniowo podchodzić do ćwiczeń nie na gwałt wszystko.

Widziałeś już mojego nowego bloga - http://karierowicz.soup.io/ ? Koniecznie zajrzyj!
    Ostatnio edytowane przez Toniauk1858 ; 26-05-2015 o 13:02

Senior Member
    Z doświadczenia lepiej dmuchać na zimne, oczywiście nie można generalizować bo każdy organizm inaczej reaguje.
    Akademia Rozwoju: http://ar.pl

nie musi to być coś poważnego, może zwykła zadyszka, ale lepiej idź się przebadać
    czas na crossfit | jeśli ktoś nie wie gdzie kupić leżaki? to polecam

Gdy z lewej strony klatki piersiowej czujemy ból, zazwyczaj myślimy, że to serce. Ale tak naprawdę to jest ono trochę inaczej położone :-) Niekoniecznie musi to być serce - to może być też sygnał, że coś złego dzieje się z innym narządem. Najlepiej wizyta u lekarza byłaby wyjściem.

Rozgrzewasz się przed ćwiczeniami? Moim zdaniem problem tkwi w intensywności ćwiczeń. Robisz albo za szybko albo za dużo i stąd kłucie w sercu. Wcześniej uprawiałeś sporty, czy to dopiero Twoje początki? Czasem ciało różnie reaguje, dodatkowe badania nie zaszkodzą.

Minęło już trochę czasu więc może napiszesz czy byłeś z tym problemem u lekarza,cały czas czekamy na Twoją odpowiedź tak nawet z czystej ciekawości czy na pewno wszystko jest już w porządku. Odezwij się.
    FightSklep.pl zajmuje się sprzedażą sprzętu sportowego, do sportów walki i fitness

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów