Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Zdrowe jedzenie w piekarniku

Zdrowe jedzenie w piekarniku

Pytanie do forumowiczow, czy w takim piekarniku parowym można zrobić zdrowe jedzenie? Jak parowy to zapewne na parze, ostatnio przeczytałem o takim piekarniku parowym i w zasadzie nie wiem jak wygląda robienie jedzenia w nim.

No jasne, że można gotować zdrowo. Pieczenie na parze odbywa się w niższej temperaturze niż tradycyjne, więc tracimy znacznie mniej składników odżywczych i minerałów. Para wydobywa najlepsze właściwości produktów. Rozważasz taki piekarnik do domu?

Tak, rozważam kupno takiego sprzętu do swojego domu. Nigdy nie miałem z takim czyms do czynienia, więc mam trochę pytań w związku z tym. A jest jakaś różnica cenowa, czy nie różni się w tej kwestii od zwykłego piekarnika?

Junior Member
    Przede wszystkim ważne jest to żeby ustalić czy potrzebujesz "pełnego" piekarnika parowego tzn 3w1 czy tylko piekarnika z funkcją parową tj 2w1

A co oznacza stwierdzenie pełny piekarnik? Czym to się różni od piekarnika, który jest tylko z funkcją parową?

Junior Member
    Ja często piekę w zwykłym piekarniku warzywa plus jakieś mięso. Głownie jest to indyk. Właściwe chyba większość rzeczy można przyrządzić wykorzystując do tego piekarnik, a są zdrowsze niż te smażone na patelni. W niedziel zdarza mi się wrzucić ziemniaki, kurczaka i np. jakiegoś brokuła, zrobi się wszystko za jednym zamachem, a obiad jest smaczny i zdrowy.

Junior Member
    Ja często piekę w zwykłym piekarniku warzywa plus jakieś mięso. Głównie jest to indyk. Właściwe chyba większość rzeczy można przyrządzić wykorzystując do tego piekarnik, a są zdrowsze niż te smażone na patelni. W niedziel zdarza mi się wrzucić ziemniaki, kurczaka i np. jakiegoś brokuła, zrobi się wszystko za jednym zamachem, a obiad jest smaczny i zdrowy.

Ja też często pikę, ale żeby mięso niw wyschło to robię to w foli do pieczenia.

Uprawnienia umieszczania postów