Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Dbanie o skórę - zabiegi domowe czy w salonie?

Question Dbanie o skórę - zabiegi domowe czy w salonie?

Cześć wszystkim, zwracam się z prośbą o podzielenie się swoimi doświadczeniami. Z tego co mi wiadomo skóra bierze czynny udział w procesie regeneracji po treningach (jak i w ich trakcie - termoregulacja) i duże znaczenie ma drożność różnych kanałów znajdujących się w niej. Od jakiegoś czasu zaczęłam stosować peeling kawitacyjny, który wykonuję za pomocą nabytego przeze mnie urządzenia i zauważyłam poprawę podczas treningów. Otóż pocę się bardziej równomiernie, przy czym moja wydolność się zwiększyła. Czy ktoś korzysta z zabiegów na skórę i zauważył jakąś zależność z wydolnością i ogólnym samopoczuciem podczas i po treningach?

Witaj ProTennie2444 . Cieszę się, że poruszyłaś ten temat ponieważ słyszałam o takim urządzeniu do domowych zabiegów i sama zastananawiam sie nad kupnem. Taki sprzęt ma moja znajoma i ma podone spostrzeżenia do Ciebie. Myślę, że jest to bardzo dobra alternatywa, bo bez wychodzenia do salonów, w domowym zaciszu . Czy ktoś jeszcze używa takiego sprzętu i może wyrazić swoją opinie co do użytkowania?

Również pozytywnie chcę się wypowiedzieć, dziewczyny mam takie urządzenie i naprawdę jest to świetna sprawa, skóra rzeczywiście zyskuje i można naprawdę odczuć poprawę jej kondycji, takie domowe zabiegi to oszczędność i spokojny relaks w domowym zaciszu.

Ja jednak wolę oddać się w ręce profesjonalistów jeżeli chodzi o peeling kawitacyjny. Na pewno posiadanie takiego urządzenia w domu jest bardzo wygodne i komfortowe. Tylko myślę, że trzeba troszkę przemyśleć taki zakup. Poświęcić trochę czasu na poczytaniu o właściwościach, zaletach, wadach. W dobrym salonie również można się zrelaksować.
    Ostatnio edytowane przez FRYDAKRK1877 ; 24-04-2015 o 12:33

Generalnie peeling kawitacyjny ma za zadanie usunąć martwe komórki naskórka, co sprzyja regeneracji skóry. To rodzaj zabiegu szczególnie polecany dla skóry wrażliwej, naczynkowej. Dla normalnej i tłustej skóry poleca się zabiegi mikrodermabrazji, peeling kawitacyjny może być zbyt delikatny. Zanim jednak zakupi się takie urządzenie do domu, lepiej wykonać chociaż jeden zabieg w gabinecie kosmetycznym i zasięgnąć porady specjalisty, żeby dobrać odpowiednią metodę dla danej cery.

Moja Babcia zaparzała mi w okresie dojrzewania taką piękną roślinkę jak bratki, piłam je przez całe liceum
    dwa razy dziennie 1/2 szklanki i nie wiem co to zaskórniaki i tym podobne. Powiem szczerze że pomagało mi to... Zawsze też używałam z umiarem kosmetyków.

Junior Member
    Wszystkie naturalne produkty zawsze są pomocne przy pielęgnacji naszego ciała i włosów. Ja używam maseczki iłowej z Morza Martwego. Wszystko naturalne - 1 zabieg kosztuje mnie 1 zł. Wykonują nią peeling 2 razy w tygodniu. Dla mnie są to najlepsze kosmetyki

Junior Member
    Przepis na tonik ogórkowy
    Umieść w blenderze pokrojonego w kostkę ogórka. Miksuj dokładnie, dopóki nie uzyskasz jednolitej masy. Następnie odciśnij sok do butelki kosmetycznej, dodaj wyciśnięty sok z aloesu (1 łyżkę) i wymieszaj z wodą mineralną (w proporcji 1:1). Mocno wstrząśnij. Gotowy tonik można przechowywać w lodówce przez 4 dni.
    Tonik ogórkowy do cery mieszanej pomoże zmniejszyć widoczność rozszerzonych porów i przywróci skórze odpowiedni poziom pH.

Junior Member
    Ja jednak, oprócz domowych sposobów, wolę oddać się raczej w ręce specjalistów:-) mimo wszystko...:-) Jeśli mam już sprawdzone miejsce sprawdzony gabinet kosmetyczny, to wszelkie nowości i zabiegi wykonuję u nich. Jestem pewna, że zabieg będzie wykonany dobrze i że będę mogła się ludziom na oczy w mieście pokazać:-) Poza tym już parę razy tak było, że nastawiłam się na jakąś nowość upiększającą, a tam mi odradzili, czyli "nie idą tylko na kasę":-) Ważne jest dla kobiety, żeby miała swojego fryzjera, swój gabinet kosmetyczny i swojego dentystę:-) I ja tak mam:-)

Można w znacznym stopniu bazować na tych domowych zabiegach,jeżeli tylko posiadamy odpowiednie i sprawdzone kosmetyki,ale moim zdaniem warto też czasem udać się do kosmetyczki na zabieg oczyszczający,wygładzający,to na pewno nie zaszkodzi,może nam tylko pomóc.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów