Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: Czy można się tanio i zdrowo odżywiać?

Czy można się tanio i zdrowo odżywiać?

Witam wszystkich

Jak wszyscy wiemy czasy nie są łatwe, a na pewno nie są też "zdrowe".
    Mamy coraz więcej "śmieci" w produktach, które kupujemy i które podajemy rodzinie Smutne, ale niestety prawdziwe...
    Dobre, zdrowe jedzenie jest bardzo drogie, a tanie to "śmieciowisko"
    Wpadłam na taki pomysł...chciałabym pisać o tanim i ZDROWYM jedzeniu i różnych sposobach na jego podawanie.
    Tak sobie pomyślałam, że jeśli sama poświęciłam masę czasu na doskonalenie tej sztuki, to czemu bym nie podzielić się tym z innymi Zwłaszcza gdy słyszę jak ktoś mówi, że nie stać go, żeby nie truć własnych dzieci

Co o tym myślicie?

Junior Member
    To naprawdę pomysł warty incjatywy, masz rację w naszych czasach pełno jedzenia kolorowego i masy przy tym śmieci i pomimo , ze mam i zdrową żywność to także uważam, że wiele na ten temat nie ma energii poświęcanej, także do dzieła i trzymam kciuki, sama stanę się czytelniczką Twojej stronki :-)

Jeśli przeliczymy to ile wydajemy na fast foody, słodycze i inne niezdrowe jedzenie, to naprawdę czyste i zdrowe jedzenie nie będzie kosztować nas drożej, a dodatkowo zaoszczędzimy na lekarstwach, które będziemy potrzebować przy długim, niezdrowym jedzeniu. Pomysł,jak najbardziej dobry.Powinno się dużo pisać o zdrowym jedzeniu i to rozpowszechniać, np. poprzez pozycjonowanie
    Ostatnio edytowane przez RANDOLPH1021 ; 29-04-2015 o 16:54

Junior Member
    Prawda, że jedzenie z etykietką "ekologiczne" jest mega drogie. Jednak jeśli nakupujemy samych warzyw i zwykłych serków (czytając oczywiście etykietki) to nie wyjdzie aż tak drogo Z owoców i warzyw można zrobić niesamowite przekąski i też będzie super zdrowo

Często, nawet gdy na etykiecie napisanej jest "ekologiczne", nie zawsze oznacza zdrowe. Zdrowe jedzenie wcale nie musi być drogie, często można za nieduże pieniądze przygotować coś pysznego i zdrowego. Jeśli masz taki pomysł, to uważam że będziesz mieć duże grono czytelników. Coraz częściej myśli się co jeść, żeby nie popadać w jakieś choroby i żeby być w dobrej formie. Fryty i burgery to masakra. Dobry obiadek w domku jest znacznie lepszy.

Nie przesadzałabym z tym, że jedzenie ekologiczne jest aż tak drogie. Naprawdę fast foody wcale nie są jakieś super tanie. Koszt obiadu dla czteroosobowej rodziny w fast foodzie to około 50-60 złoty, za tyle spokojnie można zrobić cały ekologiczny dzień dla całej rodziny, jeśli nie więcej. Zdrowe jedzenie naprawdę nie musi być drogie.

Junior Member
    Też mam dzieci i staram się je zdrowo odżywiać, niestety to prawda że jest to trudne jak tak się mało zarabia. Mam wyliczone pieniądze na cały miesiąc ale jak się wydarzy coś nieprzewidzianego np. choroba cały budżet diabli biorą i jedyne na czym da się oszczędzić to jedzenie. Dlatego staram się mieć swoje przetwory to chociaż zawsze mamy jakieś owoce i warzywa do obiadu.

Wydaje mi się że pogodzenie taniego i zdrowego odżywiania jest niewykonalne. Na przykład mięso: tanie kurczaki czy wieprzowina jest naszprycowana antybiotykami a zwierzęta karmione genetycznie modyfikowanymi paszami. Feee. A za dobre ekologiczne mięso trzeba zapłacić krocie.

Można się względnie tanio zdrowo odżywiać. Tylko trzeba robić gonitwę po wszystkich sklepach po kolei bo zdrowego asortymentu u nas mało. Ale żeby było tak naprawdę zdrowo i tanio trzeba by mieć swój ogródek i bardzo o wszystko dbać. Wymaga to czasu i zaangażowania a tego nam dziś brak.

Tanio i zdrowo odżywiać ? teoretycznie niby można, pod warunkiem ,że będziesz jeść same gotowane warzywa. Ale jeśli chodzi o pieczywo to niestety chleb orkiszowy jest droższy, cukier należałoby zastąpić ksylitolem ( cukier z brzozy baaardzo zdrowy) a ten jest niestety bardzo drogi. Uogólniając ( bo na ten temat to można pisać i pisać) zdrowe odżywanie niestety ale ... kosztuje.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów