Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42

Wątek: Czy można się tanio i zdrowo odżywiać?

Nie da się. Jeszcze niedawno myślałam że można ale jak zaczęłam całą rodzinkę przestawiać na zdrowe jedzenie to za głowę się złapałam. Nie dość że w sklepach brak prawdziwej eko żywności to zapupy przez internet sięgają równowartości 1 wypłaty. Musiałam zrezygnować z moich zapędów.

Junior Member
    Niestety, to o zdrowe obecnie jest dużo droższe od rzeczy bezwartosciowych i w gruncie rzecz trujacych organizm. Aczkowliek przy odrobinie chęci i czasu można wykombinowac tańsze żywnienie. Przede wszystkim poecma gotowac samodzielnie i wieksze ilosci. Niesttey ale codziennie inny obiead, gotowany tylko na jeden dzień to ogromne koszty. Sama robię obiday z reguły na dwa dni, czasem nawet coś mrożę, wtdy wychodzi taniej .

Pewnie, że można. Wyeliminować wszelkie pieczywo z jadłospisu, wprowadzić wszelkie sałatki, robione przez nas samych, nie kupowane w sklepach, bo to drożej wychodzi, gotować zupy na kolacje - oto tani sposób. Pić dużo wody i można jeszcze koktajle robić, zarówno warzywne, jak i owocowe - też tanio wychodzi, z wyjątkiem zakupu sokowirówki:-) pozdrawiam:-)

Według mnie tanie i zdrowe odżywianie jest możliwe. Jest wiele warzyw i owoców na rynku. Do tego odpowiednie pieczywo i gotowe. Na prawdę nie trzeba wiele wysiłku

Byłam kilkukrotnie na dietetycznej kuracji poleconej przez specjalistę. W ciągu dwóch tygodni schudłam 5 kilogramów i na tym się skończyło. Jeśli chodzi o portfel to jest dużo lżejszy. Nie jest to tania dieta-mleko sojowe, łosoś norweski i różne inne drogie cuda.

zdrowo i tanio to tylko na warzywach musiał bys jechać

Junior Member
    Żeby jeść zdrowo to najlepiej kupować produkty od tzw. chłopa ze wsi, lub samemu trzymać kury, świnki mieć własny ogródek warzywny.
    Ja mam o tyle dobrze, że mieszkam za miastem, mamy swój ogród gdzie uprawiam warzywka. Moi rodzice mają małe gospodarstwo, więc i mięsko swoje i jajka jak kury trzymają.

Junior Member
    niestety wydaje mi sie, ze prawdziwa ekologiczną żywność jest też ciężko znaleźć czasami nie wierze w te wszystkie opisy, a jak przeczytać skład niektórych produktów to włos sie jezy na glowie...

Szczerze mówiąc to wystarczy odstawić fastfoody i wyjątkowo nafaszerowaną żywność (zupki w proszku, typowa vegeta z nadmiarem soli itp) i już okaże się, że wcale nie trzeba kupować jagód goji czy innych wynalazków nowoczesnej ekodiety żeby się zdrowo odżywiać. Ale powodzenia, bo każdy taki blog to fajna dawka nowych inspiracji kuchennych - oby tylko na poziomie

Junior Member
    Pewnie, że da radę. Ja próbuję brać jak najwięcej warzyw z ogródka rodziców.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów