Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: samoobrona!

samoobrona!

Czasem się boję wracając w nocy sama do domu. kupiłam sobie gaz łzawiący i noszę go w kieszeni. A wy? Macie jakieś swoje patenty?

Zawsze staraj się chodzić w grupie przy oświetlonych ulicach,tam gdzie kręcą sie ludzie,a jeżeli nie masz wyjścia to gaz pieprzowy na pewno jest jakąś forma obrony,ewentualnie zajęcia z podstawowych technik samoobrony,to na pewno nie zaszkodzi.

Wiem, że muszę zachować takie podstawowe zasady. Nie wiem właśnie jak takie zajęcia mają zastosowanie w praktyce, pewnie by mnie obleciał strach.

Junior Member
    Przegląda
    Dolny Śląsk
    Cytat Zamieszczone przez Fightsklep.pl Zobacz posta
    Zawsze staraj się chodzić w grupie przy oświetlonych ulicach,tam gdzie kręcą sie ludzie,a jeżeli nie masz wyjścia to gaz pieprzowy na pewno jest jakąś forma obrony,ewentualnie zajęcia z podstawowych technik samoobrony,to na pewno nie zaszkodzi.
    nie ewentualnie. kupić gaz to jedno- nie są drogie. a drugie to właśnie odbycie kursu- nie musimy tego rozpatrywać w kategorii "albo, albo"

Cytat Zamieszczone przez Patilka Zobacz posta
    Wiem, że muszę zachować takie podstawowe zasady. Nie wiem właśnie jak takie zajęcia mają zastosowanie w praktyce, pewnie by mnie obleciał strach.
    może po prostu konkretny kurs samoobrony?
    walczymy walczymy!

Ja sama noszę zawsze przy sobie gaz - niedrogi a zawsze może się przydać (póki o broniłam się tylko przed agresywnym psem - ale pomógł wtedy jak najbardziej).

Masz jeszcze do wyboru paralizatory albo phazzer - ale to i droższe i chyba trzeb umieć tego używać.

Kurs na pewno też będzie przydatny, ja póki co nie byłam - mam książkę o samoobronie (wiadomo kursu nie zastąpi ale kilka zachowań jest tam fajnie opisanych)

Cytat Zamieszczone przez daniczka Zobacz posta
    może po prostu konkretny kurs samoobrony?
    O tym przecież jest mowa powyżej. Możesz znać techniki samoobrony, ale w sytuacji stresowej można wszystkiego ze strachu zapomnieć i wpaść w panikę.
    Cytat Zamieszczone przez Tatiana1985 Zobacz posta
    Kurs na pewno też będzie przydatny, ja póki co nie byłam - mam książkę o samoobronie (wiadomo kursu nie zastąpi ale kilka zachowań jest tam fajnie opisanych)
    Przecież gaz też trzeba umieć używać. Paralizator nie jest poręczny.

Junior Member
    Przegląda
    Dolny Śląsk
    Ja sama noszę zawsze przy sobie gaz - niedrogi a zawsze może się przydać (póki o broniłam się tylko przed agresywnym psem - ale pomógł wtedy jak najbardziej).
    bardzo słusznie, że nosisz. nawet jak nie masz okazji do korzystania (całe szczęście) to poprawia poczucie bezpieczeństwa.

Masz jeszcze do wyboru paralizatory albo phazzer - ale to i droższe i chyba trzeb umieć tego używać.
    paralizatory mogą być nieskuteczne, takie powyżej 500000 volt dopiero naprawdę powalają, a one są drogie. z kolei phazzer to już w ogóle najwyższa półka i wydatek ogromny, ale są niesamowicie skuteczne.
    musiałam zasięgnąć opinii internetów by się tak wypowiedzieć
    walczymy walczymy!

Junior Member
    A zastanawiałyście się nad pistoletem hukowym?? Moim zdaniem to ma też duże szanse na odstraszenie napastnika i w zasadzie jak się rozglądałam to tylko 200 zł kosztuje.

Opcja spoko, ale czy nie jest to za dużo? Będziesz to nosić w torebce? A może kabura? Wątpię.

Junior Member
    Kabura na pewno nie ale mały pistolecik hukowy może w torebce być, przecież po samych ciemnych zaułkach się nie będę szlajała.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów