Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Siłownia a ciąża?

Siłownia a ciąża?

Czy moda norweska na ćwiczenie kobiet w ciąży na siłowni jest także w Polsce? Czy to według Was dobre? Jakiś czas temu widziałam na siłowni dziewczynę w dość zaawansowanej ciąży dźwigającą ciężary. Co o tym myślicie? Czy to nie szkodzi dziecku i matce? Myśląc racjonalnie to pewnie tak, a jak to jest naprawdę? Ma ktoś podobne doświadczenia?

jeżeli nie istnieją żadne medyczne przeciwwskazania, przyszła mama nie powinna rezygnować z aktywności fizycznej. Regularne ćwiczenia mają w tym okresie szczególne znaczenie, ponieważ przygotowują mięśnie krocza i miednicy do zbliżającego się porodu.

Junior Member
    A czy ktoś mógłby bardzo fachowo się wypowiedzieć, które dokładnie ćwiczenia z takich podstawowych na siłowni są absolutnie zabronione lub też niewskazane w czasie ciąży? Czy w ogóle takie istnieją? Bo samo określenie "nie forsować się zbytnio" w sumie nie wiele mówi.

Generalnie w ciazy cwiczy sie vacum nie zatrzymujac oddechu, wciagasz brzuch jak najdalej liczac glosno (zapobiega to wstrzymywaniu oddechu) Przyjmij poziom wciagniecia od 1-6. Wciagasz liczac do 5 i zostawiasz na tym poziomie, pozniej starasz sie pare razy wciagnac do 6 i wrocic do 5, pulsujac tak 10 razy i rozluzniasz.
    Brzuch mozesz boczki cwiczyc lekko, nigdy nie cwiczy sie prostych gdy brzuch rosnie.

Junior Member
    Jeżeli nie istnieją żadne medyczne przeciwwskazania, przyszła mama nie powinna rezygnować z aktywności fizycznej. Regularne ćwiczenia mają w tym okresie szczególne znaczenie, ponieważ przygotowują mięśnie krocza i miednicy do zbliżającego się porodu.

Junior Member
    Trzeba się udać na pewno do dobrego lekarza i trzeba przede wszystkim tam właśnie szukać jakiś to odpowiednich rad. To będzie najbardziej potrzebne i to będzie najbardziej wskazane dla każdej kobiety, która to jest właśnie ciężarna. Przydać się może to bardzo.

Jeśli do tej pory regularnie chodziłaś na siłownię, musisz nieco zmienić swoje przyzwyczajenia. W ciąży szybciej się męczysz i nie możesz się przeciążać, dlatego musisz dopasować trening do swoich możliwości. Częściej rób przerwy i pozwalaj sobie na dłuższy odpoczynek. Zawsze miej pod ręką butelkę z wodą. Dla własnego bezpieczeństwa poinformuj trenera, że jesteś w ciąży. Gdybyś gorzej się poczuła, personel będzie wiedział, że potrzebujesz specjalnej opieki ze względu na swój stan.

Jeśli przyszła mama była aktywna przed ciążą to zdecydowanie powinna kontynuować swoje ćwiczenia. Uważam natomiast, że powinna zmniejszyć ich ilość i intensywność oraz być pod stałą opieką lekarza. Nie trzeba rezygnować, ale wszystko należy robić z głową.

ja kocham siłownie..ale ja tak akurat tak sobie myśle,ze tyle mnie kosztuje staranie sie o dziecko,ze chyba zrezygnuje z niej...oczywiscie jest partia cwiczen dla kobiet w ciązy,ale raczej nalezy to rozważyc ...
    POZDRAWIAM i duzo siły w staraniach

Junior Member
    Ja też jestem wielką fanką i miłośniczką różnego rodzaju sportów, ale podczas ciąży trzymam się od siłowni z daleka. Głównie z tego samego powodu, po prostu mam świadomość tego jak bardzo staraliśmy się żeby zajść w ciążę i gdyby tylko stało się coś złego miałabym do siebie pretensje i obwiniałabym się o to że to wina nadmiernego wysiłku. Dlatego siłownię omijam z daleka. Oczywiście mam zestaw ćwiczeń który mogą wykonywać kobiety w ciąży a nawet są one wskazane, ale wykonuję je praktycznie bez wychodzenia z domu kiedy tylko mam wolną chwilę

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów