Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Dieta białkowa, ale nie Dukan. Proszę o opinie

Junior Member

Dieta białkowa, ale nie Dukan. Proszę o opinie

Hej, słyszałam o diecie wysokoproteinowej, ale bardziej różnorodnej niz Dukana. Znajoma osiągnęła spektakularne efekty na ketoaktivie, ale chciałabym się jeszcze dowiedzieć czy ktoś już to robił. Jeśli tak, to czy naprawdę takie skuteczne i smaczne?

Junior Member
    Nie wiem, czy mówimy o tym samym, ale mój znajomy bardzo ładnie schudł. Krótko mówiąc, ograniczasz tłuszcz na rzecz białka. Czy smaczna? Co kto lubi... Drób, twarożki, jogurty, jajka, ryby... Tylko nie można takiej diety stosować długotrwale, bo nerki obciąża.

Junior Member
    Ostrzegam przed wszelkimi dietami wysokobiałkowymi zwłaszcza bogatymi w białko zwierzęce. Bialko jest rakotwórcze, niszczy nerki. Nie ma diet cud. Trzeba racjonalnie się żywić i być aktywnym fizycznie.

Właśnie zastanawiam się, czy cudowne odchudzające działanie tych diet nie polega na tym, że one rozwalają po prostu organizm i już nic nie działa tak jak powinno. Też znam gościa, który schudł bardzo dużo na wysokoproteinowej diecie, natomiast stosował ją krótko.

Nie zdecydowałabym się na żadną dietę białkową. Tym bardziej opartą na białku pochodzenia zwierzęcego. Takie białko jest bardzo szkodliwe, jest czynnikiem sprzyjającym rozwojowi nowotworów, zakwasza organizm. Trzeba być mądrym człowiekiem i nie rujnować swego zdrowia dla kilku kilogramów.

Junior Member
    Przegląda
    Cała Polska
    Dieta OXY jest podobno trochę lepszą i teraz popularną odmianą tradycyjnej diety białkowej, warto się z nią zapoznać.

Member
    Przegląda
    Kraków
    są jakieś przeciwwskazania diety białkowej?
    Siła to stan umysłu

Junior Member
    Taka dieta białkowa ma sens pod warunkiem że uprawiasz dużo aktywności fizycznej. Dieta tak jest często bogata w drób- kurczaki, indyki w takim przypadku warto zwracać uwagę na jakość mięsa które kupujemy, warto kupować drób bez antybiotyków http://www.farmio.com/mieso-z-chowu-bez-antybiotykow. Mi ogólnie taka dieta bardzo pasuje i jest smaczna bo zawiera wiele produktów które zwyczajnie lubię jeść ryby, drób, twarożki itp. ogólnie w diecie jak to w diecie, chodzi przede wszystkim o tym alby pilnować tego co się je i ile się je żeby dostarczać właściwą ilość energii do organizmu.

Junior Member
    Mi się wydaje, że ta dieta białkowa jest ok http://obk.pl/dieta-bialkowa-przykladowy-jadlospis/ szybko można uzyskać dobre efekty ale też nie ma co przesadzać i kombinować

Junior Member
    Białkowa idealna dla sportowców. Indyk to mój faworyt, jeśli chodzi o mięsa. Nie lubi antybiotyków w przeciwieństwie do kurczaków.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów