Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Bieganie z psem:-)

Bieganie z psem:-)

Witajcie:-) To moja metoda relaksacyjna – biegam z psem:-) Dwa razy dziennie, niezbyt szybko, wolnym tempem, za którym mój Kostek nadąży:-) To bardzo mnie relaksuje, zazwyczaj unikamy ludzi, mamy swoje wybrane ścieżki:-) Ale teraz, w te upały, pojawił się problem, a mianowicie – Kostkowi jest za gorąco i pomyślałam sobie, że przydałaby nam się maszynka do strzyżenia psów... On się nie nadaje do salonu, bo jest...indywidualistą i nikomu się nie pozwoli dotknąć, a o narkozie nawet nie myślę – sama go ostrzygę:-) Macie jakieś namiary na dobry, profesjonalny sklep z takimi maszynkami?

Junior Member
    Sklep sklepem, maszynka maszynką, ale pytanie podstawowe jest inne...Czy masz doświadczenie w strzyżeniu psów?!?
    To nie jest tak jak z ludźmi...kupisz maszynkę i zaczniesz strzyc...wyjdzie lepiej lub gorzej, ale jakoś to będzie.
    Spa strzyże się dużo trudniej...pomijając jego ruchliwość, to psia skóra jest "luźna" i łatwo można ją "przyszczypnąć".
    Jesteś pewien, że chcesz się tego podjąć?!?

również wydaje mi się że strzyżenie psa to nie będzie łatwe. chociaż zależy jakiego to masz psa i jak z jego siłą i niezależnością. Mojego np to siłą muszę wciągać do wanny aby wykąpać i nie będzie tam grzecznie stał dłużej niż 30 sekund. A Twój pies może być strzyżony?? Z tego co się orientuje to psy chłodzą się przez pysk a nie skórę.

Witaj, w tak gorącą pogodę radzę odstawić na trochę to hobby. Tak ciepła pogoda nie jest dobra do biegania dla pieska. Co do samej maszynki to myślę, że to będzie naprawdę dobry pomysł, bo w takim gęstym futrze może mu być zbyt gorąco. Ja polecam maszynka do strzyżenia psów Siostra kupiła taką dla swojego psiaka i bardzo sprawnie nauczyła się go strzyc. To naprawdę nic trudnego, tylko trzeba być cierpliwym.
    Ostatnio edytowane przez thecarmen1627 ; 10-08-2015 o 11:05

Ja biegam z psem prawie codziennie. Nie chcę go męczyć dlatego na spacery zabieram go jakoś tak wieczorem jak już się zrobi chłodniej. Wiem, że w ciągu dnia się męczy i rozumiem doskonale taką sprawę iż on by nie wytrzymał tej temperatury 30 stopni na plusie. Daję mu czas do wieczorem a później z Adisem biegniemy gdzieś ścieżką na najbliższą rzeczkę aż się zrymowało !

Dzięki za wszystkie odpowiedzi:-) Doświadczenia to może i nie mam, ale cierpliwość tak. Poza tym, mój Kostek tylko mnie się słucha i jak mu pazurki podcinam to siedzi bardzo grzecznie, a wydaje mi się, że to większa sztuka, niż skrócenie troszkę sierści:-) Na zakup maszynki już się zdecydowałam, potrzebuje teraz tylko porady, jaki model byłby wygodny i najmniej inwazyjny? W jakim sklepie kupowaliście (o ile kupowaliście) wasze maszynki?

Junior Member
    Super, ja nie biegam z psem, tylko się włóczę, bo psy uwielbiają włóczęgi, a moja bernenka do biegania się nie nadaje. Polecam dodatkowo Tai Chi. Ćwiczę od 2,5 roku, zrozumiałam, o co w tym mniej więcej chodzi i widzę konkretne efekty dla mnie. Co prawda moja sunia tego nie rozumie i chce się włączać w dowolnym momencie więc muszę ćwiczyć na razie bez niej

Junior Member
    Też lubię biegać z moim pieskiem Sprawia mi wielka radość i zapominam o problemach

Junior Member
    Mam podobnie,bieganie czy też aktywność fizyczna pozwala mi się w znaczny sposób odstresować i zapomnieć o problemach i obowiązkach które mam na co dzień. Podobnie zresztą jak pływanie czy ćwiczenia jogi.

Senior Member
    Oj tak bieganie z psem to jest bardzo fajna rzecz, jednak ja na przykład często biegam z moim Frodo po lasach, a co za tym idzie jest dość mocno narażony na kleszcze. Ostatnio natrafiłem na ciekawy artykuł http://zooportal.pl/psy/obroze-dla-p...bayer/bwi_mtav odnośnie specjalnej obroży przeciwko kleszczom ! Mam nadzieję, że spełni ona moje oczekiwania i zapewni bezpieczeństwo psiakowi Stronka już wielokrotnie mi pomagała dlatego tym razem też jej zaufam

Uprawnienia umieszczania postów