Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Początkujący - Siłownia

Junior Member

Początkujący - Siłownia

Witam wszystkich jestem tutaj nowy
    Przemek
    • Facet
    • 185cm
    • waga 75km

Zawód informatyk.(Wszystko jasne )
    Chce uzyskać lepszą sylwetkę w górnych partiach i partiach pleców. ( tryb siedzący pracy;/)
    Na siłowni dostałem kartkę z rozpisanymi ćwiczeniami na konkretne maszyny itp.
    Około 15 ćwiczeń ( 3 serie po 12 powtórzeń)
    Pierwsza wątpliwość, chodzę na siłownie od poniedziałku do czwartku plus sobota.
    Wiem że odpoczynek jest ważny aby mięsne mogły się zregenerować (około 48h)

Moje pytanie jest zasadnicze. Jeżeli w poniedziałek ćwiczę siłę i mięśnie to czy we wtorek mogę sobie iść na siłownie np na sam rower, bieżnie lub orbitrek ( zrobić lekkie spalanie )?
    Czy lepiej sobie darować i pójść w środę?
    Drugie pytanie:
    Na rozpisce mam 15minut rozgrzewki i 10 minut na rowerku lub orbitreku.
    Ostatnio wygląda to tak ze robię na strat 15minut na orbitreku i 15minut bieżnia ( łącznie około 310kalorii )
    Czy to ma sens ? czy raczej bardziej spokojnie kończyć trening ?

pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez kruger26 ; 04-11-2015 o 15:53

Senior Member
    Przegląda
    Kraków
    Co do zasadniczego pytania - pewnie, że możesz. Trening cardio w niczym nie szkodzi, możesz trenować go do woli tak naprawdę.

Junior Member
    Przegląda
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez kruger26 Zobacz posta
    Jeżeli w poniedziałek ćwiczę siłę i mięśnie to czy we wtorek mogę sobie iść na siłownie np na sam rower, bieżnie lub orbitrek ( zrobić lekkie spalanie )?
    to nawet wskazane. Po treningu siłowym mięśnie potrzebują czasu na regenerację. Lekki trening aerobowy na pewno Ci nie zaszkodzi.

Cardio dobre , biezna orbitrek i te sprawy . Wiele facetów zapomina o mięsniach na plecach a warto je miec , pewnie spytasz dlaczego ? Przeczytaj http://obk.pl/w-zyciu-warto-miec-ple...ak-o-nie-dbac/ a się dowiesz. Jak również nie masz pojęcia o witaminach , które pomagają męskim organizmom to tez zalecam obejrzenie artykułow obk.

zyczę powodzenia!

Uprawnienia umieszczania postów