fit.pl mobile logo


Taniec sportowy

Taniec sportowy to odmiana tańca towarzyskiego. Taniec nie jest dyscypliną olimpijską i jest jednym z najmniej popularnych sportów świata, ale zalicza się do tych najtrudniejszych. Jak większość dyscyplin posiada ścisłe zasady
Wszystkich sportowych tancerzy dzieli się na kategorie: wiekowe i klasowe. Kategorie wiekowe to "8-9 lat", "10-11 lat", "12-13 lat", "14-15 lat" i "powyżej 15 lat". Kategorie klasowe mogą być HOBBY ("H", "G", "F") lub sportowe. Klasy sportowe od najsłabszej do najlepszej to "E", "D", "C", "B", "A" i "S".

Aby zdobyć wyższą klasę taneczną należy na turniejach tanecznych organizowanych przez PTT zdobyć odpowiednią ilość punktów i odpowiednią ilość razy stanąć na podium (oprócz klas hobby - tam uczestnik wybiera w której klasie startuje). Każdej klasie tanecznej towarzyszą inne zasady, między innymi różnią się stroje taneczne poszczególnych klas. Np. do klasy tanecznej "C" tańce standardowe partner tańczy w czarnych spodniach, białej koszuli i kamizelce, natomiast od klasy "B" zamiast kamizelki zakłada się frak, a partnerka może mieć sukienkę ozdobioną gadżetami.

Ogólnopolskie Turnieje Tańca Towarzyskiego (OTTT) organizowane są przez członków Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Wszystkie kategorie oceniane są oddzielne. Uczestniczy oddzielnie tańczą tańce latynoamerykańskie (LA) i tańce standardowe (ST) - różni się także ubiór przy tańczeniu obu tych rodzajów tańców. Do "C" klasy tanecznej tańczy się po cztery tańce LA - Samba, Cha cha cha, Rumba, Jive i po cztery tańce ST - Walc angielski, Tango, Walc wiedeński, Quickstep. Od "C" klasy dochodzi jeden taniec LA - Pasodoble i jeden taniec ST - Foxtrot.


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl