fit.pl mobile logo

Tomasz Barański – taniec towarzyszy mi od zawsze

Tomka Barańskiego wielu z nas kojarzy z występów w You Can Dance oraz Tańca z Gwiazdami. Podczas Międzynarodowej Konwencji FitStyle Summer w Kielcach poprowadził lekcję Dance i Jazz. Nam opowiedział o swojej pasji, jaką jest taniec
Podczas konwencji FitStyle Summer Tomek Barański poprowadził zajęcia Dance i Jazz

Właśnie poprowadziłeś lekcję Dance, podczas Maratonu FitDance. Grupa podołała Twojemu układowi?

Jestem mile zaskoczony. Widać, że panie tańczą, są w dobrej formie i dbają o nią. Widać, że ich ruchy nie są przypadkowe, ale widzę, że panie regularnie pracują nad swoimi ruchami, swoim ciałem.

Długo trzeba było Cię namawiać na poprowadzenie lekcji podczas Maratonu FitDance?

Nie. Z Natalią Filipp znamy się jakiś czas. Kiedy do mnie pisała, byłem co prawda w Stanach na stypendium tanecznych, tak więc ciężko nam było się porozumieć, ale jak widać udało się:) Cieszę się, że mogłem wystąpić, zwłaszcza, że Kielce to moje rodzinne miasto.

Twój układ był niezwykle energetyczny, ty sam na scenie tryskałeś energią. Powiedz skąd ją czerpiesz?

Nie wiem, nie umiem odpowiedzieć. To ludzie dają energię. Staram się dać im z siebie jak najwięcej i bardzo mnie cieszy, kiedy oni dają coś od siebie, kiedy to co im daję wraca do mnie, wówczas wszystko mi łatwiej przychodzi.

Taniec jest obecny od zawsze w Twoim życiu?

Można powiedzieć, że od zawsze, gdyż taniec towarzyszy mi od 10 roku życia. To właśnie wtedy poszedłem na pierwsze zajęcia tańca towarzyskiego do szkoły tańca Step by Step w Kielcach. Wtedy to zakochałem się w tańcu i tak mi zostało.

Wziąłeś udział programie You Can Dance. Uważasz, że ten program pomógł Ci rozwinąć swoje umiejętności? A może w czymś zaszkodził?

Na pewno program bardzo dużo mi pomógł. Uważam, że jest to świetny program dla tancerza. To niezwykła przygoda. Same przygotowania do programu dały mi mobilizację do tego, aby się rozwijać. To właśnie tam spotkałem mnóstwo świetnych choreografów, od których wiele się nauczyłem. Ten program to niesamowity rozwój dla tancerza, a przede wszystkim doświadczenie oraz niezapomniane emocje.

Następnym programem tanecznym, w którym wystąpiłeś był Taniec z Gwiazdami. Który program był dla Ciebie większą przygodą, występ w którym bardziej cenisz?

Te dwa programy różnią się zupełnie od siebie. W You Can Dance liczą się ogromne umiejętności. W tym programie ja siebie przedstawiam jako tancerza, jako osobę, bo w tym programie liczy się nie tylko taniec. Natomiast w Tańcu z Gwiazdami sytuacja wygląda zgoła odmiennie. W tym programie ja występuję w roli trenera i muszę być dobrym trenerem, ale również mieć świetne podejście i wyciągnąć z prowadzonej osoby to, co najlepsze i zaprezentować ją w jak najlepszy sposób. Tych dwóch programów nie da się porównać, przynajmniej moim zdaniem.

Taniec wypełnia cały Twój czas?

Tak taniec wypełnia raczej cały mój czas. Oczywiście mam przerwy na przykład na siłownię, ale to taniec wypełnia w większości moje życie.

Masz czas na wakacje?

Zawsze staram się znaleźć czas na wakacje. Od czasu do czasu trzeba wypocząć. Bardzo miło wspominam zeszłoroczne wakacje. W te wakacje też udało mi się zwiedzić wiele ciekawych miejsc.Rozmawiała: Ola Kacprowicz

www.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl