fit.pl mobile logo

Jak zadbać o kondycję przed ślubem?

Organizacja wesela i sam wyjątkowy dzień ślubu wymagają od państwa młodych dobrej kondycji. Warto zadbać o nią znacznie wcześniej. Sprawdź, jak to zrobić i na co zwrócić uwagę.

Organizacyjny pęd

Na wymarzony dzień ślubu, moment założenia rodziny ze swoją druga połówką czeka się miesiącami. Przygotowania i organizacja tego wyjątkowego dnia najczęściej są rozciągnięte w czasie i pochłaniają sporo wolnych chwil. Wybór sukni, miejsca wesela, kwiatów, zaproszenie wszystkich gości, dopracowywanie i obmyślenie każdego najdrobniejszego szczegółu pochłania bez końca wiele par młodych. Zwłaszcza przyszłe małżonki pieczołowicie organizują przyjęcie, ceremonię zaślubin, chcą mieć rękę na pulsie i ... ostatnie zdanie. Chyba każda z par chce z tego dnia mieć piękną pamiątkę, a fotograf ślubny na pewno to uwieczni.

Panno! zadbaj o siebie!

Warto w tym całym pędzie pomyśleć także o sobie. Wszak oczy wszystkich gości skupione będą na młodej parze. Panna młoda powinna prezentować się zjawiskowo w swojej wymarzonej sukni - każda kobieta marzy, aby w dniu ślubu wyglądać pięknie, zdrowo i aby być pełną siły i energii. Dlatego też już kilka miesięcy przed ślubem warto zadbać o swoją kondycję. Przyda się ona nie tylko do tego, by móc szaleć na parkiecie do białego rana podczas własnego wesela (przecież nie można wywinąć się od tańca z absolutnie każdym wujkiem, kuzynem, znajomym), ale również pomoże w sprawniejszym organizowaniu tego wyjątkowego dnia. Nie od dziś bowiem wiadomo, że w zdrowym ciele zdrowy duch!

panna_mloda_kondycja

Aktywne, "ruchliwe" osoby sprawniej poradzą sobie z wszelkimi przeciwnościami losu - a tych podczas przygotowywania tak wielkiego przedsięwzięcia może nadarzyć się sporo - ale także zachowają lepsze samopoczucie, zdrowie, a co za tym idzie statystycznie będą miej podatne na wszelkie infekcje i choroby. Dbanie o siebie nie oznacza jedynie katorżniczych ćwiczeń, ale także zachowanie właściwej diety. Ale po kolei...

Po pierwsze - ruch

Siłownia na wyłączność, najlepszy sprzęt, personalizowany plan treningowy, idealnie dostosowane ubrania do ćwiczeń... wszystkie te dobrodziejstwa nie będą miały racji bytu, jeżeli panna młoda nie uzbroi się w najważniejsze: samozaparcie, silną wolę, konsekwencję i systematyczność. Te cztery czynniki to klucze do sukcesu. Ćwiczyć należy zacząć od razu, nie od jutra, nie od soboty, nie od przyszłego miesiąca... czas ucieka, a z nim wymarzona sylwetka i dobra kondycja. Systematyczne ćwiczenia fizyczne, aktywność to sposób na jędrne, sprężyste, sprawne ciało. Smukła talia, wysoko podniesione pośladki, płaski brzuch nie powinny być celem samym w sobie, ale mogą stać się przyjemnym dla oka i samopoczucia "efektem ubocznym" intensywnych i regularnych ćwiczeń.

panna_mloda_bieganie_ruch

Kilka miesięcy przed ślubem warto zgłosić się do sprawdzonego klubu fitness, by wykwalifikowani trenerzy pokierowali planem ćwiczeń w ten sposób, aby okazał się on efektywny i racjonalny. Zdarza się, że samodzielnie prowadzone treningi mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc. Zwłaszcza, gdy ktoś jest "zafiksowany" na punkcie tracenia kilogramów. Jeżeli którakolwiek panna młoda nie ma środków na ćwiczenia pod okiem trenera, nie ma możliwości, by uczestniczyć w takich treningach powinna wziąć byka za rogi i chociażby regularnie jeździć na rowerze, chodzić na zumbę lub ćwiczyć w domu wraz z trenerami fitness, którzy swoje treningowe plany udostępniają w internecie.

Po drugie - zdrowe jedzenie

Aby podczas ślubu i wesela czuć się w stu procentach świeżo, zdrowo i mieć dobre samopoczucie, warto zadbać także dużo wcześniej o swoją dietę. Owoce i warzywa powinny pojawiać się w każdym posiłku, pełnoziarniste pieczywo znacznie lepiej zaspokoi głód, wyeliminowanie tłustego jedzenia, ciężkostrawnych potraw odciąży organizm, a wypite duże ilości wody doskonale nawilżą skórę, stanie się ona elastyczniejsza i jędrniejsza.

panna_mloda_zdrowe_sniadanie

Kluczem każdej diety jest regularne jedzenie, które wyeliminuje niepohamowane napady głodu, wyreguluje metabolizm i sprawi, że wszystko będzie działo się we właściwym tempie i rytmie.

Cennych wskazówek i rad odnośnie tego, jak zadbać o sylwetkę przed tak ważnym dniem warto szukać na platformie ślubnej Wedding.pl.

Zdjęcia: Shutterstock

 

 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
paula1608

Najlepiej zabrać się za to trochę wcześniej, nie na ostatnią chwilę. Pamiętam że sama chciałam zrzucić kilka kilo i oponkę na brzuchu bo marzyła mi się suknia syrenka. Wkroczyłam z dietą, zieloną kawą w iqgreen i jazdą na rowerze.

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl