Buty do biegania - na co zwrócić uwagę?

Bieganie to jeden z najbardziej naturalnych i najzdrowszych sportów. Podczas biegania zwiększa się wydolność serca i płuc oraz spala zbędne kalorie. Bieg sprzyja również wyrzutowi endorfin, które odpowiadają za dobre samopoczucie na co dzień. Dzięki butom do biegania ogranicza się liczbę kontuzji, dlatego powinno się zakładać je na każdy trening. Sprawdź, jak wybrać damskie i męskie buty dla biegaczy.
2022-07-01 00:00
Udostępnij
Buty do biegania - na co zwrócić uwagę?

1. Dlaczego warto nosić buty do biegania?

2. Dobrane buty do biegania, czyli jakie?

3. Buty do biegania męskie i damskie a materiały

Wybór damskich i męskich butów do biegania nie powinien być przypadkowy. Buty biegowe powinny mieć odpowiedni rozmiar i kształt oraz być wykonane z materiałów, które amortyzują stopę i odprowadzają wilgoć. Dlaczego jest to takie ważne podczas biegania? Sprawdź, jak przygotować się do wyboru butów treningowych dla biegaczy.

Dlaczego warto nosić buty do biegania?

Buty do biegania zimą i latem są znacznie lepszym wyborem na treningi niż przypadkowe obuwie sportowe. Bieganie jest zdrowym sportem, jednak bez odpowiednich butów ryzyko kontuzji stawu skokowego, urazu śródstopia i palców oraz innych problemów ze zdrowiem rośnie. Konstrukcja buta do biegania obejmuje elementy amortyzujące wstrząsy. Dzięki temu buty damskie do biegania w sklepie WSS ograniczają ryzyko powstawania mikrouszkodzeń w obrębie kości i stawów. 

Dobre buty sprawiają, że wszystkie wstrząsy są zatrzymywane przez but, bez względu na to, po jakim terenie porusza się biegacz. Zarówno pierwsze buty, jak i kolejne pary sprawiają, że podczas treningu użytkownik odczuwa mniejsze zmęczenie i rzadziej skarży się na ból stóp i nóg. Dzięki temu można pokonywać większe dystanse i biegać dłużej, by spalić więcej kalorii i jeszcze bardziej podnieść wydolność organizmu.

Dobrane buty do biegania, czyli jakie?

Buty męskie do biegania w sklepie WSS pomaga dobrać profesjonalna obsługa. Z jej pomocą wybiera się nie tylko świetne produkty z najlepszych materiałów. Obsługa pomaga przede wszystkim dopasować rozmiar obuwia. Prawidłowy rozmiar buta zapewnia stopie maksymalny komfort. Ogranicza ryzyko powstawania pęcherzy i otarć oraz pozwala stopie na swobodną pracę. But nigdy nie powinien uciskać palców i śródstopia, nawet tuż po zakupie. Dodatkowo powinien umożliwiać stopie przesuwanie się w tył i przód podczas biegu, by dopasowywała się do szybkości biegu i ukształtowania terenu.

W sklepie takim jak https://warsawsneakerstore.com/ nie ma problemu z uzyskaniem dodatkowych informacji o dostępnych rozmiarach lub z wymianą nieużywanego buta na mniejszy lub większy. Dzięki temu kupujący może wybrać buty z dokładnością do 1/3 rozmiaru. Zróżnicowane rozmiary rozwiązują problem osób, które w większości sklepów mają trudności z doborem obuwia do biegania dla siebie.

Buty do biegania męskie i damskie a materiały

W przypadku butów do biegania odpowiedni dobór materiałów jest równie ważny co rozmiaru. But powinien zapewniać stopie optymalne chłodzenie. Odprowadzanie ciepła i wilgoci ogranicza pocenie się stopy i jego konsekwencje. Sucha skóra jest mniej podatna na uszkodzenia, otarcia i pęcherze. Dodatkowo odprowadzania wilgoci sprawia, że znika problem nieprzyjemnego zapachu po zakończeniu treningu.

But powinien być również odporny na intensywne użytkowanie. Bieganie kilkudziesięciu kilometrów w tygodniu lub przygotowania do maratonu wymagają, by obuwie było przygotowane do trudnych warunków i różnych nawierzchni. Dzięki wytrzymałości przetrwa każdy trening i sprawdzi się w czasie zawodów.