Poczuj się jak olimpijczyk w butach Asics ASICS GEL-CUMULUS 22 Tokyo

By bieganie stało się zdrowe i przyjemne, nie wystarczą dobre chęci i odrobina czasu. Potrzebne są też buty, dzięki którym poczujesz, że codzienny sportowy wysiłek, stał się również przyjemnością. Dlatego japońska marka Asics, korzystając z wieloletnich doświadczeń, badań i testów, a także z opatentowanych przez siebie rozwiązań technologicznych, wprowadziła na rynek kolekcję olimpijską, a wśród nich Asics Glideride
2021-03-29 00:00
Udostępnij
Poczuj się jak olimpijczyk w butach Asics ASICS GEL-CUMULUS 22 Tokyo

Bieganie w butach Asics to dla mnie czysta przyjemność. Biegam w nich odkąd pamiętam. Choć oczywiście miałem krótkie przerwy, kiedy to wybierałem inne buty. Możliwość przetestowania butów Asics Glideride z kolekji tokyo bardzo mnie ucieszyła.

ASICS GEL-CUMULUS 22 Tokyo - wygląd

Po wyjęciu z pudełka byłem zaskoczony wyglądem butów - zwłaszcza zakrzywioną epileptycznie ku górze podeszwą. Cholewka buta wykonana jest z wysokiej jakości materiałów. Idealnie dopasowuje się do stopy. Specjalnie zaprojektowana siatka na bucie, sprawia, że but jest przewiewny i stopy się w nim nie pocą. Buty z kolekcji olipijskiej wyróżnia kolorystyka Sunrise Red w barwach wschodzącego słońca, która symbolizuje kolory Tokyo.

WhatsApp Image 2021-03-28 at 18.19.43

ASICS GEL-CUMULUS 22 - wykorzystana technologia

Marka Asics przyzwyczaiła użytkowników do wykorzystywania najnowszych technologii. W tym modelu mamy do czynienia z autorską technologią marki GUIDESOLE, która odpowiada za amortyzację przy lądowaniu oraz zapewnia efektywniejszy i bardziej wydajny krok na długich dystansach. Podeszwa została wykonana w innowacyjnym, eliptycznym kształcie, gwarantując stabilizację, miękkość oraz sprężystość.

Amortyzacja w technologii FLYTEFOAM znajduje się w górnej warstwie podeszwy środkowej, zapewniając miękkie lądowanie, a rozwiązanie FLYTEFOAM Propel w dolnej warstwie gwarantuje bardziej responsywne odbicie. W przedniej części buta, pomiędzy wspomnianymi warstwami, jest natomiast zlokalizowana płytka, która pomaga zachować integralność podeszwy środkowej. Za zwiększenie wytrzymałości oraz przedłużenie żywotności obuwia odpowiada z kolei bieżnik AHARPLUS.

ASICS GEL-CUMULUS 22 Tokyo - pierwszy trening

Z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że jest to but zupełnie inny niż te, z którymi miałem do czynienia. Tym, co zachwyca po pierwszym treningu jest amortyzacja. Podczas biegu miałem wrażenie, że buty odbijają się od asfaltu wymuszając na mnie szybszy bieg. Po dłuższej przerwie, bylem w stanie przebiec znacznie dłuższy dystans, niż zakładałem, a co najważniejsze, nie miałem poczucia zmęczenia mięśni nóg.

WhatsApp Image 2021-03-28 at 18.19.48_1

Duża ilość amortyzacji powodowała, że odczuwałem przyjemny komfort w rejonie palców i całego śródstopia. Buty zdecydowanie przeznaczone są na asfalt. Biegałem w nich na mokrej i słabo przyczepnej nawierzchni, np. na leśnych ścieżkach i tam nie miałem poczucia trzymania trakcji.

ASICS GEL-CUMULUS 22Tokyo - moja ocena

Buty ASICS GEL-CUMULUS 22 Tokyo to najlżejsza z doskonale amortyzujących wersji buta biegowego, stworzona specjalnie z myślą o treningach na twardej, asfaltowej powirzchni. Amortyzacja, to najważniejsza funkcja tych butów biegowych. Zmęczenie stawów skokowych i kolanowych oraz mikrourazy kręgosłupa to zagrożenia dla treningu, których efektem, mogą być natychmiastowe kontuzje lub poważne uszkodzenia po latach aktywności fizycznej. Im twardszy teren, tym większe znaczenie technologii amortyzacji. A w tej kwestii buty Asics wypadają rewelacyjnie.

WhatsApp Image 2021-03-28 at 18.19.39_1

Buty ASICS GEL-CUMULUS 22 Tokyo pozwalają zaoszczędzić energię podczas długiego biegu. Trening w nich jest zdecydowanie przyjemniejszy i bardziej efektywny. Bieganie na płaskich, utwardzonych nawierzchniach daje najwięcej przyjemności. Dzięki dużej amortyzacji biegnie się nam wygodnie, co oczywiście wpływa na to, że jesteśmy w stanie pokonać więcej kilometrów podczas jednego treningu.

WhatsApp Image 2021-03-28 at 18.19.49

Stabilizacja i amortyzacja w tych butach powodują, ze trening jest przyjemniejszy. Ten model sprawdzi się zarówni podczas przygotowywania do zawodów, jak i podczas biegów rekreacyjnych. To model, który docenią poczatkujący, jak i zaawansowani biegacze.

Ocena: 9/10