fit.pl mobile logo

Skuteczny sposób na mięśnie brzucha

Każdy facet marzy o szczupłym i umięśnionym brzuchu. Droga po mityczny „sześciopak” lub „kaloryfer” jest długa i ciężka. Wymaga odpowiednich ćwiczeń, diety i przede wszystkim determinacji. Mimo to, daje niesamowitą frajdę.

Ludzie z kilkoma kilogramami nadwagi doskonale wiedzą, że brzuch to jedno z ulubionych miejsc tłuszczyku, a przegonienie go stamtąd wymaga dużego wysiłku. 

Czynnik genetyczny

Na początku musimy zdać sobie sprawę z tego, że wygląd naszego brzucha zależy także od genów. Nawet jeśli ograniczymy tkankę tłuszczową do minimum, to wcale nie będzie oznaczać, że twój brzuch będzie wyglądał jak z pierwszych stron kolorowych magazynów. Dlatego konieczne jest wykształcenie odpowiednich partii mięśniowych. Oczywiście dzięki treningom. 

Czynnik żywnościowy

Słyszeliście kiedyś zdanie „Sześciopak powstaje w kuchni”? To banalne powiedzonko to szczera prawda. Każdy z nas ma wykształcone mięśnie brzucha.

Niestety u większości ludzi są one przykryte grubszą lub cieńszą warstwą tłuszczu. 

Szcześciopak” w 90% procentach zależy od dobrej diety. Pozostała część to wyczerpujące ćwiczenia. Jeśli nie potrafisz zapanować nad tym, co „wrzucasz na ząb” twój cel oddala się z każdym kęsem niezdrowego jedzenia. Dieta bogata w proteiny, z umiarkowaną zawartością tłuszczów i węglowodanów to klucz do sukcesu.

Czynnik fizyczny

Wypracowanie „kaloryfera” bez ćwiczeń graniczy z cudem, dlatego przygotuj się na intensywny trening. Nawet jeśli twoich mięśni nie zasłania warstwa tłuszczu, to i tak warto je wzmocnić. 


Ćwiczenia z piłką
– są doskonałym elementem treningu, poprawiają stabilność i sprawiają, że

mięśnie brzucha

pracują tak intensywnie, jak to konieczne. Ćwiczeń z piłką jest bez liku – spróbuj na przykład zrobić brzuszki leżąc na dużej okrągłej piłce lub leżąc na podłodze ściśnij ją stopami i unieś tak wysoko, jak potrafisz. 

Ćwiczenia z obciążeniem – ich skuteczności nie trzeba objaśniać. Idealne są pompki i brzuszki z hantlami. Spróbuj także podciągania nóg z przyczepionymi do kostek ciężarkami – wisząc na drążku przyciągaj kolana do klatki piersiowej. 

Ćwiczenia izometryczne – to także element treningu. W czasie wykonywania ćwiczeń napinaj

mięśnie brzucha

na określony czas. Potem je rozluźnij. Im więcej ich zrobisz, tym szybciej wejdą ci w nawyk i będziesz je robić nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Ćwiczenia możesz wykonywać nawet siedząc w biurze – wystarczy, że co 10 sekund napniesz

mięśnie brzucha

i po chwili je rozluźnisz.

 

Do dzieła

Miej na uwadze wszystkie czynniki, a już za kilka dni poczujesz różnicę. Pierwsze postępy zaobserwowane przez lustrem wynagrodzą wysiłek nawet z nawiązką. Gwarantujemy.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
olagmyz

CHOĆ CZAS NAS GONI NIEUBŁAGANIE, A TY BRACIE JESTEŚ W KIEPSKIM STANIE, I TRENERÓW BEZ LIKU PROSIŁEŚ O POMOC, LECZ CIĄGLE SŁYSZAŁEŚ TO SAMO ZDANIE- ?SPADAJ NA DRZEWO ZA PÓŹNO TUMANIE!? TO IGOR TWÓJ TRENER WYCIĄGA DZIŚ RĘCE, PODEJMIE WYZWANIE I ZMIENIĆ CIĘ ZECHCE! USIĄDŹ WYGODNIE, ODKORKUJ SZAMPANA OD DZISIAJ ZACZYNA SIĘ TWOJA PRZEMIANA! MASZ DOŚĆ NIEDZIAŁAJĄCYCH DIET I PLANÓW TRENINGOWYCH? ZMIEŃ SWOJĄ SYLWETKĘ RAZ A DOBRZE - NAWET W CIĄGU JEDNEGO TYGODNIA Z NAJLEPSZYM TRENEREM W POLSCE!!! WEJDŹ TERAZ NA : WWW.IGORTRENERONLINE.PL

Zgłoś nadużycie-
Anna Nowak Kowalska

Pierwsze postępy zaobserwowane przez lustrem wynagrodzą wysiłek nawet z nawiązką.

Zgłoś nadużycie-
Anna Nowak Kowalska

Miej na uwadze wszystkie czynniki, a już za kilka dni poczujesz różnicę. Pierwsze postępy zaobserwowane przez lustrem wynagrodzą wysiłek nawet z nawiązką.

Zgłoś nadużycie-

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl