Czego nie wiesz jeszcze o bakaliach

Spotkać możemy je w niemal każdym sklepie. Wśród bezwartościowych przekąsek pełnych pustych kalorii znaleźć możemy prawdziwe bomby odżywcze. O czym mowa? Bakalie to szybki sposób na zdrową przekąskę. Nie tylko zaspokoją nasz głód, ale również pomogą nam walczyć z naszymi największymi codziennymi bolączkami. Z jakimi? Przekonaj się!
2019-03-06 00:00
Udostępnij
Czego nie wiesz jeszcze o bakaliach

Bakalie zapewnią zastrzyk energii

Zimowe miesiące, podobnie jak zbliżające się przesilenie wiosenne wysysają z nas energię obniżając naszą produktywność. To czas, gdy mimo wielu wolnych chwil nie potrafimy zmobilizować się do działania, co skutkuje wyrzutami sumienia i nawarstwieniem zadań w późniejszym czasie. Co zrobić, aby odnaleźć w sobie pokłady energii, gdy najbardziej ich potrzebujemy? Zadbaj o to, aby dostarczyć sobie naturalnych wspomagaczy. Wypróbuj suszonych śliwek, których zawartość witamin z grupy B zwalczy uczucie zmęczenia i znużenia. Podobnie zadziała bogactwo magnezu, które znajdziesz w ziarnach słonecznika. Złagodzi on również skutki odczuwania stresu i poprawi twoje samopoczucie, dzięki czemu łatwiej skoncentrujesz się na swoim celu. Zrezygnuj z kolejnej kawy w pracy, zamiast tego dzień wcześniej przygotuj lunchbox, w którym znajdziesz swoje ulubione przekąski: przygotuj sałatkę z zielonych sałat, np. roszponki i rukoli oraz pieczonych warzyw. Całość posyp pestkami słonecznika, dyni oraz ulubionymi orzechami. To szybki sposób na uzupełnienie mikro- oraz makroelementów, a także dostarczenie sobie dawki witalności płynącej prosto z natury.

 - Na co dzień żyję na najwyższych obrotach, pomiędzy spotkaniami, zdjęciami i innymi aktywnościami zawodowymi. Niestety, jak każdemu z nas, zdarzają mi się dni, gdy mimo piętrzących się zadań dziesiąty raz wciskam drzemkę, a przez cały dzień znużenie nie pozwala mi wykonać choćby połowy z założonego planu. W takich chwilach sięgam po pożywną przekąskę, która natychmiast motywuje mnie do działania. W tej roli najlepiej u mnie sprawdzają się ziarna słonecznika, których paczkę z porcją na raz mam zawsze przy sobie, w torebce oraz schowku samochodowym. Wystarczy kilka kęsów, aby zyskać energię i dobry humor - mówi Katarzyna Bujakiewicz, ambasadorka marki Bakalland

Piękniej w oczach dzięki orzechom

Podczas pielęgnacji stawiamy nacisk na aspekty zewnętrzne. Stosujemy peelingi, maseczki oraz regularnie odwiedzamy kosmetyczkę. Takie podejście często nie przynosi oczekiwanych rezultatów, więc w walce z przesuszoną, ziemistą skórą czy łamiącymi się paznokciami wytaczamy działa w postaci nowości kosmetycznych. Receptą na dotychczasowy brak efektów może być skoncentrowanie działań pielęgnacyjnych również w... diecie! Sięgaj po migdały, aby zawarty w nim cynk wzmocnił włosy oraz paznokcie. Podobną rolę spełnią orzechy brazylijskie i ich wysoka zawartość selenu. Wybierając pestki dyni na przekąskę, zawarte w nich żelazo, jako nośnik tlenu w organizmie, odżywi twoją skórę, dzięki czemu będziesz wyglądać świeżo i promiennie. Pamiętaj, aby w trosce o urodę zrezygnować ze słodkich, niezdrowych przekąsek, które mogą m.in. dodatkowo zaostrzyć stany zapalne skóry.

Orzechy i pestki pomogą ci zdać egzamin

Przed tobą ciężki egzamin, a więc długie noce przy książkach i stres? Zaopatrz się w miseczkę orzechów pekan bogatych w kwas pantotenowy. Jego bogactwo pomoże ci w utrzymaniu sprawności umysłowej na prawidłowym poziomie. Witamina C, którą dostarczysz sobie wraz ze Złotymi owocami, czyli miechunką peruwiańską, pomoże w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych oraz zwiększy przyswajalność żelaza transportującego tlen do mózgu, dzięki czemu działa on sprawniej. Sięgnij również po orzechy włoskie, które dzięki zawartości witaminy B6, zwalczą zmęczenie wielogodzinnym przyswajaniem materiału. W towarzystwie takich przekąsek nauka przebiegnie szybko i bezboleśnie, a egzamin zdasz z pozytywnym wynikiem.

Zrelaksuj się z porcją suszonych owoców

Po ciężkim dniu pozwalamy sobie na chwilę relaksu, zasiadając przed telewizorem z opakowaniem ciastek szukając chwili oderwania się od rzeczywistości w ich słodkim smaku... Stop! Taka przekąska nie dostarczy ci żadnych cennych składników, które mogłyby załagodzić skutki stresu. Zafundujesz sobie za to dawkę pustych kalorii, które ulokują się w newralgicznych miejscach jak brzuch, uda czy pośladki. Zamiast tego wybierz przekąskę w postaci suszonych owoców. Sięgnij po figi lub rodzynki. Zawarty w nim potas wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mięśni oraz ciśnienie krwi, łatwiej będzie ci się rozluźnić i miło spędzić wieczór.