fit.pl mobile logo

Dieta Atkinsa

Jak schudnąć? Recepta jest prosta – ogranicz węglowodany. Takie jest podstawowe założenie diety dr Roberta Atkinsa  
>>>SPRAWDŹ ILE MOŻESZ SCHUDNĄĆ. DARMOWA PORADA DIETETYCZNA<<<

Trudność z utrzymaniem diety zwykle wynika z tego, że musimy odmawiać sobie produktów, które lubimy. Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie codziennej diety bez mięsa, jajek oraz mają słabość do tłustych przekąsek skuteczna może okazać się dieta opracowana przez amerykańskiego kardiologa dr Roberta Atkinsa. Według Atkinsa kluczem do pozbycia się problemu otyłości czy nadwagi nie jest zmniejszanie ilości dostarczanych kalorii, ale przede wszystkim ograniczenie spożycia węglowodanów – podstawowego paliwa energetycznego, którego brak mobilizuje organizm do spalania nadmiaru nagromadzonego tłuszczu.

atkins-dieta

Na czym polega?

W diecie Atkinsa niemalże całkowicie eliminuje się z jadłospisu pokarmy będące źródłem węglowodanów, w tym produkty zbożowe oraz warzywa skrobiowe (np. ziemniaki). Nie ma miejsca na żadne słodycze, a z owoców dopuszczalne są jedynie w ograniczonych ilościach niektóre owoce jagodowe (maliny, żurawiny, poziomki), cytrusy, wiśnie czy jabłka. Poza tym można jeść praktycznie bez ograniczeń mięso, ryby, owoce morza, jajka, produkty dostarczające tłuszczów takie jak oliwa, oleje roślinne, majonez, masło, śmietana oraz niskowęglowodanowe warzywa, do których zalicza się głównie warzywa liściaste (np. sałata, szpinak).

Jak działa?

Dieta Atkinsa, podobnie jak inne diety niskowęglowodanowe (np. znana w Polsce dieta optymalna), prowadzi do stanu, w którym organizm nastawia się na wykorzystywanie tłuszczów jako źródła energii. Bardzo niski poziom węglowodanów w diecie prowadzi do gromadzenia się ciał ketonowych, które są ubocznym produktem utleniania tłuszczów i w sytuacji ograniczonego dostępu glukozy stanowią źródło energii dla mózgu. Przy podwyższonym poziomie ciał ketonowych we krwi osłabieniu ulega apetyt, co akurat podczas odchudzania jest pożądane, ale z drugiej strony – stan taki prowadzi do zakwaszenia organizmu i jeśli nie jest kontrolowany oraz utrzymuje się przez dłuższy okres czasu, może być niebezpieczny dla zdrowia, a nawet życia.

Opinia ekspertów Fit.pl

Badania pokazują, że dieta Atkinsa jest skuteczna (pomaga schudnąć) pod warunkiem, że osoba nie ma problemu z utrzymaniem reżimu dietetycznego. Problemem w przypadku tej diety nie jest jednak efektywność, ale ewentualne skutki uboczne związane z długotrwałym jej stosowaniem. Mimo, iż dieta Atkinsa jest znana od blisko 50 lat, do tej pory opinie specjalistów na jej temat są podzielone. Pomijając ewentualne niebezpieczeństwa zdrowotne mogące mieć związek z nadmiernym spożyciem białka czy tłuszczów, diety niskowęglowodanowe mogą prowadzić do niedoborów ważnych witamin i składników mineralnych (niezbędne jest wprowadzenie dodatkowej suplementacji). W czasie stosowania diety, zwłaszcza w początkowym jej etapie, mogą pojawić się efekty uboczne takie jak bóle głowy, nudności, senność i zmęczenie. Dodatkowo ograniczenie spożycia produktów roślinnych (niskie spożycie błonnika pokarmowego) wiąże się z pojawieniem się zaparć, co na dłuższą metę może również sprzyjać rozwojowi raka jelita grubego.

dr Joanna Anna Walczak
dr Aleksandra Czarnewicz-Kamińska

www.dieta.fit.pl

 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
Patka

Wejdź teraz na: http://www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych! Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: http://www.igortreneronline. I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów! Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: http://www.igortreeneronline.pl I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów! Zmień sięnnie do poznania nawet w ciągu jendego tygodnia! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wejdź teraz na: http://www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

Zgłoś nadużycie-
skruczka

Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO http://www.igortreneronline.pl Odchudzanie dla każdego! Wejdź teraz i zacznij jeszcze dzisiaj! Odchudzanie i budowanie formy jeszcze nigdy nie było tak proste! Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów !

Zgłoś nadużycie-
kati49

Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO http://www.igortreneronline.pl Odchudzanie dla każdego! Wejdź teraz i zacznij jeszcze dzisiaj! Odchudzanie i budowanie formy jeszcze nigdy nie było tak proste! Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-
Maria Py

Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych! Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl I zmień się nie do poznania nawet w ciągu jednego tygodnia! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl