fit.pl mobile logo

Kuchenka mikrofalowa w wersji fit? Oto, w czym może Ci pomóc

Możliwości kuchenek mikrofalowych zdecydowanie przewyższają tylko szybkie odgrzewanie obiadów w pracy czy rozmrażanie produktów. Obecnie mikrofalówka nie musi kojarzyć się z niezdrowymi daniami typu fast-food. Szybko możemy przygotować też zdrowe posiłki i przekąski, jeśli mamy do dyspozycji tylko kuchenkę mikrofalową. Co można w niej wyczarować?

Jedzenie z mikrofalówki – zdrowe czy szkodliwe?

Od lat po internecie krążą informacje o szkodliwym wpływie fal elektromagnetycznych na podgrzewane w kuchenkach mikrofalowych jedzenie. Przeciwnicy mikrofalówek utrzymują, że podgrzewane w tych sprzętach dania tracą mnóstwo składników odżywczych. Okazuje się, że jest wręcz przeciwnie! Oczywiście, każda obróbka cieplna powoduje utratę potrzebnych nam składników, mimo to, gotując w mikrofali te straty nie są tak duże jak w przypadku innych sposobów przygotowywania posiłków. Co więcej, wykorzystując kuchenkę mikrofalową, możemy całkowicie zrezygnować z tłuszczu, a dodając do naczynia niewielką ilość wody, otrzymamy soczystą i niskokaloryczną potrawę.

Jeśli szukasz dobrej mikrofalówki, sprawdź, jaką kuchenkę mikrofalową wybrać w naszym artykule.

Ekspresowe śniadania

Masz dosyć kanapek na śniadanie? Pyszny i pożywny posiłek, który przygotuje Cię na cały dzień, możesz przygotować nawet wtedy, gdy nie masz za dużo czasu.

Takim daniem będzie ekspresowa owsianka. Jeśli bardzo się spieszysz, wykorzystaj bazowy przepis. Kiedy masz więcej czasu, pobaw się z dodatkowymi składnikami, by śniadanie nie znudziło Ci się tak szybko i aby dostarczyć organizmowi dodatkowych wartości odżywczych.

Przygotuj:

  • ¾ szklanki wody, mleka lub napoju roślinnego, np. ryżowego,
  • szklankę błyskawicznych płatków owsianych,

Wymieszaj składniki w misce i podgrzej w mikrofali przez około 30 sekund (w zależności od wybranej mocy). Do owsianki możesz dodać miód lub inny słodzik czy cynamon, a po podgrzaniu również ulubione owoce czy orzechy.

Taka owsianka obniży poziom cholesterolu i ciśnienie krwi, ustabilizuje poziom cukru we krwi i będzie bogatym źródłem magnezu.

Ciepłe obiady nawet w pracy

Jeśli nie masz czasu na przygotowywanie lunchy do zabrania ze sobą z domu, pożywny obiad możesz szybko przygotować… w pracy. Obiadowym, pożywnym klasykiem są chociażby ziemniaki. Tak, je też możesz przyrządzić w mikrofalówce! Ziemniaki umyj i nie obieraj – w końcu chcemy zaoszczędzić jak najwięcej czasu. Ponacinaj je w kilku miejscach, a następnie włóż do kuchenki na około 10 min. Co jakiś czas sprawdzaj, czy są już miękkie. Do gotowych warto dodać łyżkę masła, które doda daniu pysznego aromatu.

Jako dodatek możesz wykorzystać na przykład kukurydzę. Kolbę wraz z liśćmi włóż do mikrofali na 4 minuty, po czym odczekaj co najmniej 30 sekund, by nie była zbyt gorąca. Posyp solą i szybki obiad bez dodatku tłuszczu gotowy!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami Neonet.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
Maciek

Właśnie kupiłam kuchenkę od Amici za pośrednictwem Neonet - jestem mega zadwolona. Testuję każdą jej funkcję, nawet gotowanie na parze, do którego przed zakupem podchodziłam bardzo specyficznie ;) Dotarłam do ich oferty za pomocą https://kuchenki-mikrofalowe.pl/

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl