fit.pl mobile logo

Buty w góry dla dzieci - podstawa udanych wakacji

Uwielbiasz górskie wędrówki i tę pasję chcesz zaszczepić swojemu dziecku? Wielu rodziców ma podobne marzenie. Maluchy chętnie naśladują rodziców, więc masz na to spore szanse, jednak przed pierwszą wyprawą musisz zadbać o komfort swojej pociechy. Poza ubraniem i odpowiednim prowiantem, przede wszystkim pomyśl o najlepszych butach w góry dla dzieci. Podpowiadamy, jaki model wybrać!

Wakacje z dzieckiem w górach - który model butów będzie najlepszy?

Wybierając się z maluchem na górską trasę, najlepiej wybrać obuwie trekkingowe. Specjalne buty w góry dla dzieci wcale nie są zbędnym wydatkiem, jak sądzą niektórzy rodzice. Stopa malucha szybko rośnie, jednak tylko specjalnie przeznaczone do tego typu wędrówek obuwie jest w stanie zagwarantować mu wygodę i bezpieczeństwo, choćby większą ochronę przed poślizgnięciem się w drodze i nieprzyjemnym upadkiem. Ponadto, odpowiednie buty w góry dla dzieci nie będą powodować otarć i pęcherzy, które z pewnością zepsułyby malcowi rodzinną wyprawę.

Na początek zwróć uwagę na porę roku, w której obuwie będzie użytkowane. Jeżeli szukasz modelu jedynie na letnie wakacje w górach, zdecyduj się na ten z przewiewnego materiału, najlepiej z niższą cholewką. Jeśli myślisz raczej o chłodniejszych sezonach, wybierz wysokie buty zabezpieczone dodatkowo membraną. Ten materiał ochroni stopę dziecka przed nadmierną wilgocią, wywołującą nieprzyjemne odczucia i otarcia skóry, a przy tym pozwoli na odpowiednią cyrkulację powietrza, zapobiegając nadmiernemu poceniu i przykremu zapachowi.

Pamiętaj też, że buty w góry dla dzieci różnią się od modeli produkowanych z myślą o dorosłych, m.in. są od nich węższe. Dlatego nawet jeśli Twoja pociecha nosi numer, który bez większego trudu można znaleźć wśród obuwia dla starszych, może ono nie być dla niej zbyt wygodne, zwłaszcza przy dłuższym marszu. A to jest przecież najważniejsze w butach trekkingowych. Dlatego też przed zakupem konieczne są przymiarki. Nigdy nie kupuj obuwia „na oko”! Najlepiej zdecyduj się na parę o rozmiar większą. Po dłuższej wędrówce stopy odrobinę puchną, w ten sposób unikniesz więc nadmiernego ucisku.

 

Buty w góry dla dzieci - co jeszcze zapewni komfort stopom malucha?

Wśród rodziców młodszych dzieci popularnością cieszą się modele zapinane na rzepy. Mają swoje zalety, choćby to, że maluch może zapiąć je bez pomocy rodzica. Nie chodzi tu wyłącznie o wygodę. Większość dzieci czerpie radość z każdej chwili, w której mogą zrobić coś samodzielnie. Z drugiej strony, sznurowane buty w góry dla dzieci możemy zawiązać w sposób dopasowany do potrzeb pociechy. Postarajmy się wtedy nie uciskać zbyt mocno stopy w miejscach, w których u malca najczęściej pojawiają się problemy w postaci pęcherzy i otarć. Pamiętajmy też, że po ok. 30 minutach marszu zwykle każdy czuje lekkie „poluzowanie” buta. Dlatego po tym czasie warto zawiązać je jeszcze raz.

Powinieneś zadbać również o dobór odpowiednich skarpetek. Najlepsze będą te przeznaczone specjalnie do trekkingu. Materiał, z którego są wykonane (najczęściej tkanina syntetyczna, niekiedy wełna), dobrze pochłania pot i odprowadza wilgoć ze skóry, zapobiegając tarciu o stopę. Ponadto, taka skarpetka bardzo dobrze przylega i nie przesuwa się w bucie, dzięki czemu nie przeszkadza podczas pieszych wędrówek. Często też niektóre jej partie przy podeszwie są nieco grubsze, dlatego dodatkowo chronią przed odciskami. Choć ich cena nierzadko jest wyższa niż tych zwykłych, najczęściej skarpety trekkingowe są też bardziej wytrzymałe, dzięki czemu posłużą dziecku dłużej.


Wybierając się na górskie, piesze wycieczki całą rodziną, nie możemy pominąć wyboru odpowiednich butów w góry dla dzieci. Szeroki wybór obuwia trekkingowego, nie tylko dla najmłodszych, znajdziesz na www.e-horyzont.pl. Dzięki dobremu przygotowaniu z pewnością spędzicie wspólnie niezapomniane chwile!

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl