fit.pl mobile logo

Dziecko i gry – czy istnieje złoty środek?

Twoje dziecko lubi grać w gry? Spędza w pozycji siedzącej długie godziny? Jeśli chcesz, aby było bardziej aktywne, zaproponuj mu grę, dzięki której ruszy się wreszcie z kanapy. Taką grą jest Kazooloo, której dystrybutorem w Polsce jest Gozno Toys

Uzależnienie od gier i biernego stylu życia, to od dłuższego czasu poważny problem naszych czasów. Coraz młodsze dzieci rezygnują z aktywności fizycznej na rzecz spędzania czasu przed telewizorem czy komputerem. Prowadzi to do wad postawy, problemów z wydolnością czy otyłości wśród najmłodszych. Dlatego też ważne, aby proponować dzieciom rozrywkę, która pozwoli na aktywny wypoczynek. Nie unikniemy technologii w naszym życiu. Wręcz przeciwnie, będzie jej coraz więcej. Jednak nie możemy wciąż na nią pomstować, i twierdzić że to ona jest winna spadającej liczbie aktywnych maluchów. Oferując dziecku rozrywkę, wybierajmy taką, która pozwoli dziecku spędzić czas aktywnie, jednocześnie rozwijając jego umiejętności.

Na rynku dostępna jest gra, która otwiera wrota do nowego wymiaru rozrywki. Mowa o Kazooloo, grze zręcznościowej wykorzystującej technologię rzeczywistości rozszerzonej - AR, dzięki której roboty oraz inne postacie ze świata fantasy obserwowane dotąd na urządzeniach elektronicznych, przenikają do naszego świata i pojawiają się przed graczem, a rozgrywka toczy się "tu i teraz" - z naszym udziałem.

gra3_1


 Gra to niepozorny kartonowy dysk, który swoim wyglądem przypomina płytę winylową. Gra składa się z darmowych aplikacji dedykowanych zarówno na Apple, jak i na urządzenia z systemem Android oraz plansz, które trzeba dokupić. Urządzenie, z którego będziemy korzystać musi posiadać co najmniej: procesor Dual Core (1.0 GHz lub wyższy), 1 GB RAM oraz tylną kamerkę.  Gra zalecana jest dla dzieci powyżej szóstego roku życia.

Żeby zagrać w Kazooloo, trzeba postępować zgodnie z instrukcją załączoną do planszy.  Planszę kładziemy na podłodze, obrazkiem do góry. Po ściągnięciu z AppStore lub Google Play odpowiedniej aplikacji, należy ją uruchomić. Następnie zgodnie z wytycznymi rejestrujemy konto dla gracza. Gdy konto jest już utworzone, należy wybrać pierwszy etap gry i skierować kamerkę smarfona lub tabletu na planszę.

gra4

Korzystanie z gry jest niezwykle proste i intuicyjne. Po zainstalowaniu na smartfonie czy tablecie odpowiedniej aplikacji, od razu można zacząć grać. Ważne, aby kamerka smartfona czy tabletu była skierowana na tarczę. Podczas gry mamy do wykonania wiele zadań, m.in. musimy pokonać złośliwe stwory. Za wykonanie każdego zadania zdobywamy klejnoty, które pozwalają odblokować kolejny level gry lub dokupić życie. Jednak gra to nie tylko strzelanie do kosmicznych stworów. To również zachęcenie do aktywności fizycznej, gdyż aby unikać strzałów przeciwników musimy się ruszać, wykonywać uniki. Dziecko strzela do robotów, ale przy tym nie siedzi w miejscu, bo biega po pokoju unikając pocisków. Gra premiuje ruch, im więcej się ruszasz – tym lepiej. Każda rozgrywka wymaga zręczności, refleksu, spostrzegawczości i przemyślanych działań. Kazooloo, to niezwykle angażujący trening fizyczny, którego wynikiem jest kształtowanie zręczności oraz koordynacji ruchowo-wzrokowej. Rozgrywkę uatrakcyjniają trzy różne tryby gry, które są do wyboru i mnóstwo poziomów.

 

 
Gra pozwala na dostosowanie stopnia trudności do gracza – do wyboru mamy trzy możliwości oraz funkcje MultiPlayer – możliwość toczenia walki ze stworami i robotami razem z dwójką przyjaciół. Wystarczy być zalogowany do jednej sieci WI-FI, żeby móc wspólnie się bawić.

Kazooloo to nowy wymiar gier komputerowych, które nie tylko mają ciekawą szatę graficzną, ale przede wszystkim angażują dziecko do ruchu. Grę można zabrać ze sobą wszędzie: do parku, na plażę, na piknik, do ogrodu. Można w nią grać w domu i na świeżym powietrzu. Wystarczy, że w urządzeniu będziemy mieli dostęp do internetu.

gra5

 Co ważne w grze nie promuje się przemocy, terminy bitwa czy walka są raczej umowne. Dzięki Kazooloo dzieci ćwiczą opanowanie, refleks, spostrzegawczość, umiejętność podejmowania szybkich decyzji, sprawność. Zdecydowaną zaletą tej gry jest to, że angażuje ruchowo dziecko. Aby pokonać stwory i przejść na następny poziom, dziecko musi być w ruchu. Im bardziej się rusza, tym lepiej.

gra1

Mieliśmy okazję testować grę Kazooloo Vortex Smoki oraz Kazooloo DMX – roboty. W obu grach chodzi o to samo – musimy pokonywać stwory. Początkowo pojawiają się one pojedynczo, a z  czasem rozchodzą się po całej planszy, a ich pokonywanie i robienie uników staje się coraz trudniejsze, nawet dla dorosłego. Możliwość wspólnego grania to kolejna zaleta tej gry. Możemy grać wspólnie z naszym dzieckiem i razem z nim możemy być aktywni. Oba dyski zapewnią nam niezłą rozrywkę na długi czas, ponieważ levelów, które dla nas przygotowano jest całe mnóstwo. Grę można dostosować według stopnia trudności i dzięki temu dostosować ją do mniej i bardziej zaawansowanych graczy.
 

gra

Uniknięcie technologii i gier w życiu dziecka jest trudne. Jednak należy mądrze wybierać, to w co akurat gra nasze dziecko. Kazooloo to gra inna niż wszystkie, aktywizująca i rozwijająca wiele aspektów dziecięcej percepcji. To gra, która wprowadzi maluchy w świat technologii, ale jednocześnie nie pozwoli im zapomnieć o tym, jak ważna jest aktywność fizyczna.

gra2


Kazooloo plusy:

- zmusza do ruchu – im więcej się ruszamy, tym lepiej
- brak krwawych scen
- możliwość grania w trzy osoby
- można ją zabrać wszędzie: zarówno w domu, jak i na zewnątrz
- interesująca grafika

Dystrybutorem gry w Polsce jest GONZO TOYS

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl