fit.pl mobile logo

Jak wybrać rower dla dziecka?

Źle dopasowany, wybrany „na oko” pod wpływem impulsu na widok promocji w hipermarkecie lub kupiony przesadnie na zapas. Jakich błędów i dlatego powinno się wystrzegać przy wyborze roweru dla dziecka?

Jazda na rowerze ma praktycznie same zalety, dlatego warto przygodę z „dwoma kółkami” rozpocząć jak najwcześniej. Nauka jazdy usprawnia motorykę u dziecka, wspiera jego rozwój neuronalny, wzmacnia układ odpornościowy, a do tego uczy pokory i wytrwałości oraz stanowi źródło prawdziwej frajdy. Jest tylko jedno małe „ale”. Zakup roweru musi być przemyślany, a pojazd dobrze dobrany.

Oto 4 najczęstsze błędy, które popełniamy kupując dziecku rower

Najtańszy rower , z marketowej gazetki, bo przecież zaraz dziecko z niego wyrośnie

Dzieci szybko rosną, dlatego zdajemy sobie sprawę, że rower nie będzie służył kilkulatkowi wiele lat. Nie oznacza to jednak, że kupowanie najtańszego produktu z promocyjnej gazetki w hipermarkecie będzie dobrym rozwiązaniem. Słabej jakości pojazd może zepsuć się w każdej chwili np. po kilku dniach używania i dziecko niewiele z niego skorzysta. Wybrany natomiast w sklepie sportowym lub rowerowym pojazd na dwóch (albo czterech) kółkach może służyć wiele lat np. młodszemu rodzeństwu lub być odsprzedany komuś kto poszukuje rowerka dla swojej pociechy. A w razie jakichkolwiek usterek technicznych zawsze można pojechać z nim do serwisu i go naprawić.

Kupowanie roweru „na oko”

Kupowanie „na oko” nigdy nie zdaje egzaminu. Tym bardziej, że – wbrew pozorom – wybranie roweru dla dziecka może być nawet bardziej skomplikowane niż w przypadku dopasowania „dwóch kółek” dla osób dorosłych. Podstawowym czynnikiem, który powinniśmy brać w tej sytuacji pod uwagę, jest wzrost oraz możliwości fizyczne kilkulatka. O „prawdziwym” rowerku z pedałami – z dokręcanymi bocznymi kółkami – takim jak np. Le Grand Annie (dla dziewczynek) lub Le Grand Gilbert (dla chłopców) można myśleć, gdy dziecko ma około 1 metra wysokości. Na początek najlepszy będzie pojazd z kołami w rozmiarze 12 cali. Najczęściej takie rowerki mają nisko wyprofilowaną ramę, przystosowaną do łatwego wsiadania i zsiadania – gdy dziecko swobodnie może kręcić pedałami, wygodnie siedząc na siodełku, to znak że pojazd będzie dobry.

Rower dla najmłodszych bez pełnej osłony łańcucha

Choć większość producentów dba o to, aby rowery dla najmłodszych dysponowały pełną osłoną łańcucha, to jednak w sklepach, zwłaszcza w przypadku marketowych promocji może zdarzyć się czterokołowiec bez pełnej osłony. Z takiego zakupu lepiej od razu zrezygnować. Osłona łańcucha chroni dziecko przed otarciami lub poważniejszymi zranieniami i zapewnia wyższy komfort jazdy. Pozwala młodemu rowerzyście cieszyć się pierwszymi przejażdżkami, zmniejszając zagrożenie, że po niefortunnym upadku lub skaleczeniu dziecko szybko zniechęci się do roweru.

Kupowanie roweru „na zapas”

Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest kupowanie roweru „na zapas”. Taka taktyka ma sens tylko wtedy, gdy zapas nie jest zbyt duży. Zbyt duża rama, szczególnie w sytuacji nagłego hamowania, będzie w najlepszym przypadku odczuwana przez dziecko jako dyskomfort, a gorszym – może skończyć się urazami i kontuzjami. Za duże koła z kolei spowodują, że rower będzie ociężały i trudniejszy do opanowania. Dlatego w wielu przypadkach lepiej wybrać mniejszy rower, który pozwoli małemu rowerzyście odczuwać większą satysfakcję z pełnej kontroli na pojazdem niż patrzeć jak dziecko wyraźnie się męczy na zbyt dużym rowerze. Nie warto dopuścić do sytuacji, w której maluch zniechęci się do jazdy i nie będzie chciał z niego korzystać.

Aby ocenić, że rower jest odpowiedniej wielkości, należy sprawdzić kilka aspektów. Po pierwsze, czy dziecko, stojąc okrakiem na rowerze i obiema stopami dotykając ziemi, ma jeszcze kilka centymetrów przestrzeni między kroczem a ramą. Po drugie, trzeba przyjrzeć się, jaką pozycję przyjmuje dziecko podczas jazdy – czy nie jest zbytnio pochylona, rozciągnięta oraz czy nasza pociecha bez kłopotu sięga za klamki hamulców. Po trzecie, najlepiej, aby dziecko w trakcie jazdy zachowało raczej wyprostowaną sylwetkę.

Obecnie na rynku mamy tak duży wybór rowerów dla dzieci, że naprawdę jest w czym wybierać. Dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym można dobrać miniaturowe wersje dorosłych rowerów, ale też można znaleźć piękne, oryginalne propozycje rowerowe np. nawiązujący niepowtarzalnym stylem do amerykańskiego serialu „Cudowne lata” Le Grand Kevin. Najważniejsze to kupić dziecku taki dwu- lub czterokołowiec, na którym jazda będzie mu sprawiać przyjemność i zaszczepi w nich rowerową pasję na lata!

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
daruderally

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA http://www.igortreneronline.pl PRZECZYTAJ POZYTYWNE OPINIE ZADOWOLONYCH KLIENTÓW ! I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Zgłoś nadużycie-
Agnieszka Tereszkiewicz

Masz problemy ze zdrowiem, dobraniem odpowiedniej diety, czy ćwiczeń, jeśli jesteś zmęczony poszukiwaniem różnego rodzaju skutecznych metod? Ja miałam dokładnie ten sam problem, dopóki nie odnalazłam strony najlepszego trenera i dietetyka w Polsce. Zaufało mu tysiące osób . Bardzo polecam ! Skorzystaj już dziś ! http://www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-
marta.waszczyk

Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź na stronę najlepszego trenera w Polsce: http://www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl