fit.pl mobile logo

Klocki na prezent - czym kierować się wybierając zestaw?

Klocki to jedna z tych zabawek, która ma ogrom zalet. Bez problemów można ją dostosować do wieku dziecka, a nawet do jego zainteresowań. Poza tym pomaga rozwijać bardzo ważne kompetencje i umiejętności – zarówno u starszych, jak i u młodszych dzieci. Podpowiadamy jakie klocki na prezent wybrać i czym się kierować podczas zakupu.

Klocki – postaw na jakość

Wszyscy dbamy o bezpieczeństwo dzieci – szczególnie tych najmłodszych. Chcemy również kupować produkty wysokiej jakości, wykonane z dbałością, które będą służyć przez dłuższy czas. Często ważne jest również, by był to produkt polski. Dlatego warto postawić na znanego i docenianego na rynku producenta. Takim bez wątpienia jest Cobi. Klocki konstrukcyjne dla dzieci od Cobi mają wszystkie pożądane cechy. Poza tym bogactwo tematyczne oferowanych zestawów daje nam szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o wybór tego najbardziej odpowiedniego.

Klocki dla dzieci – dostosuj je do wieku

Szczególnie w przypadku małych dzieci bardzo istotne jest dopasowanie produktu do wieku. Oczywiście chodzi o bezpieczeństwo podczas zabawy. Pierwsze klocki możemy kupić już dla 12-miesięczniaków. Wybierając określony produkt, kierujmy się oznaczeniami producenta. Na każdym opakowaniu i w opisie produktów kupowanych online znajdziemy informację o przedziale wiekowym, dla którego dane klocki są dedykowane.

Klocki z ulubionymi bohaterami

Zapewne wiesz, jakich bohaterów bajek Twoje dziecko uwielbia. Tych najpopularniejszych znajdziesz w konkretnych zestawach klocków. Dobrym przykładem są tu chociażby „Psi Patrol”, „Winx Club” czy „Pingwiny z Madagaskaru”. Takie zestawy sprawią wiele radości fanom tych kreskówek. Dzięki nim zabawa staje się jeszcze bardziej ekscytująca, a jednocześnie rozwijająca – ćwiczy zdolności manualne, wspiera kreatywność, umiejętność budowania i odtwarzania historii.

Historyczne klocki Cobi

Jeśli Twoje dziecko zainteresowane jest historią, w szczególności współczesną, warto zwrócić uwagę na klocki historyczne. Od wielu lat Cobi tworzy zestawy dotyczące największych działań wojennych – np. I Wojny Światowej, II Wojny Światowej. Dzięki nim odtwarzać można przebieg najważniejszych bitew i działań wojennych, jednocześnie ucząc się historii. Składanie konkretnych modeli pojazdów bojowych, samolotów, statków ćwiczy zdolności manualne, logiczne myślenie, cierpliwość.

Klocki dla fanów motoryzacji

To oczywiste, że większość chłopców lubi bawić się samochodami. Najróżniejsze modele można złożyć również z klocków. Są tu zarówno jeepy, jak i legendy polskiej motoryzacji, modele Maserati czy ogromne, podrasowane maszyny z Iron Town. Dla starszych i bardziej wymagających, można wybrać samochody zdalnie sterowane z kolekcji Cobi Electronic.

Klocki konstrukcyjne dla dzieci

Może być i tak, że żaden z zestawów tematycznych nie wyda nam się odpowiedni. Wtedy warto postawić na klasykę – duży, uniwersalny zestaw pięknych klocków konstrukcyjnych, który pozwala na tworzenie dowolnych figur i budowli. Dobrym przykładem jest tu „Creative Power”. To zestaw mocno pobudzający kreatywność. Można podążać za instrukcjami, tworzyć zwierzęta, ptaki, maszyny. Można również dać ponieść się własnej fantazji i konstruować to, na co ma się ochotę.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl