fit.pl mobile logo

Must have na wakacjach z dzieckiem

Wakacje zaplanowane czas na pakowanie. Z reguły bywa to kłopotliwe, a gdy wyruszamy w podróż z dzieckiem, może przyprawić o niezły ból głowy. Rada jest jedna – zrób listę. Gdy zapomnimy ulubionej maskotki swojej pociechy, albo sprawdzonych kosmetyków do pielęgnacji i mycia naszego bobaska, wypoczynek może zmienić się w istny horror. Agito.pl podpowiada co powinno znaleźć się w walizce każdej podróżującej rodziny Przygotowania do wakacji z dzieckiem zawsze powinny zaczynać się od zrobienia listy rzeczy. Można podzielić ją na dwie grupy: rzeczy niezbędne i rzeczy przydatne. Zacznijmy od skompletowania i spakowania tych pierwszych, a gdy zostanie wolne miejsce, uzupełnijmy przydatnymi. Z pewnością w naszej walizce nie powinno zabraknąć kompletu ubranek, klapek pod prysznic, kosmetyków, małej apteczki, akcesoriów do karmienia i wszystkich przedmiotów, bez których nie wyobrażamy sobie opieki nad dzieckiem.

Uwaga, niemowlę na pokładzie!

Najwięcej uwagi powinniśmy poświęcić pakowaniu niemowlaków i bobasów. Absolutnie niezbędne są akcesoria do karmienia: butelki, smoczki, mleko oraz produkty do pielęgnacji ciała. Wiele dzieci wymaga specjalnych kosmetyków do mycia, szczególnie gdy podróżuje w nowe miejsce o innym niż na co dzień klimacie i innej jakości wody. Każdy rodzic ma swój niezbędnik w tym temacie. Najczęściej jest to delikatna emulsja myjąca do ciała i włosów, krem na odparzenia, oliwka, balsam do ciała. Dobrym pomysłem jest zakup niewielkich opakowań z pompką i odlanie mniejszej ilości kosmetyku, tylko na wyjazd. W ten sposób oszczędzimy miejsce i wagę na pozostały ekwipunek. Co jeszcze musimy zabrać? Wilgotne chusteczki antybakteryjne, pieluchy, woreczki na zużyte pieluchy, podgrzewacz do butelek, podkłady do przewijania, kocyk, poduszkę i ulubioną przytulankę . Świetnym pomysłem, gdy będziemy spędzać czas na plaży jest też łańcuszek, którym można przypiąć smoczek do ubranka.

Małe dziecko, mały problem, duże dziecko….

Przy młodym szkrabie część listy „rzeczy niezbędne” będzie na pewno dłuższa. Przy większym nie musimy się aż tak martwić, ponieważ większość rzeczy w razie awarii będziemy mogli kupić na miejscu. Może to wprawdzie nadwerężyć nasz wakacyjny budżet, ale ewentualne braki w wyposażeniu nie przyprawią młodych rodziców o zawał serca. Większa pociecha chętnie sama weźmie udział w pakowaniu i możemy być pewni, że będzie chciała zabrać wszystkie swoje zabawki. Co powinniśmy spakować bez względu na sytuację? Jak i w przypadku maluchów: kosmetyki i apteczkę oraz dodatkowo: ulubiony kubek niekapek, zestaw kolorowych naczyń i sztućców do jedzenia, śliniak, pudełka na przekąski, torbę termiczną na napoje oraz kocyk. Duża cześć wyposażenia odpada nam w momencie, gdy dziecko nie jest już karmione piersią i może spożywać tradycyjne posiłki dostępne w hotelowej restauracji czy innych punktach gastronomicznych.

Niezbędne na plaży i przydatne w wodzie

Przetrwać to jedno, a dobrze się bawić to drugie. Nie ma nic gorszego niż nudzące się dziecko. Z pewnością nie da nam odpocząć i cieszyć się błogim relaksem na wakacjach. Dlatego w naszym bagażu powinno znaleźć się tez miejsce na kilka przedmiotów z grupy „rzeczy przydatne”, w tym ulubione zabawki naszej pociechy oraz kilka takich, które zostały zapomniane lub będą nowe. Spakujmy także kilka książeczek, grę planszową i nagrajmy na telefon audiobooki z bajkami. Na pewno przyciągną uwagę nawet największego urwisa. Wolne chwile można też wypełnić zabawą w wodzie i w wielkiej piaskownicy, jaką jest plaża. Warto ze sobą zabrać akcesoria do nauki pływania – deskę, specjalny kombinezon dla dzieci w wieku 2-3 lata, kamizelkę dla starszych dzieci, pływaczki, okularki, kółko ratunkowe czy piłkę. Nienapompowane zajmują bardzo mało miejsca i są lekkie. Jeśli zostanie nam dużo zapasu, warto też spakować łopatki do piasku, które ułatwią wybudowanie wielkiego zamku z piasku lub dmuchany materac do wody.

Bez ochrony ani rusz

I najważniejsze, na naszym wyjeździe nie powinno zabraknąć dobrych kremów z filtrami UV dla całej rodziny. W przypadku niemowląt i dzieci należy używać preparatów z filtrem SPF 50 +, chroniącym zarówno przed UVA, jak i UVB. Kosmetyk powinniśmy nakładać obficie, się ok. 30 minut przed wyjściem na zewnątrz i powtarzać ten zabieg regularnie. Nie zapominajmy o mniej oczywistych częściach ciała: karku, małżowinach, szyi oraz stopach. Jeśli dziecko posiada znamiona, trzeba je zakleić plastrem z opatrunkiem. Kolejnym, niezbędnym przedmiotem są certyfikowane okulary przeciwsłoneczne, nigdy takie kupowane na bazarze. Nie tylko nie ochronią oczu przed szkodliwym promieniowaniem, a do tego jeszcze im zaszkodzą. Ciemne szkła prowokują poszerzanie się źrenic, przez co większa ilość promieniowania dociera do oczu. Ważne jest także nakrycie głowy – chustka, czapka z daszkiem lub kapelusz. Zatroszczmy się o parasol, szczególnie gdy wypoczywa z nami niemowlę. A co, jeśli przesadzimy ze słońcem? Na taką ewentualność też powinnyśmy być przygotowani. Zabierzmy ze sobą panthenol, wapno dla starszych dzieci i balsamy z kremem z cynkiem, d-pantenolem, alantoiną, lanoliną, kwasem hialuronowym oraz witaminą E. Przez następne dni chrońmy skórę dziecka, osłaniając ją koszulką z długim rękawem i unikajmy słońca. Nie zapomnijmy też moskitiery na wózek lub łóżeczko. Komary i muszki mogą skutecznie zepsuć wypoczynek naszej pociesze.

I ostania rada, spakuj walizki 2-3 dni przed wyjazdem. Będziesz mieć pewność, że wszystko będzie gotowe na czas, niczego nie zapomnisz w pośpiechu, a gdy zorientujesz się, że czegoś ważnego jeszcze brakuje, będzie czas, by uzupełnić bagaż.

www.dziecko.fit.plPODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl