fit.pl mobile logo

Pościel dla chłopca - na co zwrócić uwagę przy wyborze pościeli dla chłopca?

Jaka pościel dla chłopca będzie najlepsza? – to pytanie zadają sobie setki rodziców chłopców w wieku przedszkolnym i szkolnym. Po okresie niemowlęcym i żłobkowym przychodzi moment na wybranie pościeli dla nieco starszego malucha. Bez względu na to, czy wybieramy pościel do pokoju chłopca, w wieku przedszkolnym czy szkolnym powinna ona spełniać kilka istotnych warunków – przede wszystkim być jak najbardziej naturalna, bezpieczna i komfortowa oraz posiadać niezbędne certyfikaty, jak i spełniać standardy bezpieczeństwa. W niniejszym artykule podpowiemy Państwu, na co zwrócić uwagę przy wyborze pościeli dla chłopca, jakie cechy powinna spełniać pościel dla chłopczyka oraz jaki rozmiar będzie odpowiedni, by zapewnić maluchowi spokojny oraz nieprzerwany sen, a tym samym zdrowy i komfortowy sen.

Pościel dla chłopca – jak wybrać najlepszą pościel dla chłopca?

Komplet pościeli dla chłopca, powinien charakteryzować się określonymi właściwościami. Jakie więc warunki musi spełniać dobra jakościowo pościel dla chłopca? Podstawową zasadą jest, żeby była bezpieczna. Nie jest wcale żadną tajemnicą, że pościel dziecięca poddawana jest licznym badaniom oraz musi spełniać rygorystyczne normy, aby zostać dopuszczona do użytku. Przed wyborem pościeli do pokoju chłopca wato sprawdzić, czy posiada ona dwa najpopularniejsze atesty rekomendowane w Polsce, które są wydawane po sprawdzeniu konkretnych tekstyliów. Pierwszy z nich to Oeko-Tex Standard 100 – jest to certyfikat wydawany przez członków instytucji Międzynarodowego Stowarzyszenia na Rzecz Badań i Rozwoju Ekologii i Wyrobów Włókienniczych Oko-tex. Atest gwarantuje, że dany komplet pościeli nie zawiera pestycydów, metali ciężkich, barwników azotowych i formaldehydów oraz substancji rakotwórczych. Kolejnym ważnym atestem, który powinien znaleźć się na pościeli chłopięcej jest certyfikat: Bezpieczny dla dziecka. Jest to rodzaj certyfikatu, który jest wydawany przez niezależne instytucje. Atest ten poświadcza, iż dane tekstylia nie posiadają szkodliwych substancji w swoim składzie, jak i są gwarantem odpowiedniego poziomu komfortu w użytkowaniu dla dziecka.

Pościel do pokoju chłopca – wybór pościeli i jej rozmiaru

Wybierając pościel do pokoju chłopca, należy wziąć pod uwagę wiek dziecka, jak i rozmiar materaca, na którym śpi Państwa pociecha. W przypadku niemowlaków i dzieci żłobkowych najrozsądniejszym wyborem będzie komplet pościeli w rozmiarze 100x135 wraz z poszewką na poduszkę o wymiarach 40x60. Taka pościel sprawdzi się zarówno w łóżeczku, jak i w łóżku dziecięcym. Rozmiar pościeli dla chłopca w tym rozmiarze sprawdzi się idealnie na dłuższy okres użytkowania. Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym potrzebują już nico większego kompletu pościeli. Warto wtedy wybrać pościel dla chłopca w rozmiarze 140x200 wraz ze standardowym (tradycyjnym) rozmiarem poszewki na poduszkę tj. 70x80. W przypadku wyboru pościeli do pokoju chłopca, który jest nastolatkiem można zastanowić się na kompletem w rozmiarze 160x200 – idealnie sprawdzi się również dla dorosłych.

posciel-dla-chlopca-blaze

Pościel dla chłopczyka – jaki materiał wybrać?

Pościel dla chłopczyka powinna być wykonana z najwyżej jakości materiału, który posiada świetne właściwości cyrkulacyjne powietrza. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze kompletu pościeli? Zdecydowanie materiał, z którego została wykonana pościel dla chłopca powinna być jak najbardziej naturalna – co przełoży się bezpośrednio na komfort i jakość snu, jak i funkcjonalność. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na higroskopijność danej pościeli. W nocy chłopiec może się dość łatwo spocić, dlatego też, istotne jest, aby materiał pościelowy posiadał zdolność odprowadzenia nadmiaru wilgoci z powierzchni ciała dziecka. Ponadto, optymalny poziom przewodzenia ciepła, jak i brak substancji uczulających w składzie pościeli to kolejne ważne cechy do spełnienia. Idealna pościel dla chłopca powinna gwarantować właściwy komfort cieplny w zimne i chłodniejsze dni, ale jednocześnie zapewniać świetną przewiewność. Najczęściej wybieraną tkaninom pościeli dla chłopca jest naturalna bawełna. Rodzice wybierają dla swoich pociech pościel bawełnianą, pościel z bawełny satynowej, pościel z jerseyu, a także pościel z flaneli.

posciel-dla-chlopca-bob-budowniczy

Komplet pościeli dla chłopca powinien charakteryzować się również odpowiednim wykończeniem, gdyż ma to ogromny wpływ na bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania. Starannie wykończona pościel to gwarancja trwałości, ale także gładkiej powierzchni materiału, co przekłada się na jej jakość – żadne niestaranie wykończenia nie będą uwierać czy drażnić dziecko podczas odpoczynku czy snu. Ważny jest również rodzaj zapięcia (zamykania) poszewek. W przypadku pościeli dla chłopca w wieku żłobkowym, przedszkolnym czy szkolnym warto wybrać komplet zamykany na zamek błyskawiczny tzw. suwak. Ten rodzaj zapięcia jest bardzo wygodny i również doceniany przez starsze dzieci, a nawet dorosłych. Ogranicza on przedostanie się kurzu Czu jakichkolwiek drobnoustrojów do wnętrza kołdry.

Komplet pościeli dla chłopca – wygląd pościeli dla chłopca

Rodzice wiedza najlepiej, że ich dzieci, nawet te najmniejsze potrafią mieć swoje zdanie na różne tematy – głównie rzeczy, które je otaczają tj. zabawek, wystroju, ciuchów itp. Identycznie sprawa ma się z wyglądem pościeli. Dziecko o wiele chętniej będzie kładło się spać, jeśli będzie miało położyć się w wybranym przez siebie komplecie lub komplecie z jego ulubionym bohaterem. Każdy chłopiec marzy, by zasypiać z drużyną Superbohaterów i wraz z nimi ratować nasz świat! Na szczęście, współcześnie mamy bogatą ofertę kompletów pościeli dla dzieci. Sklep internetowy Szpulka – bajeczna pościel z uczuciem, posiada wyjątkową ofertę kompletów pościeli, którą kieruje do wszystkich chłopców w każdym wieku. Znajdą Państwo w ich asortymencie pościel dla chłopca Szpulka w najwyższej jakości. Wybrana na ich stronie pościel z pewnością w ciekawy i nowoczesny sposób podkreśli wystrój chłopięcej sypialni i sprawi, że pomieszczenie nabierze niepowtarzalnego charakteru.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl