fit.pl mobile logo

Sezon na trampoliny ogrodowe rozpoczęty! Sprawdź, jakie akcesoria dokupić

W maju i czerwcu trampoliny ogrodowe są już powszechnym widokiem w ogrodach i na działkach. Jeśli właśnie zabierasz się za rozkładanie trampoliny dla dziecka, upewnij się, że urządzenie jest w pełni sprawne i bezpieczne. Jakie akcesoria do trampoliny ewentualnie dokupić?

Siatka ochronna do trampoliny ogrodowej

Siatka zabezpieczająca to podstawowy element wyposażenia trampoliny ogrodowej – niezależnie od tego, czy korzystają z niej małe dzieci, czy tylko dorośli. Im większa średnica urządzenia, tym wyższa powinna być siatka. W zależności od wieku użytkowników, wybierz:

 • siatkę zewnętrzną – montowaną na zewnętrznym stelażu trampoliny, generuje ona większą przestrzeń do zabawy i akrobacji, zalecana jest wyłącznie dla dzieci 4+ i użytkowników dorosłych;
 • siatkę wewnętrzną – mocowaną wokół maty do skakania, oddziela ona skaczącego od sprężyn, zalecana jest do trampolin, z których korzystają najmłodsi.

Siatka znajduje się zwykle w zestawie z kupowaną trampoliną, ale oczywiście można ją też dokupić osobno. Wybierając siatkę, należy zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz jej dopasowanie do konstrukcji posiadanego urządzenia. Powinna ona być mocna, odporna na wilgoć i promienie UV, wyposażona w zamykane wejście oraz dopasowana do średnicy posiadanej trampoliny i ilości słupków. Obecnie bez problemu kupisz siatki uniwersalne, pasujące do większości dostępnych na rynku trampolin.

Części do trampolin ogrodowych

Części do trampolin na ogół kupuje się dopiero w momencie, gdy stare elementy noszą ślady zużycia lub ulegną uszkodzeniu albo nie było ich w kupowanym zestawie z urządzeniem. Akcesoria do trampoliny, które mogą wymagać wymiany bądź dokupienia, to:

 • osłona sprężyn,
 • zestaw nowych sprężyn,
 • stalowa drabinka do trampoliny,
 • mata do trampoliny,
 • kotwy (haki, śledzie) – służą one do stabilnego przytwierdzenia trampoliny do podłoża,
 • słupki do mocowania siatki,
 • grzybki na słupki do montażu siatki ochronnej - mocowane są do rurek trampoliny,
 • klucz do naciągania sprężyn,
 • inne elementy konstrukcyjne i montażowe.

Szczególnie w przypadku trampoliny dla dziecka upewnij się, czy posiadasz wszystkie powyższe elementy i czy są one w nienagannym stanie technicznym. Zarówno przydatne części i akcesoria, jak również trampoliny ogrodowe możesz kupić w Dollo.pl.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl