fit.pl mobile logo

Smoczki do butelek dla wcześniaków - czym się charakteryzują?

Karmienie wcześniaka bywa trudne, ponieważ tak malutkiemu dziecku częściej zdarzają się wymioty i ulewanie pokarmu. Jeśli maluszek jest karmiony mieszanką mleczną lub dokarmiany mlekiem kobiecym z butelki, duże znaczenie odgrywa wybór odpowiedniego smoczka. Jaki smoczek do butelki dla wcześniaka będzie najlepiej dostosowany do jego potrzeb? Wyjaśniamy!

Jakie cechy powinien mieć smoczek do butelki dla noworodka?

Dzieci urodzone przedwcześnie wymagają szczególnej opieki żywieniowej. Kiedy maluszek jest już gotowy do przyjmowania pokarmu z butelki, należy zaopatrzyć się we właściwe akcesoria do karmienia, w tym butelkę o odpowiedniej pojemności i smoczek zaprojektowany z myślą o najmłodszych dzieciach.

Najmniejsze butelki do karmienia mają pojemność 60 ml. Są one polecane dla dzieci przedwcześnie urodzonych, ponieważ w czasie jednego posiłku spożywają one niewielką ilość pokarmu. Do karmienia wcześniaka równie dobrze można używać butelek dla noworodków o standardowej pojemności 100-150 ml, gdyż są poręczne i komfortowe w użytkowaniu, a przy tym zmieści się w nich zdecydowanie więcej mleka. Najważniejszym akcesorium do karmienia wcześniaka jest jednak smoczek.

Jak wyjaśnia specjalista firmy BabyBoom:

- Pierwszy smoczek dla noworodka musi być bardzo miękki i delikatny. Dla wcześniaków oraz dzieci z niską masą urodzeniową przeznaczone są smoczki w rozmiarze 0. To najmniejszy typ smoczków, w którym umieszczona została jedna dziurka, a przepływ mleka jest bardzo wolny. Smoczki dla noworodków mają specjalny kształt przypominający pierś, tak aby karmienie butelką było jak najbardziej zbliżone do naturalnego.

butelka
Butelka antykolkowa EASYSTART 120 ml 0 m+

Smoczek do butelki — jednorazowy czy wielorazowy?

Najczęściej spotykane są wielorazowe smoczki dla niemowląt i dzieci. Uznawane są za w pełni bezpieczne, ale należy poddawać je regularnej sterylizacji lub odpowiednio wyparzać. Smoczek wielorazowy nadaje się do użycia przez 6-8 tygodni, potem trzeba wymienić go na nowy.

Smoczki do butelek jednorazowe znajdują zastosowanie przede wszystkim w szpitalach i klinikach pediatrycznych. Są także doskonałym rozwiązaniem podczas podróży z dzieckiem, gdy sterylizacja jest niemożliwa. Pakuje się je w sposób próżniowy, dlatego są gotowe do użycia zaraz po rozpakowaniu.

Kauczukowe i silikonowe smoczki do butelek

Smoczki do butelek dla dzieci produkuje się z dwóch rodzajów materiałów: lateksu i silikonu. Modele lateksowe (kauczukowe) można poznać po brązowym kolorze. Tego typu smoczki do butelek są bardzo miękkie i elastyczne, a w dotyku przypominają pierś, dlatego małe dzieci nie mają problemów ze ssaniem przez nie mleka. Lateks to materiał, który szybko się zużywa, szczególnie pod wpływem wysokiej temperatury, przez co smoczek może w krótkim czasie ulec deformacji. Ponadto smoczki z kauczuku mają charakterystyczny zapach, który może nie odpowiadać niektórym dzieciom.

Smoczki silikonowe są trwalsze i bardziej wytrzymałe, a przy tym nie mają smaku i zapachu. Nie odkształcają się tak szybko jak smoczki kauczukowe i nie powodują alergii. Silikon jest twardszy niż lateks, więc ssanie takiego smoczka wymaga od dziecka większego wysiłku, dzięki czemu maluch stymuluje rozwój mięśni aparatu mowy. Nawet po długim okresie użytkowania powierzchnia smoczka silikonowego pozostaje gładka.

butelka2
Butelka antykolkowa silikonowa 250 ml


Smoczek z jakiego tworzywa sprawdzi się w przypadku wcześniaków i noworodków urodzonych o czasie?

Jeśli maleństwo ma problemy ze ssaniem i jest zbyt słabe, by efektywnie pobierać pokarm, miękki, kauczukowy smoczek do butelki może okazać się najlepszym wyborem. Po pewnym czasie, w którym dziecko przyswoi sobie umiejętność ssania i będzie miało więcej siły do wykonywania tej czynności, smoczek lateksowy można zamienić na smoczek silikonowy.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl